Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] rozrząd


aw59

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Mam do Was pytanko kochani, mianowicie czy ktoś z Was wymieniał rozrząd czyli pasek rozrządu rolki i to wszystko co jest związane z tą operacją? Mianowicie chodzi o silnik 1,9 TDI 110 KM kod silnika AFN. Mam ochotę zabrać się za wymianę ale potrzebuję dokładnej instrukcji demontażu. Ewentualnie czy ktoś z Was polecił by mi takiego fachowca, który zrobi to naprawdę dobrze za przyzwoitą cenę. Ponadto chciałem wiedzieć jakiej firmy pasek rozrządu, rolke i napinacz kupić i jakią cenię moge zapłacić za te części?

Proszę napiszcie coś na ten temat.

Pozdrawiam :>

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege. Więc tak wymiana nie jest aż tak skomplikowana chyba, że posiadasz w swoim aucie klime wtedy pojawia się problem długości węzy czy są na tyle długie, że wystarczy ich na odciągniecie żeby dojść do rozrządu. Ja w swoim autku poradziłem sobie bez spuszczania gazu z klimy. Standardowo jak w każdym tdiku musisz wyciągnąć przód auta zderzak itp wszystko jest bardzo ładnie opisane w książce sam naprawiam :> oczywiście trzeba mieć trochę pojęcia o rozrządzie bo coś spieprzyć to nie sztuka :tongue4: Ja osobiście dałem 250zł za wymianę po znajomości a części no niestety już nie pamiętam ale coś kolo 500zł komplet rolek i paska i pompa wody. Chyba, że wolisz odstawić auto do serwisu wtedy z wymianą 1500zł chcą :no: Widzę, że jesteś ze śląska wiec mogę polecić ci FHU AUTO-DANECKI z Piekar Śląskich zajmuje się tylko grupa wolswagena i okres oczekiwania jest kolo tygodnia ale warto tam pojechać, zna się na rzeczy. Niestety dla członków fanklubu audi nie ma jeszcze zniżek :tongue4:

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego

ja juz temat rozrządu mam juz za sobą a właściwie w trakcie gdyz moja audi stoi właśnie w serwisie

co do cześci to ja wymieniłem :pasek rozrządu, pasek napędzający alternator , pasek klimy, rolke prowadząca i napinającą , mechanik kazał mi jeszcze kupic śrubę na koło pasowe , śruby do rolek i podkładkę

zapłaciłem za nie około 350 zł to tego 170 za serwis = 470 zł i spokój na 60.000 km :cool:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego a co do części to odezwę się na gg do zobaczenia [br]Dopisany: Luty 14, 2008, 10:14:41 _________________________________________________Dzięki za informacje nad Piekarami się zastanowię ale jak mówisz że jest tam fachman to pewnie warto

do zobaczenia cześć

[br]Dopisany: Luty 14, 2008, 10:16:54 _________________________________________________To naprawdę tanio porównując warsztaty które robią to za różną cenę nie mówiąc o autoryzowanych servisach

dzięki za info

do zobaczenia

[br]Dopisany: Luty 14, 2008, 10:18:56 _________________________________________________Szukałem na forum ale na razie nie znalazłem trochę brakło mi cierpliwości i czasu dlatego wstrzeliłem temat

do zobaczenia ma forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=134.msg1385#msg1385

Powinno rozwiac wszelkie watpliwosci.A jezeli nie to masz jeszcze to:

Danisz_ napisal:

028 109 119p - pas rorządu,

028 109 243f - rolka,

028 109 244 - rolka 2,

06b 260 849a - pas klimy,

058 260 511 - rolka klimy,

028 903 137ar - pas alternatora,

028 903 315m - napinacz alternatora,

w sklepie około 500 - 600 zyla, roboty trochę jest - więc zależy od mechanika, ale trzeba zwalić cały przód. Mojemu fachowcowi zajęło to około 3 godziny - właściwie było ich dwóch. Zapłaciłem 150 zyli. Pompy wody nie musisz wymieniać bo kręci się na pasku alternatora i można w każdej chwili wymienić. Pasek polecam Gates, rolki Lemforder, Ina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak polecił paski Conti , z tą pompą w każdej chwili - nie tak bardzo bo trzeba znowu przód drzeć, lepiej zrobić za jednym zamachem i spokój. Pompa co do całości to już mała kasa, robocizna droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy mozna pisac o tym samym ... :rant:

wszsystko bylo [opcja SZUKAJ]

zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...