Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

Są dwie śrubki zaklejone czymś czerwonym (aby się nie wykręciły pewnie). To czerwone trzeba wydłubać a śrubki wystarczy wykręcić do połowy (potrzebny dość mały płaski śrubokręt, ja użyłem takiego z zestawu wkrętaków precyzyjnych kupionego za kilka złotych na bazarze). Kostka wyjdzie bez problemu - nie jest zabezpieczona w żaden inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma taki problem auto nie odpala w ogóle, Audi A3 1996 1.9TDi, podpiąłem VAGa wyskoczyło mi:

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-10 - - - Intermittent

oraz w zegarach:

01128 - Immobilizer Pickup Coil (D2)

35-00 - -

01176 - Key

07-00 - Signal to Low

Po zrobieniu operacji tak jak w opisie i zlutowaniu na stałe kabli, błędy po wykasowaniu juz się nie pojawiają, ale autko dalej nie pali :wallbash:

Może trzeba jeszcze coś zrobic, jak myslicie ??

Wyciągnełem kostkę stacyjki, okazało się, że jest lekko połamana, jutro wymienię mam nadzieję, że to właśnie przez to nie chce zapalić... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie reagował, kluczyk się nie blokował? Ja miałem taki przypadek że kostka stacyjki pękła i nie dało się uruchomić auta (tzn nie dało się przekręcić w pozycję uruchomienia rozrusznika). Zależy jak jest u Ciebie, kręci się rozrusznik? czy w ogóle zero reakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dało się przekręcił w pozycję uruchomienia rozrusznika, rozrusznik kręci tylko, że nie chce zapalić...

W ogóle masakra....ja już sił do tych mechaników nie mam, rozrząd :wallbash: rolka, ta plastikowa(chyba) nad kołem korbowym, odkręciła się, przeorała pasek od zewnętrznej strony, aż do zbrojenia(!!!!!!!!!!), na szczęście jeszcze się nie urwał uffff...pasek się poluźnił, rozrząd lekko się przestawił i d..., nie chciał odpalić. Na dodatek śruby od koła pasowego, te imbusowe gniazda wyjechane, Boże!!! robisz rozrząd, do cholery nie zakręcaj z powrotem tego dziadostwa, wymień na nowe, pomyśl capie, że ktoś jeszcze kiedyś będzie jeszcze rozrząd wymieniał, polskie partactwo...żenada..już nie mam sił jutro spawarka w ruch, bo jakoś trzeba to powykręcać. Trzeba jeszcze zobaczyć czy ten luźny pasek nie spowodował w konsekwencji jakiś poważniejszych usterek, mam nadzieję, że zaworki nie dostały. Mówię Wam mam dość :confused4: dlatego mimo, że mechaniorem nie jestem swoje robię zawsze sam, chociaż wiem co w nim siedzi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. mój problem wygląda tak. Po odpaleniu (nie za każdym razem) auto gaśnie po 1sek od odpalenia. Problem występuje na oby dwóch kluczykach...podłączyłem do kompa i wyskakuje błąd "slaby sygnał z kluczyka" możne miał ktoś taki problem już i sobie jakoś z nim poradził? dodam ze po zgaśnięciu auta miga kontrolka od immo :wallbash: dziekuje i czekam na odpowiedz jakaś :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. mój problem wygląda tak. Po odpaleniu (nie za każdym razem) auto gaśnie po 1sek od odpalenia. Problem występuje na oby dwóch kluczykach...podłączyłem do kompa i wyskakuje błąd "slaby sygnał z kluczyka" możne miał ktoś taki problem już i sobie jakoś z nim poradził? dodam ze po zgaśnięciu auta miga kontrolka od immo :wallbash: dziekuje i czekam na odpowiedz jakaś :confused4:

Przeczytaj pierwszy post!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynności opisane w pierwszym poście nie są cudownym lekarstwem na wszystkie bolączki immo.Mam jeszcze na stanie moją starą B5,która w 2002 roku została zagazowana.Z racji tego,że robię rocznie 50-60 tys km zwróciła mi się wiielokrotnie.

Ale przyszła kryska i padł silnik.

Po wymianie silnika pojawiły się problemy z immo objawiające sie miganiem kontrolki i gaśnięciem silnika.

Przerobiłem temat z pierwszego postu,ale niestety sytuacja pozostała bez zmian i nadal blokuje mi sterownik silnika-błąd 17978.

Czyżby pozostała tylko opcja wyłączenia immo raz na zawsze?

Jakiekolwiek porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynności opisane w pierwszym poście nie są cudownym lekarstwem na wszystkie bolączki immo.Mam jeszcze na stanie moją starą B5,która w 2002 roku została zagazowana.Z racji tego,że robię rocznie 50-60 tys km zwróciła mi się wiielokrotnie.

Ale przyszła kryska i padł silnik.

Po wymianie silnika pojawiły się problemy z immo objawiające sie miganiem kontrolki i gaśnięciem silnika.

Przerobiłem temat z pierwszego postu,ale niestety sytuacja pozostała bez zmian i nadal blokuje mi sterownik silnika-błąd 17978.

Czyżby pozostała tylko opcja wyłączenia immo raz na zawsze?

Jakiekolwiek porady mile widziane.

Jeżeli silnik był wymieniany razem z ECU to chyba należy zrobić adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. mój problem wygląda tak. Po odpaleniu (nie za każdym razem) auto gaśnie po 1sek od odpalenia. Problem występuje na oby dwóch kluczykach...podłączyłem do kompa i wyskakuje błąd "slaby sygnał z kluczyka" możne miał ktoś taki problem już i sobie jakoś z nim poradził? dodam ze po zgaśnięciu auta miga kontrolka od immo :wallbash: dziekuje i czekam na odpowiedz jakaś :confused4:

U mnie też był taki błąd o kluczyku. Wykonałem procedurę, skasowałem błędy, odpala od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzisiaj bylem u mechanika, zdjął mi obudowę od kiery ;p rozłączył wtyczkę od immo (pętli) przeczyścił te styki i jak narazie immo chodzi dobrze nie gaśnie już jak przedtem :) myślę ze już będzie ok :) pozdrawiam :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomogło u mnie :/:/ sprawdzałem miernikiem i na wtyczce którą trzeba przeczyścić wszystko jest OK .

Wiec teraz moje pytanie idzie całkowicie wył. sprawdzanie IMM.... żebym chociaż mógł dojechać np. do mechanika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzis pojawiły sie 2 błedy słaby sygnał kluczyka i słaby sygnał immobilizera, a do tego zauważyłem, że po wyłączeniu zapłonu jeszcze chwilę silnik pracował i zaczął piszczeć jakiś brzęczyk. Kolega powiedział mi żebym wymienił kostkę pod stacyjką ale z tego co widzę to chyba bedą styki do immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam pytanie w sprawie Immobilizera porostu przy PRZEKRĘCENIU KLUCZYKA samochodzik powinien gasnąć a on miga wiec samochód odpali ale potem zaraz gaśnie mam już z rok ten problem a teraz większy kłopot szybciej wyciągałem kluczyk a czasami to kilka razy robiłem i przekręcałem aż samochodzik ginol zawsze pomagało ale teraz już to nie pomaga wiec chce to naprawić . :notworthy:

Mam pytanie czy samemu dam rade naprawić bo w mojej adzi przeważnie wszystko sam naprawiałem i pomyślałem że to też naprawie bo jeśli się chce to wszystko da rade naprawić samemu :mysli:..Co SĄDZICIE O TYM i ile by wzioł by za to fachowiec....

CZEKAM NA ODPOWIEDZI AUDI A4 ROK 97 2.6V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...