Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

rozbierz kluczyk i delikatnie przeczyść pastylkę (Transponder)

A da się w ogóle tego typu kluczyk rozebrać? Jeśli tak to w jaki sposób. dsc006331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz kluczyk i delikatnie przeczyść pastylkę (Transponder)

A da się w ogóle tego typu kluczyk rozebrać? Jeśli tak to w jaki sposób.

:embarrassed: niestety takiego kluczyka to sie jednak nie da rozebrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeden plus. To jest kluczyk zapasowy i tam pastylki nie wyciągniesz więc nie ma jak się zabrudzić... :good: czyli problem jest przy stacyjce i tam trzeba modzić. Widzę kolega greengrass ma identyczną furkę jak ja, U mnie przyczyna leżała w styku przy stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyna leżała w styku przy stacyjce.

Pewnie tak jest i tu ale jak na razie problem z odpaleniem występuje tak rzadko, że nie chce mi się tego rozbierać. W każdym razie dla świętego spokoju, kiedyś się za to wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyna leżała w styku przy stacyjce.

Pewnie tak jest i tu ale jak na razie problem z odpaleniem występuje tak rzadko, że nie chce mi się tego rozbierać. W każdym razie dla świętego spokoju, kiedyś się za to wezmę.

ja w tym przypadku polecam zabieg bez rozbierania calej kolumny tylko sciagnac plastik przy zegarach potem 2 srubki od spodu i sciagnac gorna czescobudowy kolumny kier. potem przekrecamy kluczyk na zaplon i w tej pozycji wkladamy drucik albo długą igłę w dziurkę pod kluczykiem i po wlozeniu owego drucika powinna wyjsc wkladka stacyjki z kluczykiem trzeba troszke pomajdac kluczykiem zeby drucik wszedl robilem to dzisiaj i zajelo mi to jakies 15 min i nierobilem tego wczesniej malo czasochlonne i bardzo proste a efekt taki sam POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Zająłęm się w sobotę moim immobilaiserem. Zrobiłem wszystko tak jak było w FOTOSTORY by SPEDYT

na podstawie opisu z postu lukas23 i jak narazie problem zniknął. Nie wiem na jak długo (mam nadzieję że baaaardzo długo) ale to się okaże. Jak to mówią wyjdzie w praniu. Narazie jest ok a ja jestem happy :):):):):):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego rozwiązania tego problemu. Mam tak samo jak inni, mianowicie gdy jest wilgotno na dworze pada deszcz śnieg muszę się trochę pomęczyć bo kontrolka miga natomiast gdy jest sucho problemu nie ma. Zapewne zaśniedziały owe styki.

Mam pytanie następujące. Co mianowicie mamy WD-40 czyścić? Jest tam jakaś płytka drukowana? Jak to wygląda z bliska? Na zdj tego nie widać. A może są to zwykłe kabelki? Proszę o odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to jest kosteczka 2 stykowa na kablu kyora wchodzi w kostke ktora jest we wkladce stacyjki i psikamy w to kostke ktora jest na kabelku u mnie wystarczylo jak narazie wyciagnac i wlozyc wkladke i jak do tej pory problemu niema i polecam metode z wyciagnieciem samej wkladki a nie rozbierac cala kolumne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mojego grzebania przy immo minęły już ponad tzry tygodnie i problem się nie pojawia.Wszystko nadal działa bez zarzutów a więc jak widać POMOGŁO!!!!!!!!!!A więc dla niedowiarków zanim zaczniecie cokolwiek wymieniać to najpierw zróbcie to o czym piszą i jest najprostsze w tym wszystkim.Miłej i skutecznej zabawy życzę :):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko. Jak mam kierownicę odkręcić? Która to śrubka? Stanąłem teraz w połowie roboty i nie mam pojęcia co dalej zrobić... :confused4: Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko dziex :notworthy: już sam też doszedłem do tego :) i zrobiłem tak: zaizolowałem te kabelki najpierw osobno a potem razem obydwa[jeden z nich mianowicie czarny był przetarty nie wiem jak to możliwe] :mysli:. Następnie psiknąłem AC-90 włorzyłem wtyczkę i przytwierdziłem kabelek izolacją do stacyjki tak aby się nie ruszał. Zauważyłem jeszcze że ten czarny pierścień który jest dookoła stacyjki [jak mniemam w nim znajduję się cewka] porusza się dość znacznie więc usztywniłem go wkładając od góry i od dołu kawałki plastiku.

Zapewne podczas wkładania kluczyka ruszał się owy czarny pierścień i powodował poprzez to poruszanie i rozłączanie się styków we wtyczce.

Na razie jest ok zobaczymy co będzie dalej... :naughty:

-------------------------------------------------------------------------------------------

Po dwóch dniach działa beż zarzutu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja miałem taki problem, a w zasadzie mam do dzisiaj a zaczął się dwa lata temu. Nie robiłem operacji jak na fotostory, bo problem występował baaardzo rzadko, aż pewnego pięknego dnia (dwa miesiące temu) w ogóle nie mogłem zapalić auta. Nie gasła kontrolka od immo.Po wielokrotnych próbach wziąłem drugi kluczyk i... auto zapalało bez problemu. Za każdym razem niezależnie od pogody. Od tego czasu woziłem dwa kluczyki i sprawdzałem-tym pierwszym już w ogóle nie zapala a drugim bez problemu. Do wczoraj. Teraz czasami załapie za pierwszym,czasami za drugim razem.Znajomy powiedział,że miał coś podobnego w Mercedesie i tam podobno jest kluczyk na ileś uruchomień, nie wiem ile w tym prawdy, z kolei drugi znajomy w Primerze z takim problemem zmieniał komputer.Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Spróbuj najpierw zrobić to co wszyscy wedle cudownego fotostory by SPEDYT orazna podstawie opisu z postu lukas23. U mnie już prawie dwa miechy od wykonania tego wszystkiego i jak narazie wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

u mnie autko stało ponad 2 miechy. w tym czasie akumulator padł. czy moglo cos sie uszkodzic w komputerze albo wywalic kod klucza? odpalanie kluczami dodatkowymi tez nic nie pomaga. postapilem wg opisu ze zdjeciami, tylko ze kabelki przylutowalem do konektora, a styki przy cewce obdrapalem nozykiem, i niestety nie dało to zadnego efektu, dalej lampka immo miga,a odpalam tylko po odłaczneiu akumulatora;/ co teraz? tylko podłaczenie pod komputer? czy jeszcze cos co mozna samemu sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

u mnie autko stało ponad 2 miechy. w tym czasie akumulator padł. czy moglo cos sie uszkodzic w komputerze albo wywalic kod klucza?

Nie wydaje mi się żeby coś się mogło uszkodzić.

Dobrze byłoby podpiąć pod kompa i VAG'iem sprawdzić o co mu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...