Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie tez zawarzyłem ze wraz z poprawieniem sie pogody i uruchamianie mojego samochodu sie poprawiło. Jednak coraz bardziej mnie to drazni a chce miec pewnosc ze to pomoze bo umnie jest taka sytuacja ze mam zrobiony na kjrotko teraz i jak juz sie za to wezme a nie zadziala to bede mial niemaly problem. Pzdrawim i czekam na dalsze wypowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w moim przypadku autko moze byc potrzebne w kazdej chcwili ale to i tak nie uniknione. a czym czyscic te zlacza? mozna do tego uzyc np WD40? czy moglbym je rozpiac do czyszczenia? czy zlutowanie ich razem byloby rozsadnym rozwiazaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna do tego uzyc np WD40?

Tak ja tym pryskałem

Platiniumm wiesz pochwaliłem się znajomym że sam zrobiłem immo i kilka dni temu miałem tel od gościa że nie może odpalić bryki, a była już noc i to była B4 a immo było na pastylkę umówiłem się z nim na inny termin :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie bardzo kumam o co chodzi z tą taśmą izolacyjną

rozkręciłem wszystko wedug zdjęć

przeczyściłem styki i skręciłem

ale żadnej taśmy nie odklejałem. :question:

Jak działa to nie zawracaj sobie głowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam podobny problem, po przeczytaniu wszystkich postów przeanalizowałem wszystko i doszedłem do wniosku, że może to być spowodowane brakiem chwilowego kontaktu [śniedź na przewodach ] co widać po postach mówiących, że nasilenie następuje zimą i przy deszczowej pogodzie. Jeżeli wystarczy odizolowanie, przemycie i zaizolowanie przewodów, to powinno pomóc poruszanie obudowy stacyjki[tej plastikowej, gdzie wkłada się kluczyk] do środka i na zewnątrz i w prawo i w lewo . Podobny efekt, tylko słabszy daje: kilkakrotne przekręcanie kluczyka, wciskanie stacyjki itp. Jest to oczywiście tymczasowe rozwiązanie, ale sprawdzone przeze mnie i działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny efekt, tylko słabszy daje: kilkakrotne przekręcanie kluczyka, wciskanie stacyjki itp. Jest to oczywiście tymczasowe rozwiązanie, ale sprawdzone przeze mnie i działa!

Temat został wydzielony z innego postu w którym ktoś pisał że ta metoda była skuteczna tylko chwilowo tak jak pisałeś i usterka powraca.

Poruszanie samą cewką nie poprawi przewodności w złączu które jest oddalone o ok 5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czesto probowałem wyjac kluczyk, odwrocic i wtedy lapalo.

[ Dodano: 20-04-2007, 22:55 ]

Wkoncu kupilem sobie te klucze i sie za to wzialem. Mi zajeło to jakies pol dnia (a nie 40min:-)) bo musilem isc do jednego sasiada po jeden klucz do drugiego po drugi. Najwieksze jaja mialem z odkreceniam poduchy, obrobila sie sruba TORX i musiałem wiercic. Na szczescie pasowala tam zwykla i wkrecilem taka na krzyzaka. Sporo problemu przyspozyly mi tez srobki do ktorych spedyt poleciał srubokret lamany, ja niestety takiego nie mailem i sie maczylem. Jak narazie to autko zapala bez problemu jak bedzie pozniej okaze sie ale mam nadzieje ze ok.

Jestem bardzo wdzieczny za pomoc w rozwiazaniu tego problemu poniewaz bardzo pomogl mi ten post/fotostory. Wielkie dzieki!! pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze w twoim fotostory na zdjeciu z poducha masz inaczej podlaczona a mianowicie u mnie jest wtyczka tak podlaczona ze kabel jest skierowany do gory, czy to robi jakas roznice?? I do czego jest ten kabelek masowy laczacy kiere z poducha? bo nie pamietam czy go wkoncu zalozylem na srubke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczcie mi jedną rzecz. W maju 06` kupilem samochod, od tego czasu do mniej wiecej listopada 06` mialem problemy z immo. Przekrecalem na 1/2 stacyjki, az zgasla kontrolka i nastepnie zapalalem silnik. Statystycznie za 3-4 razem moglem odpalic silnik. W zimie problem zniknal, nawet w vagu nie pokazywal zadnego bledu. Bezawaryjnosc immobilisera trwa do dziesiaj, jak to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczcie mi jedną rzecz. W maju 06` kupilem samochod, od tego czasu do mniej wiecej listopada 06` mialem problemy z immo. Przekrecalem na 1/2 stacyjki, az zgasla kontrolka i nastepnie zapalalem silnik. Statystycznie za 3-4 razem moglem odpalic silnik. W zimie problem zniknal, nawet w vagu nie pokazywal zadnego bledu. Bezawaryjnosc immobilisera trwa do dziesiaj, jak to mozliwe?

Bo tak, u nas niby mechanik gmerał w tym coś ale i tak sie nic nie zmieniło, po paru miesiacach stopniowo ustepowało i teraz nie ma problemu. Może dlatego że na zapasowym kluczyku dużo jeździliśmy-na nim łatwiej było odpalić ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- do kierownicy przymocowane są dwa kable nie można ich odpiąć i albo zatrudnimy do pomocy drugą osobę do trzymania kierownicy albo położymy ją na kolumnie i oprzemy o licznik ( trzeba wysunąć kolumnę max w dół i do siebie)

tak napisał spedyt w pierwszym poście.

- podczas naprawy (wymiany) kostki elektr. za stacyjką, nie musiałem odłączać - jest OK.

teraz chcę zdjąć kierę do obszycia - i co teraz ?, kiedy można te przewody odpiąć. (a może nie można przewodów odpinać przy włączonym acu, a jak acu będzie odpięty to można ?)

Kto może odpowiedzieć i uzasadnić - to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz chcę zdjąć kierę do obszycia - i co teraz ?, kiedy można te przewody odpiąć. (a może nie można przewodów odpinać przy włączonym acu, a jak acu będzie odpięty to można ?)

Kto może odpowiedzieć i uzasadnić - to proszę o pomoc

Odpinałem ostatnio te przewody bo naprawiałem przełącznik długich świateł i poprawiałem zdjęcia. Więc śmiało odpinaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...