Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz dostep do vaga,to sprawdz co tam z immo,moze sproboj jescze raz odpiac aku,najpierw minus potem plus,zetknij klemy,przekrec kluczyk w stacyjce na zaplon i zostaw na chwile,potem rozlacz i zetknij kilka razy,i podlacz aku jeszcze raz najpierw plus potem minus zobaczysz,moze pomoze,a jak nie to vag,jesli nie masz dostepu do vaga,to trzeba bedzie wypiac immo,bo nie odpalisz auta,a potem je sprawdzic :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,,, takie pytanko,,, przeprowadziłem w moim A4 operacje "IMO" zgodnie z opisem na pierwszej stronie ale przy sciągniętej poduszce przekreciłem stacyjkę i teraz cały czas świeci mi się kontrolka na zegarach ..

1) czy da się inaczej skasować tą kontrolke niż vag-iem?

2)czy poduszki pomimo świecącej się kontrolki działają poprawnie? (jesli tak to planuje wykręcić zarówke od kontrolki:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,,, takie pytanko,,, przeprowadziłem w moim A4 operacje "IMO" zgodnie z opisem na pierwszej stronie ale przy sciągniętej poduszce przekreciłem stacyjkę i teraz cały czas świeci mi się kontrolka na zegarach ..

1) czy da się inaczej skasować tą kontrolke niż vag-iem?

2)czy poduszki pomimo świecącej się kontrolki działają poprawnie? (jesli tak to planuje wykręcić zarówke od kontrolki:P)

1 da sie jakims innym programem do kasowania bledow

2 swiecaca kontrolka jest ostrzezeniem,ze cos jest nie tak,wiec gwarancji,ze wszystko wystrzeli w jednym czasie,raczej nie da nikt :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rpbiłem to samo wczooraj prblem zanikł, polecam dodatkowo usztywnic przewody tasma izolacyjna owijajac ja dookla stacyjki, wtedy unieruchomi sie drgania i przesuniacia przewodów idacych do zlacza immo, gdyz wlasnie to jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie zakladam tempomat i mam wszystko rozkrecone. Przy okazji, ze cos mi sie tez dzieje z immo zajrzalem w ten post i :notworthy: Dobrze ze skrecanie kiery i reszte zostawilem sobie na jutro dzieki temu nie mam probemu i wszystko na wierzchu. Ciekawe czy mi pomoze czyszczenie :> napisze za kilka dni[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2008, 23:47_________________________________________________OK wszystko latwo poszlo, chociaz do czyszczenia tem jest nie wiele :> . Pierwsze 5 odpalen OK zobaczymy co bedzie dalej. Napisze za tydzien, czy dwa jak sie sprawy maja.[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2008, 11:42_________________________________________________

2)czy poduszki pomimo świecącej się kontrolki działają poprawnie? (jesli tak to planuje wykręcić zarówke od kontrolki:P)

Jesli świeci kontrolka to znaczy, że poduszka jest rozłączona i nie wystrzeli. A tak na marginesie to łatwiej Ci będzie skasować błąd Vag-iem ( pożyczonym czy innym ) niż rozkrecać wszystko od nowa. Dojście do żarówek w desce jest ciężkie i czekało by Cie dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam jeszcze tylko że u mnie problem z immo zniknął i teraz odpalam bez zadnych najmniejszych problemów (rozebrałem małą złączke od immo przed stacyjką i docisnełem przewody na złączach oraz przemyłem wszystkie styki specjalnym sprayem)... co do tej kontrolki to juz dawno wymontowałem zarówke hehe bo nie mam od kogo pożyczyć vag-a a do mechanika za jakiś miesiąc się z rozrządem wybieram wiec bedzie za jednym... wiec miesiąc bez poduch.... trzeba jezdzic powoli :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien fachowiec chciał za naprawę 200 zł. Wczoraj udalo mi sie wszystko rozkręcić zgodnie z instrukcją i jak narazie odpalam w 100% za pierwszym razem. U mnie największym problemem było rozkręcenie 2 śrub od airbagu z kierownicy, do czyszczenia użyłem WD40. Wklejam dokładniejsze zdjęcie wtyczki.

93c4ed1be800da98m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy , zostawiłem auto na parkingu i nie było odpalane przez miesiąc co spowodowało rozładowanie się akumulatora i nie mogłem odpalić auta, po wyciągnieciu i naładowaniu i oczywiscie zamontowaniu go wystąpił problem z immobilajzerem lampka nie gasnie silnik zapala na około dwie sekundy i gaśnie. Czy to może być ten sam problem ze stykami czy cos innego prosze o rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zrobiłeś adaptację przepustnicy po rozłączeniu akumulatora. A doraźnie weź poruszaj lekko w prawo i lewo oraz do przodu i do tyłu plastikową osłoną stacyjki. Widać ją na zdjęciu w prawo od strzałki w wątku maciekg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja zrobi sie sama ,jak podepnie aku,nie rozumiem-co ma adaptacja do immo?przeczyscic styki-tak ,jak najbardziej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja do immo-nic, ale problemy z zapalaniem mogą być. Dzisiaj to przerabiałem. Rozłączyłem akumulator, bo spawałem plecionkę i mimo adaptacji nie chciał zapalić. Dopiero po rozpięciu wtyczki przy przepustnicy i ponownej adaptacji dopiero zapalił. Lecz są wahania obrotów. Jutro jadę na WAG-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak,tylko ,ze kolega mial problem z immo-dlatego zapytalem,osobiscie nie widze zwiazku immo,nie gasnacej kontrolki od immo i gasniecia po sekundzie(czy dwoch) z adaptacja przepustnicy :mysli:[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2008, 23:05_________________________________________________a z reszta skonczmy odbijanie pileczki,bo wkurzymy moderatorow :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jutro biorę sie za rozkręcanie i czyszczenie styków myśle że to zadziała bo trochę rozkrecania jest ,jak adapacja przepustnicy to zostawienie kluczyka w stacyjce ponad minute to tak zrobiłem i tak nic sie nie zmienia. Ponownie wkładanie kluczyka ruszanie obudowy też nic nie pomaga mam nadzieje ze to te styki bo kluczyki chyba nie gdyż próbowałem na zapasowych i to samo :([br]Dopisany: 15 Wrzesień 2008, 23:33_________________________________________________Po rozkreceniu i demontażu okazuje sie ze styki są ale jeden jest ułamany i teraz mam problem bo nie idzie sie w niego wlutowć ani nic zrobic pozostaje wymiana cewki i mam takie poytanie czy można wymienic samą cewke i moge to zrobic sam czy potrzebuje jechać z tym do serwisu i zamawiać cały wkład stacyjki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozkreceniu i demontażu okazuje sie ze styki są ale jeden jest ułamany i teraz mam problem bo nie idzie sie w niego wlutowć ani nic zrobic pozostaje wymiana cewki i mam takie poytanie czy można wymienic samą cewke i moge to zrobic sam czy potrzebuje jechać z tym do serwisu i zamawiać cały wkład stacyjki ??

Hej,

miałem to samo kiedyś ;-) i tak:

- cewkę (pętlę indukcyjną) można przełożyć od jakiejkolwiek innej stacyjki, podważa się ją od dołu śrubokrętem (grubym) i wtedy zejdzie. Nie trzeba nic adoptować, po zmianie będzie działać. Tak czy siak polecam wizytę u elektromechanika żeby to ci zrobił.

Pętla indukcyjna nie występuje jako samodzielna część zamienna => więc w serwisie jest tylko w komplecie ze stacyjką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam cały czas problem z tym immo Tzn wykonałem wszystko - przeczysciłem styki- wszystkie nawet te przy immo z boku nagrzewnicy i nic nie pomogło kodowałem od nowa klucze i kontrolka nadal mruga- juz nie wiem co mam zrobic- stało się tak po wymianie akumulatora( immo juz nie zadziałało) na vagu pisze unautorized modul- czy mozna to jakos zakodowac inaczej zeby zadziałało? mecze sie juz dwa dni- pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...