Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

No ja właśnie mam to samo i do tego jeszcze kontrolka od imo teraz zaczęła znowu migać tuż przed zapłonem i coś kur..... znowu pyka a kupiłem nowy przekaźnik od świec żarowych!!! :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przestało pykać jak przeczyscilem styki imobilajzera.

Chodzi Ci o tą wtyczkę do cewki? Czyściłem już 3 razy i nie miga mi imo tylko przy odpalaniu się zapala i jeszcze napiernicza przekaźnik świec żarowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Panowie mam do was pytanko jakie śruby sa w dolnym plastiku kolumny kierowniczej?

Są bardzo głęboko schowane i nie mozna dojrzeć jaki tam zastosować klucz?

Z góry Dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci Pablo za info

Bede coś patrzył z tym immo bo moje A4 pali coraz ciezej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem taki problem, ze po odpaleniu auta od razu gasł.

Bywało i tak ze czasem za trzecim razem dopiero zapalał.

Z czasem Gul mi rósł i postanowiłem cos z tym zrobic.....

Zrobiłem tak jak kolega umieścił wszystko w opisie.

Odziwo po konczeniu prac ....pali na szczała..

...Wiec nalezy sie koledze Dobry Browarek.

Filozofi niema przy tych czynnościach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I okazało się że wszystkiemu była winna masa (-) ;( taka pierdoła a tyle problemów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paput gdzie ta masa,ja mam taki sam problemik tyle ze w 1.8 T AEB

Czekam na wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paput gdzie ta masa,ja mam taki sam problemik tyle ze w 1.8 T AEB

Czekam na wskazówki

Masa to klema minusowa akumulatora, od niej poprowadzony jest kabel do karoserii auta., U mnie to badziewie przegniło. A Tobie co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szaleje cale immo,zaobserwowalem kiedys ze kontrolka przed rozruchem mi gasnie,ale zapala sie podczas krecenia ponownie.Czasem dzieje sie tak ze kotrolka immo miga podczas jazdy.

Czasami również problem z polączeniem ze sterownikiem IMMO przez Vaga.

W polu informacje o sterowniku pojawiaja sie jakies dziwne symbole,i polaczenie jest przerwywane

Juz sam nie wiem co mam robic??

Macie jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szaleje cale immo,zaobserwowalem kiedys ze kontrolka przed rozruchem mi gasnie,ale zapala sie podczas krecenia ponownie.Czasem dzieje sie tak ze kotrolka immo miga podczas jazdy.

Czasami również problem z polączeniem ze sterownikiem IMMO przez Vaga.

W polu informacje o sterowniku pojawiaja sie jakies dziwne symbole,i polaczenie jest przerwywane

Juz sam nie wiem co mam robic??

Macie jakies pomysły?

a gdy dostałeś się już do stacyjki to sprawdzałeś kostke od stacyjki? Ja miałem pekniętą i wymieniłęm na nową koszt 30zł w sklepie motoryzacyjnym, i po wymianie kostki już nie mam problemów z IMMO. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki nie sprawdzalem,czyscilem tylko wtyczke do immo[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2010, 22:34_________________________________________________Witam!Panowie mam do was pytanie: Mam problemy z immobilizerem w mojej a4 1996r.

Auto ciezko odpala,miga czasem kontrolka immo itd...

Na Vagu wywala mi blad Modul sterujacy zablokowany blad sporadyczny nie pamietam oznaczenia tego bledu

Jest to chyba problem uszkodzonego sterownika IMMO? Mam racje??

Mam teraz do was pytanie:

Czy jesli kupie uzywany sterownik IMMO z takim samym numerem jak mam,to czy wystarczy tylko zakodować klucze Vagiem?

Mam PIN przy kluczach.

[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2010, 20:54_________________________________________________Witam! Panowie wiec ciąg dalszy moich problemów z IMMO.

Juz mi ręce opadają

Wymieniłem dzisiaj antene(cewke) IMMO pare razy odpalałem auto i wszystko było jak najbardziej OK

Wiec juz sie cieszyłem,az tu nagle odpalilem auto i kontrolka IMMO mruga (slinik nie gasnie po sek) i blad Signal Too Low

Juz mi ręce opadaja....:(

Mam dosc tego Auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by było zakupić ten moduł odłączający całkiem imo (coś takiego) http://www.allegro.pl/item1018051313_emulator_odblokowywacz_immoblilizera_immo_grupa_vw.html

Schemat do tego mam i nie jest trudny ale nigdzie nie mogę dorwać wsadu do attiny i nie wiem jak to zaprogramować żeby działało :disgust: Koszt wykonania układu zamyka się w 10zł max... jedyny problem to wsad do ATT.

Jak nic nie pomaga to zawsze możesz to podłączyć i po problemie. Może ktoś z forum to zakładał i wie czy działa czy nie... immo to i tak badziewna ochrona którą dobry złodziej złamie w kilka sekund...

A tak w ramach ciekawości.... puszka od immo jest pod kierownicą tak? Bo mnie takie słuchy doszły... A i jeszcze coś słyszałem że poprawienie kostek przy liczniku coś kiedyś komuś pomogło... ale to jest "COŚ KOMUŚ" także nie wiem ile w tym prawdy bo dla mnie to raczej nic wspólnego nie ma licznik z immo ale może warto spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz problem z IMMO mam z glowy,znajomy elektryk pokombinowal i przylutowal kawalek kabelka od sterownika i kontrolka immo wogóle sie juz nie zapala,kod immo pamieta caly czas i auto pali na dotyk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz problem z IMMO mam z glowy,znajomy elektryk pokombinowal i przylutowal kawalek kabelka od sterownika i kontrolka immo wogóle sie juz nie zapala,kod immo pamieta caly czas i auto pali na dotyk:)

ale nie ma zabezpieczenia :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Audi B7. I co jakiś czas zdarza mi się, że odpalam samochód a ten po chwili gaśnie. I tak wiele razy. Po kilku - kilkunastu minutach udaje mi się wreszcie odpalić auto. Mniemam, że to może być immobilizer. Czy znacie może w W-wie lub okolicach (Pruszków , Raszyn, Nadarzyn) kogoś kto mógłby to sprawdzić i naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do paru. Nikt się nie chce podjąć. Dzwoniłem nawet do elektryka pracującego w ASO VW, który odesłał mnie do serwisu Audi. W środę jestem umówiony w ASO Audi - niestety trzeba przygotować górę siana.

Najgorsze jest to, że nie mogę znależć na forach podobnego problemu dotyczącego B7. Wszystkie dotyczą B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...