Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich probowałem wszystkich sposobów na mojej Audicy i lipa. Styki przeczyściłem zgodnie z opisem błąd wykasowałem i nic pomogło tylko na 2 godziny (czwarte uruchomienie auta) Poza tym mam jeszcze inny objaw nie potrafię nawiązać komunikacji z immobilizerem. Co może być przyczyną jak kupiłem rok temu Waga to się łączył bez problemów a teraz nie idzie więc nie potrafię odczytać czy są jakieś błędy. Pomocy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kolego ja miałem podobnie walczyłem i nic. czyszczenie styków nie pomogło, kupiłem takie urządzenie odblokowywacz ale efekt nie był do końca zadowalający. Dopiero koleś z Opola w ECU wyłączył mi immo i mam święty spokój z tym dziadostwem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Peterka jutro jadę do znajomego elektryka ale niewiem czy coś poradzi mógłbyś mi podać namiary na Opole gdzie wyłączyli ci to badziewie jeśli to możliwe nr. telefonu ps. ile to kosztowało? :hi:[br]Dopisany: 25 Sierpień 2009, 21:03_________________________________________________ :> Huuura :> problem rozwiązany a raczej odłączony i święty spokój. Powiem jeszcze jedno po wszystkich próbach reanimacji imo mogę powiedzieć że nie było warto lepiej wyłożyć trochę kasy(mnie to kosztowało 400zł) i od razu odłączyć w przyszłości nie będzie tych samuch problemów. PS z problemem poradził sobie młody elektryk więc i ci starsi powinni dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wielu użytkowników A4 i ja zaczynam mieć już problemy z immo, tzn podczas ostatniego tankowania na stacji samochód zapalił mi dopiero za 3 razem, zapalała się kontrolka immo i auto gasło po 2 sek. Potem jeździłem i już problemów z immo nie było ale rozumiem, że takie są pierwsze objawy.

Przeczytałem dokładnie cały wątek dotyczący kłopotów z tym ustrojstwem ale chciałbym jeszcze dopytać tych, którzy się z tym uporali o dwie rzeczy:

- czy od pierwszego razu kiedy zaczęły się wam kłopoty z immo tzn zaczęła migać ta kontrolka i auto gasło, potem w miarę upływu czasu było już tylko gorzej? Tzn jeśli na początku jeszcze zapalał wam za np 2 - 3 razem to potem zapalał dopiero za 5-10 czy 20? I czy jeżdżenie z tą przypadlością spowoduje, że auto w końcu kiedyś wcale nie zapali?

- może pytanie banalne ale nie znam się na kwestiach "elektronicznych" - czy kłopoty z immo występują tylko przy zapalaniu auta czy może się zdarzyć, że ta kontrolka zapali się nagle podczas jazdy i auto "stanie"?

Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy a raczej miganie kontrolki zaczęło sie jakieś 2 lata temu. Podczas jazdy zaczynała migać kontrolka imo. Po z wyłączeniu i na nowo odpaleniu silnika kontrolka gasła normalnie, nawet żadnych błędów na vagu nie było. Problem pojawił się gdy auto gasło po zapaleniu. podczas jazdy nigdy silnik nie gasł nawet jak kontrolka migała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz kluczyk i sprubój delikatnie przeczyscić pastylkę immo,może jest mocno zabrudzona i daje słaby sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wziąłem się za to - dla świętego spokoju, uciąłem kostkę i przylutowałem kostkę bezpośrednio do styków pętli indukcyjnej. Myślę, ze takie rozwiązanie jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za te posty bo też ostatnio mam problem z tym dziadostwem i już mnie szlak chce trafić.Raz mi imobilajzer miga raz nie. Generalnie jest tak że po włączeniu zapłonu przez pierwsze trzy razy immo miga a dopiero za czwartym bądź piątym razem pozwala na uruchomienie samochodu. Mam nadzieję że jak zrobie wszystko zgodnie z tymi opisami to pozbędę się problemu. O efektach napewno poinformuję :):):) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie sciagalem wczesniej poduche bo spierdzielila mi sie kostka od stacyjki i kluczyk nieodbijal nastepstwem tego byl spalony rozrusznik i wtedy sciagnalem poduche na podpietym aku i takze bez niej przekrecilem zaplon w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok i czy stacyjka odbija i teraz po odpaleniu swieci mi sie airbag i gasnie on po jakiejs chwili ok 2-3 minuty moze krocej nieistotne i moje pytasnie jak sie tego pozbyc i czy to nieuszkodzilo poduchy nie wystrzeliła mi jest cala ale ta kontrolka mnie wkurza po usunieciu bledu przy pierwszym uruchomieniu silnika bylo ok przy drugim problem powrocil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze coś zbroiłeś z taśmąnie wczepiłeś jej dobrze :mysli: ja u siebie kiedys równiez miałem podobny problem.Ale po podpięciu kompa i usunięciu blędu wszystko było jak należy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tydzień temu VAG-owałem auto z tego powodu... Możliwe że coś nie łączy. Trzeba by było popoprawiać styki i zvagować jeszcze raz innym vagiem. Musi pomóc bo poduszki to raczej na pewno nie uszkodziło. Skoro była odłączona, włączyłeś zapłon to komp złapał błąd bo nie dostał "odpowiedzi" od poduszki. Podłączyłeś ale komp podtrzymuje że coś jest nie tak. Skoro błąd był usunięty i problem powrócił to raczej coś nie łączy... Mało prawdopodobne jest żeby sama poducha się uszkodziła, no chyba że Ci gdzieś upadła jak ją wyjąłeś, zamokła itd.

Zawsze można od kogoś zapożyczyć i sprawdzić czy z inną poduszką błąd się będzie powtarzał,

ale sądzę że ponowne zdjęcie poduszki i włożenie jej na nowo (później vag) powinno rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka panowie jutro też mnie czeka czyszczenie kabelków przypadek jest ten sam co w większości przypadków autko miało już parę kaprysów. teraz za każdym razem miga kontrolka immobilaizera, a teraz stoi u kolegi na parkingu odmówił całkiem współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może uderzyć kilka razy ręką przy stacyjce to "zruszysz" styk i może zacznie łączyć. Mi i jeszcze kilku osobom to pomogło :kox::decayed:

Dokładnie, na chwilę pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...