Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

elektroda jestem zbanowany :) bo wytykałem błedy jakiemus adminowi ze pieprzy głupoty i daje ostrzezenie nie znajac tematu.

a za 200 zeta to chyba kolo mi naprawi immo i bynajmniej je bede mial... chyba ze sa tansze te odblokowywacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie, te dwa bolce sie nie ułamały tylko wykrzywiły, udało sie wyprostować i podpioc kabel ale nie zapala ...

nie mam siły - znacie kogos z okolic katowic od immo?

bylem u elektronika chu.. skasował 450 za usuniecie immo.

powiedzial ze sterownik sie zepsul i usunol immo z tego sterownika (niby zadnym badziewiem typu z allego) czyli jak niby to zrobił? i da sie kompem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie w Białymstoku za usunięcie tej usterki zaśpiewali 360zł. A dzięki tej instrukcji wydałem tylko parę złotych na śrubokręty. Jednak kilka pomocnych wskazówek kolejnym "majstrom":

- śrubokręt TORX rozm. 30 do odkręcania poduszki powietrznej podobnie jak krzyżak (gwiazdka) do odkręcania śrubek dolnej osłony kierownicy (tej która okrąża stacyjkę) powinien być wyjątkowo cienki i odpowiednio długi. Ja osobiście nie potrzebowałem łamanych, więc nie są one niezbędne jak to napisał jeden z poprzedników

- rozkręcając obudowy natknąłem się na kilka połamanych plastikowych części o tyle ważnych, że wkręcało się w nie śrubki, więc dobrze jest zaopatrzyć się w klej typu kropelka, czy super glue

- najlepiej jest sobie posegregować lub zapisać kolejność przykręcania części oraz które śrubki do których części będą przykręcane ( oszczędność czasu i nerwów )

I na końcu dziękuję autorom tematu za zaoszczędzenie kilku setek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich zrobiłem zgodnie z opisem i imobiliser zaczął działać jakby ręką odjął nie musiałem nic lutować wystarczyło że pare razy włożyłem i wyjąłem wtyczke z gniazda nie miałem żadnej korozji poprostu styki zaśniedziały ale mam problem bo nie gaśnie kontrolka od air baga czy chodzi o wykasowanie błędów przy pomocy vaga czy źle podłączyłem air baga ?? proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam mały zales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w grudniu tak robił że zapalał i od razu gasł i mrugała kontrolka od immo. Zdarzało się to często ale zwalczyłem temat szybko i bez odkręcania jednej śrubki. :tongue4:

A zrobiłem to tak: Wokół stacyjki jest taka gumowa zaślepka i przy pomocy śrubokręta wyjąłem ją i pod odpowiednim kątem widać wsuwkę do obwodu immo. Wziąłem w dłoń czyścik w aerosolu (taki do przepływek i układów elektronicznych) z dyszą- rurką i mocnym ciśnieniem zpsikałem tą wsuwkę. Założyłem gumową zaślepkę i po kilku minutach już paliłem i jazda. Od tamtej pory zapomniałem o problemie. Robiąc takie czary trzeba tylko uważać żeby stacyjki nie zalać bo jak wiadomo w stacyjce jest jakiś smar i po wypłukaniu mogła by nie chodzić najlepiej. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich zrobiłem zgodnie z opisem i imobiliser zaczął działać jakby ręką odjął nie musiałem nic lutować wystarczyło że pare razy włożyłem i wyjąłem wtyczke z gniazda nie miałem żadnej korozji poprostu styki zaśniedziały ale mam problem bo nie gaśnie kontrolka od air baga czy chodzi o wykasowanie błędów przy pomocy vaga czy źle podłączyłem air baga ?? proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam mały zales

Nie odłączyłeś aku, pewnie dlatego zapaliła się kontrola AirBag ?!.

Podłącz VAG'a i wykasuj błąd powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu sruby mocującej kierownice (torx 55) ostrożnie wyciągnija ją trzymając kierownice. Flamastrem, mazakiem, czymkolwiek co sie nie rozpusci, zrob 3 kreski przechodzące przez kierownice i element na którym trzyma sie kiera. Jak rozkręcisz bedziesz wiedzial o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może ktoś z bydgoszczy kto zna sie na naprawieniu immobilizera. Czasem musze 10min czekac az auto odpali, niechce kontrolka zgasnać wogle dopiero gdzieś za 20 razem czasem za 2 ;/ szukam pomocy i rady

To przeczytaj pierwszy post tego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...