Immobilizer

388 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem wcześniej i nic. :) Kilkakrotnie silnik sie uruchamia, działa przez 2 s i sam gaśnie za każdym razem. Wcześniej działał ok, popsuł się jak włożyłem aku po ładowaniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak masz dostep do vaga,to sprawdz co tam z immo,moze sproboj jescze raz odpiac aku,najpierw minus potem plus,zetknij klemy,przekrec kluczyk w stacyjce na zaplon i zostaw na chwile,potem rozlacz i zetknij kilka razy,i podlacz aku jeszcze raz najpierw plus potem minus zobaczysz,moze pomoze,a jak nie to vag,jesli nie masz dostepu do vaga,to trzeba bedzie wypiac immo,bo nie odpalisz auta,a potem je sprawdzic :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie,,, takie pytanko,,, przeprowadziłem w moim A4 operacje "IMO" zgodnie z opisem na pierwszej stronie ale przy sciągniętej poduszce przekreciłem stacyjkę i teraz cały czas świeci mi się kontrolka na zegarach ..

1) czy da się inaczej skasować tą kontrolke niż vag-iem?

2)czy poduszki pomimo świecącej się kontrolki działają poprawnie? (jesli tak to planuje wykręcić zarówke od kontrolki:P)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie,,, takie pytanko,,, przeprowadziłem w moim A4 operacje "IMO" zgodnie z opisem na pierwszej stronie ale przy sciągniętej poduszce przekreciłem stacyjkę i teraz cały czas świeci mi się kontrolka na zegarach ..

1) czy da się inaczej skasować tą kontrolke niż vag-iem?

2)czy poduszki pomimo świecącej się kontrolki działają poprawnie? (jesli tak to planuje wykręcić zarówke od kontrolki:P)

1 da sie jakims innym programem do kasowania bledow

2 swiecaca kontrolka jest ostrzezeniem,ze cos jest nie tak,wiec gwarancji,ze wszystko wystrzeli w jednym czasie,raczej nie da nikt :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

rpbiłem to samo wczooraj prblem zanikł, polecam dodatkowo usztywnic przewody tasma izolacyjna owijajac ja dookla stacyjki, wtedy unieruchomi sie drgania i przesuniacia przewodów idacych do zlacza immo, gdyz wlasnie to jest przyczyna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja wlasnie zakladam tempomat i mam wszystko rozkrecone. Przy okazji, ze cos mi sie tez dzieje z immo zajrzalem w ten post i :notworthy: Dobrze ze skrecanie kiery i reszte zostawilem sobie na jutro dzieki temu nie mam probemu i wszystko na wierzchu. Ciekawe czy mi pomoze czyszczenie :> napisze za kilka dni[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2008, 23:47_________________________________________________OK wszystko latwo poszlo, chociaz do czyszczenia tem jest nie wiele :> . Pierwsze 5 odpalen OK zobaczymy co bedzie dalej. Napisze za tydzien, czy dwa jak sie sprawy maja.[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2008, 11:42_________________________________________________

Jesli świeci kontrolka to znaczy, że poduszka jest rozłączona i nie wystrzeli. A tak na marginesie to łatwiej Ci będzie skasować błąd Vag-iem ( pożyczonym czy innym ) niż rozkrecać wszystko od nowa. Dojście do żarówek w desce jest ciężkie i czekało by Cie dużo pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to ja dodam jeszcze tylko że u mnie problem z immo zniknął i teraz odpalam bez zadnych najmniejszych problemów (rozebrałem małą złączke od immo przed stacyjką i docisnełem przewody na złączach oraz przemyłem wszystkie styki specjalnym sprayem)... co do tej kontrolki to juz dawno wymontowałem zarówke hehe bo nie mam od kogo pożyczyć vag-a a do mechanika za jakiś miesiąc się z rozrządem wybieram wiec bedzie za jednym... wiec miesiąc bez poduch.... trzeba jezdzic powoli :evil:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewien fachowiec chciał za naprawę 200 zł. Wczoraj udalo mi sie wszystko rozkręcić zgodnie z instrukcją i jak narazie odpalam w 100% za pierwszym razem. U mnie największym problemem było rozkręcenie 2 śrub od airbagu z kierownicy, do czyszczenia użyłem WD40. Wklejam dokładniejsze zdjęcie wtyczki.

93c4ed1be800da98m.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam potrzebuje pomocy , zostawiłem auto na parkingu i nie było odpalane przez miesiąc co spowodowało rozładowanie się akumulatora i nie mogłem odpalić auta, po wyciągnieciu i naładowaniu i oczywiscie zamontowaniu go wystąpił problem z immobilajzerem lampka nie gasnie silnik zapala na około dwie sekundy i gaśnie. Czy to może być ten sam problem ze stykami czy cos innego prosze o rady .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy zrobiłeś adaptację przepustnicy po rozłączeniu akumulatora. A doraźnie weź poruszaj lekko w prawo i lewo oraz do przodu i do tyłu plastikową osłoną stacyjki. Widać ją na zdjęciu w prawo od strzałki w wątku maciekg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

adaptacja zrobi sie sama ,jak podepnie aku,nie rozumiem-co ma adaptacja do immo?przeczyscic styki-tak ,jak najbardziej :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Adaptacja do immo-nic, ale problemy z zapalaniem mogą być. Dzisiaj to przerabiałem. Rozłączyłem akumulator, bo spawałem plecionkę i mimo adaptacji nie chciał zapalić. Dopiero po rozpięciu wtyczki przy przepustnicy i ponownej adaptacji dopiero zapalił. Lecz są wahania obrotów. Jutro jadę na WAG-a

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no tak,tylko ,ze kolega mial problem z immo-dlatego zapytalem,osobiscie nie widze zwiazku immo,nie gasnacej kontrolki od immo i gasniecia po sekundzie(czy dwoch) z adaptacja przepustnicy :mysli:[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2008, 23:05_________________________________________________a z reszta skonczmy odbijanie pileczki,bo wkurzymy moderatorow :tongue4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jutro biorę sie za rozkręcanie i czyszczenie styków myśle że to zadziała bo trochę rozkrecania jest ,jak adapacja przepustnicy to zostawienie kluczyka w stacyjce ponad minute to tak zrobiłem i tak nic sie nie zmienia. Ponownie wkładanie kluczyka ruszanie obudowy też nic nie pomaga mam nadzieje ze to te styki bo kluczyki chyba nie gdyż próbowałem na zapasowych i to samo :([br]Dopisany: 15 Wrzesień 2008, 23:33_________________________________________________Po rozkreceniu i demontażu okazuje sie ze styki są ale jeden jest ułamany i teraz mam problem bo nie idzie sie w niego wlutowć ani nic zrobic pozostaje wymiana cewki i mam takie poytanie czy można wymienic samą cewke i moge to zrobic sam czy potrzebuje jechać z tym do serwisu i zamawiać cały wkład stacyjki ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

po rozkreceniu i demontażu okazuje sie ze styki są ale jeden jest ułamany i teraz mam problem bo nie idzie sie w niego wlutowć ani nic zrobic pozostaje wymiana cewki i mam takie poytanie czy można wymienic samą cewke i moge to zrobic sam czy potrzebuje jechać z tym do serwisu i zamawiać cały wkład stacyjki ??

Hej,

miałem to samo kiedyś ;-) i tak:

- cewkę (pętlę indukcyjną) można przełożyć od jakiejkolwiek innej stacyjki, podważa się ją od dołu śrubokrętem (grubym) i wtedy zejdzie. Nie trzeba nic adoptować, po zmianie będzie działać. Tak czy siak polecam wizytę u elektromechanika żeby to ci zrobił.

Pętla indukcyjna nie występuje jako samodzielna część zamienna => więc w serwisie jest tylko w komplecie ze stacyjką ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki pozostało mi poszukać gzieś na szrotach a jak nie to alegro i całą stacyjkę kupić i zamienic cewkę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

panowie mam cały czas problem z tym immo Tzn wykonałem wszystko - przeczysciłem styki- wszystkie nawet te przy immo z boku nagrzewnicy i nic nie pomogło kodowałem od nowa klucze i kontrolka nadal mruga- juz nie wiem co mam zrobic- stało się tak po wymianie akumulatora( immo juz nie zadziałało) na vagu pisze unautorized modul- czy mozna to jakos zakodowac inaczej zeby zadziałało? mecze sie juz dwa dni- pomocy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja zrobiłem ( 05.09.08) dokładnie tak jak w instrukcji i od tego czasu wszystko O.K. Musiałes popełnic jakis bład lub rozkodował Ci sie immo, ale to juz musi napisac ktos co sie na tym zna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam jedno pytanko. jeżeli też mi mruga immo ale nie mam zbytnio czasu i miejsca zeby to zrobić , to czy istnieje obawa ze to samo sie rozwali na dniach i juz wiecej nie zapali? pomóżcie bo jezeli tak to musze gdzies z tym podjechać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie obawiaj się, ja z tą dolegliwością jeżdżę już cztery lata i raz jest lepiej raz gorzej. A mój sposób na to jest opisany w tym wątku wcześniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szacunek dla Spedyta,porada cenna i co tu dużo gadać jak na razie tj. ok tygodnia jest spoko. Zobaczymy co dalej. Na razie dzięki za porady. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,u mnie też kontrolka od immo mrugała i silnik gasł,raz częściej raz rzadziej,zabrałem się za odpalenie auta tymi nie używanymi kluczykami zapasowymi,kiedy przekręciłem stacyjkę kontrolka immo zgasła.Odpaliłem bez problemu,za 6 godzin powtórzyłem operacje z kluczykami których używam na co dzień i nic sie na razie nie dzieje,może uda się nie rozkręcać,zobaczymy.Świetne forum wiele się tu dowiedziałem.Pozdrawiam wszystkich. :hi:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,
      ja poszedłem trochę dalej (AHU-> mam immo w puszce pod kierownicą, średnio raz na 10-20 razy nie widziało kluczyka):
      - i tak w tamtym roku:
      • przeczyściłem styki IMMO (ale tylko alkoholem izopropylenowym) i przelutowałem styki na złączu przy IMMO
      • ponadto dopasowałem IMMO do ECU
      • używałem zapasowego kluczyka
      • !! nie lutowałem na "sztywno" złączki przy cewce !!!

W zasadzie nic to nie pomogło, jak było tak było.

Ale w tym tygodniu postanowiłem się przyjrzeć problemowi bliżej bo zauważyłem że problem sie nasila i ustępuje kiedy jest zimno ( i do tego wilgotno). Problem ustępował jak było sucho i ciepło.

Więc skorciło mnie zajrzeć do puszki immo i zobaczyłem tam kondensatory: 1 elektrolit (220 uF/50V) i dwa elektrolity SMD (miniaturowe) -> chyba pojemności 10uF i 4,7uF.

Pojechałem do kolegi elektronika (NIE POLECAM ROBIĆ TEGO BEZ ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU!!) i wymieniliśmy 1 elektrolit (220 uF/50V) -> stary miał pojemność 200uF.

bd7e9f41a4c8fda2m.jpeg

Dodatkowo pomierzyliśmy 2 elektrolity SMD i te miały pojemność jak trzeba. Na razie ich nie zmieniałem.

Dodatkowo:

• złącza przy IMMO i pętli indukcyjnej spryskane preparatem do czyszczenia styków Kontakt 60
      • oraz (po wyschnięciu Kontaktu 60)zabezpieczone Kontaktem 61

61a123816f5bb567m.jpg

• dodatkowo owinąłem wiązkę od cewki indukcyjnej taśmą izolacyjna "smołowaną" i dodatkowo ekranowałem folią aluminiową

Jak narazie już tydzień jest okay, zobaczymy co będzie dalej..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To tak jak u mnie ładna pogoda jest OK, ale trochę popada i auta już nie mogę odpalić :wallbash:.

Tylko gdzie ta puszka się znajduje? :mysli:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

cześć :hi: - mam podobny problem , zostawiłem moja audi w warsztacie do naprawy ,było dwa tygodnie z odłączonym aku . Po tym czasie zrobił się problem migała kontrolka immo,ale cojest ciekawe -wyczaiłem ze, po odpięciu jednej klemy na 10-20s i podłaczeniu pod aku ponownie auto pali ale za każdym razem trzeba ten numer powtarzac jest to dla mnie problem(i mojego AUDI). Proszę o rade , czy wystarczy zrobic taką operacje jak opisujecie czy to cos poważniejszego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Niestety walka z immo trawa!! Różnego rodzaju czyszczenia styków przy pętli indykcyjnej różnymi preparatami nie pomagają. Czyszczenie złącza bezpośrednio przy immo tez nie pomaga. Nie probowałem jeszcze lutować kabelków od konaktora bezpośrednio do pętli indukcyjnej. Owijanie różnego rodzaju izolacjami, foliami też nie pomaga.

Moje pytanie jest następujące: Co można zrobić przy użyciu VAG-a?? Zaprogramować kluczyk?? Dopasować immo do ECU na nowo?? Kompletnie się na tym nie znam. W poniedziałek ma przyjść do auta jakiś magik i coś robić. Chciałbym wiedziec troche więcej. Bardzo prosze POMOCY!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta