Immobilizer

388 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

elektroda jestem zbanowany :) bo wytykałem błedy jakiemus adminowi ze pieprzy głupoty i daje ostrzezenie nie znajac tematu.

a za 200 zeta to chyba kolo mi naprawi immo i bynajmniej je bede mial... chyba ze sa tansze te odblokowywacze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udało sie, te dwa bolce sie nie ułamały tylko wykrzywiły, udało sie wyprostować i podpioc kabel ale nie zapala ...

nie mam siły - znacie kogos z okolic katowic od immo?

bylem u elektronika chu.. skasował 450 za usuniecie immo.

powiedzial ze sterownik sie zepsul i usunol immo z tego sterownika (niby zadnym badziewiem typu z allego) czyli jak niby to zrobił? i da sie kompem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam , u mnie jak u wielu kolegów immo padło przy słabym aku. i teraz zapala i odrazu gasnie i mruga kontrolka , czy jest mozliwosc zrobic vagiem jakies cuda jak nie pomorze czyszczenie tasmy przy kierownicy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bertolos spróbuj "walnąć" ręką pod spodem kierownicy tam mniej więcej gdzie jest ten styk do czyszczenia. U mnie pomogło... :decayed: ale i tak go przeczyszczę. A co do Vag-a to nic nim nie zrobisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W warsztacie w Białymstoku za usunięcie tej usterki zaśpiewali 360zł. A dzięki tej instrukcji wydałem tylko parę złotych na śrubokręty. Jednak kilka pomocnych wskazówek kolejnym "majstrom":

- śrubokręt TORX rozm. 30 do odkręcania poduszki powietrznej podobnie jak krzyżak (gwiazdka) do odkręcania śrubek dolnej osłony kierownicy (tej która okrąża stacyjkę) powinien być wyjątkowo cienki i odpowiednio długi. Ja osobiście nie potrzebowałem łamanych, więc nie są one niezbędne jak to napisał jeden z poprzedników

- rozkręcając obudowy natknąłem się na kilka połamanych plastikowych części o tyle ważnych, że wkręcało się w nie śrubki, więc dobrze jest zaopatrzyć się w klej typu kropelka, czy super glue

- najlepiej jest sobie posegregować lub zapisać kolejność przykręcania części oraz które śrubki do których części będą przykręcane ( oszczędność czasu i nerwów )

I na końcu dziękuję autorom tematu za zaoszczędzenie kilku setek. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam wszystkich zrobiłem zgodnie z opisem i imobiliser zaczął działać jakby ręką odjął nie musiałem nic lutować wystarczyło że pare razy włożyłem i wyjąłem wtyczke z gniazda nie miałem żadnej korozji poprostu styki zaśniedziały ale mam problem bo nie gaśnie kontrolka od air baga czy chodzi o wykasowanie błędów przy pomocy vaga czy źle podłączyłem air baga ?? proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam mały zales

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mi w grudniu tak robił że zapalał i od razu gasł i mrugała kontrolka od immo. Zdarzało się to często ale zwalczyłem temat szybko i bez odkręcania jednej śrubki. :tongue4:

A zrobiłem to tak: Wokół stacyjki jest taka gumowa zaślepka i przy pomocy śrubokręta wyjąłem ją i pod odpowiednim kątem widać wsuwkę do obwodu immo. Wziąłem w dłoń czyścik w aerosolu (taki do przepływek i układów elektronicznych) z dyszą- rurką i mocnym ciśnieniem zpsikałem tą wsuwkę. Założyłem gumową zaślepkę i po kilku minutach już paliłem i jazda. Od tamtej pory zapomniałem o problemie. Robiąc takie czary trzeba tylko uważać żeby stacyjki nie zalać bo jak wiadomo w stacyjce jest jakiś smar i po wypłukaniu mogła by nie chodzić najlepiej. :decayed:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam wszystkich zrobiłem zgodnie z opisem i imobiliser zaczął działać jakby ręką odjął nie musiałem nic lutować wystarczyło że pare razy włożyłem i wyjąłem wtyczke z gniazda nie miałem żadnej korozji poprostu styki zaśniedziały ale mam problem bo nie gaśnie kontrolka od air baga czy chodzi o wykasowanie błędów przy pomocy vaga czy źle podłączyłem air baga ?? proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam mały zales

Nie odłączyłeś aku, pewnie dlatego zapaliła się kontrola AirBag ?!.

Podłącz VAG'a i wykasuj błąd powinno być OK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno pomoże bo zawsze ten błąd wywala jak aku się nie odłączy.

grzes1150 ciekawy pomysł zarzuciłeś, zobaczę czy pomoże u znajomego w audicy :cool1:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Panowie jak oznaczyć położenie kierownicy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

po odkręceniu sruby mocującej kierownice (torx 55) ostrożnie wyciągnija ją trzymając kierownice. Flamastrem, mazakiem, czymkolwiek co sie nie rozpusci, zrob 3 kreski przechodzące przez kierownice i element na którym trzyma sie kiera. Jak rozkręcisz bedziesz wiedzial o co chodzi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielkie dzięki.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy jest może ktoś z bydgoszczy kto zna sie na naprawieniu immobilizera. Czasem musze 10min czekac az auto odpali, niechce kontrolka zgasnać wogle dopiero gdzieś za 20 razem czasem za 2 ;/ szukam pomocy i rady

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy jest może ktoś z bydgoszczy kto zna sie na naprawieniu immobilizera. Czasem musze 10min czekac az auto odpali, niechce kontrolka zgasnać wogle dopiero gdzieś za 20 razem czasem za 2 ;/ szukam pomocy i rady

To przeczytaj pierwszy post tego wątku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a czy jest może ktoś w bydgoszczy kto robił to już i by sie podjąl tego naprawy????? chyba ze jakiś elektryka dobrego polecacie ??????? pilnie musze to zrobić....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytanko, czy po takim zabiegu zgasnie kontrolka? dodam że nie mruga kontrolka immo, tylko świec żarowych, czy musze wykasować błąd vagiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bertolos spróbuj "walnąć" ręką pod spodem kierownicy tam mniej więcej gdzie jest ten styk do czyszczenia. U mnie pomogło... :decayed: ale i tak go przeczyszczę. A co do Vag-a to nic nim nie zrobisz.

to działa ;D hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich probowałem wszystkich sposobów na mojej Audicy i lipa. Styki przeczyściłem zgodnie z opisem błąd wykasowałem i nic pomogło tylko na 2 godziny (czwarte uruchomienie auta) Poza tym mam jeszcze inny objaw nie potrafię nawiązać komunikacji z immobilizerem. Co może być przyczyną jak kupiłem rok temu Waga to się łączył bez problemów a teraz nie idzie więc nie potrafię odczytać czy są jakieś błędy. Pomocy ;(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj, kolego ja miałem podobnie walczyłem i nic. czyszczenie styków nie pomogło, kupiłem takie urządzenie odblokowywacz ale efekt nie był do końca zadowalający. Dopiero koleś z Opola w ECU wyłączył mi immo i mam święty spokój z tym dziadostwem. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj Peterka jutro jadę do znajomego elektryka ale niewiem czy coś poradzi mógłbyś mi podać namiary na Opole gdzie wyłączyli ci to badziewie jeśli to możliwe nr. telefonu ps. ile to kosztowało? :hi:[br]Dopisany: 25 Sierpień 2009, 21:03_________________________________________________ :> Huuura :> problem rozwiązany a raczej odłączony i święty spokój. Powiem jeszcze jedno po wszystkich próbach reanimacji imo mogę powiedzieć że nie było warto lepiej wyłożyć trochę kasy(mnie to kosztowało 400zł) i od razu odłączyć w przyszłości nie będzie tych samuch problemów. PS z problemem poradził sobie młody elektryk więc i ci starsi powinni dać radę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Jak wielu użytkowników A4 i ja zaczynam mieć już problemy z immo, tzn podczas ostatniego tankowania na stacji samochód zapalił mi dopiero za 3 razem, zapalała się kontrolka immo i auto gasło po 2 sek. Potem jeździłem i już problemów z immo nie było ale rozumiem, że takie są pierwsze objawy.

Przeczytałem dokładnie cały wątek dotyczący kłopotów z tym ustrojstwem ale chciałbym jeszcze dopytać tych, którzy się z tym uporali o dwie rzeczy:

- czy od pierwszego razu kiedy zaczęły się wam kłopoty z immo tzn zaczęła migać ta kontrolka i auto gasło, potem w miarę upływu czasu było już tylko gorzej? Tzn jeśli na początku jeszcze zapalał wam za np 2 - 3 razem to potem zapalał dopiero za 5-10 czy 20? I czy jeżdżenie z tą przypadlością spowoduje, że auto w końcu kiedyś wcale nie zapali?

- może pytanie banalne ale nie znam się na kwestiach "elektronicznych" - czy kłopoty z immo występują tylko przy zapalaniu auta czy może się zdarzyć, że ta kontrolka zapali się nagle podczas jazdy i auto "stanie"?

Będę wdzięczny za sugestie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 - to zależy w moim przypadku problem pojawia sie raz na parę miesięcy ale zazwyczaj po 2- max 3 razie odpalę auto jeżdżę juz sobie z tym 2 lata i nic nie gorzej

2 tylko i wyłącznie podczas uruchamiania auta nigdy podczas jazdy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie problemy a raczej miganie kontrolki zaczęło sie jakieś 2 lata temu. Podczas jazdy zaczynała migać kontrolka imo. Po z wyłączeniu i na nowo odpaleniu silnika kontrolka gasła normalnie, nawet żadnych błędów na vagu nie było. Problem pojawił się gdy auto gasło po zapaleniu. podczas jazdy nigdy silnik nie gasł nawet jak kontrolka migała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

rozbierz kluczyk i sprubój delikatnie przeczyscić pastylkę immo,może jest mocno zabrudzona i daje słaby sygnał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dzisiaj wziąłem się za to - dla świętego spokoju, uciąłem kostkę i przylutowałem kostkę bezpośrednio do styków pętli indukcyjnej. Myślę, ze takie rozwiązanie jest najlepsze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Panowie za te posty bo też ostatnio mam problem z tym dziadostwem i już mnie szlak chce trafić.Raz mi imobilajzer miga raz nie. Generalnie jest tak że po włączeniu zapłonu przez pierwsze trzy razy immo miga a dopiero za czwartym bądź piątym razem pozwala na uruchomienie samochodu. Mam nadzieję że jak zrobie wszystko zgodnie z tymi opisami to pozbędę się problemu. O efektach napewno poinformuję :):):) Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta