Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

Psikałem tak preparatem do styków, poruszałem dookoła kablami i o dziwo pomagało, chociaż do konca nie wiedziałem co zrobiłem konkretnie i gdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.

Przekręcam kluczyk, kontrolki przygasają, po chwili gasną, świeci tylko czerwony wykrzyknik i kontrolka od świec i jest trzykrotny sygnał dzwiękowy. Po kilku próbach auto odpala jak zwykle.

Aku mam nowy. Nie mam vaga.

Wcześniej od czasu do czasu blokowało mi immo ale ponowna próba włożenia kluczyka pomagała.

Powiedzcie czy to może być wina immo czy kostki od stacyjki a może licznik mówi papa.


Kostka wymieniona i póki co wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu też zająłem sie irytującym immobilaizerem, który czasami doprowadzał do... wiadomo czego ;)

Ja zrobiłem nieco inaczej, gdy dostałem się do czytnika immo, odłączyłem od niego kostkę i rozmontowałem ją.

Z końcówek przwewodów zdjąłem izolację, następnie troche kalafonii i cyny po czym przylutowałem kable do czytnika.

Problem z immo zniknął jak "ręką odjął", poza tym mam pewność że nie będę musiał ponownie sciągac kierownicy gdyby czyszczenie podziałało na jakiś okres czasu.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów ja mam ten sam problem tylko ze, doczytałem sie na innym forum ze trzzeba uciąc kostke od immo i zlutowac beposrednio do pinów cewki immo i problem zniknął ale do dzisiaj jak wyskoczył mi błąd immo po podłączeniu kompa był błąd " uzwojenie immobilizera D2" oraz " za niski sygnał z kluczyka"

auto to audi a4 b 5 z 96r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z immo ale u mnie jest w zegarach i po odpiąciu kostki od zegarów jest przepływ prądu a kontrolka miga. w vag-u błąd od kluczyka. słaby sygnał. Ma ktoś pomysł co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka przy pętli w stacyjce sprawdzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów sympatycznych,

Od wczoraj walczę z immobiliserem a mianowicie wracam wieczorem do domku po paru piwkach akurat nasi wygrali z rumunami 3:0 więc w bardzo dobrym nastroju:)

Kiedy przechodzilem koło autka nagle widzę jakas choinka na wyświetlaczu żółte, czerwone kontrolki ooo myślę będą kłopoty rano :) co ciekawe nawet nawiew dzialal samoczynnie no i jak się okazało przypuszczenia były słuszne, dziad nie odpalił:( przeczytałem wszystkie fora no i padło na immobiliser. Zacząłem od akumulatora i słusznie bo okazało się, że liście zatkały spust w rynienkach odprowadzająca wodę pod akumulatorem no to odetkalem ale dziad dalej nie odpala a raczej odpala i gaśnie. Następnie sprawdzenie bezpiecznik ów, 2 kluczyka, wymiana baterii w pilocie i nic.Więc biorę się za rozkrecenie konsoli i dobranie się do kostki od immo tak na marginesie wystarczyło tylko odkręcić dolna półkę i już kostka i wszystkie przekaźniki są na wierzchu, rozpiecie kostki od immo taka biala niepozorna ;) wyczyszczenie wd40 i cyka jak ta lala. Czy może ktoś wie jak zrobić, żeby te cholerne otwory odpływu wody się nie zapychaly bo u ojca w a6 zrobiły nieźle spustoszenie w instalacji.

Pozdrawiam i dzięki za rady na tym i innych forach audi, fajnie że niektórzy lubią się dzielić wiedzą bo już myślałem o lawecie i kosztach jakie mnie czekają a satysfakcja z naprawy niezastąpiona hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...