Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Nie świecą lampki w drzwiach i w nogach... jaka przyczyna?


slaweq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Problem jest jak w temacie, po otworzeniu drzwi nie swiecą mi te czerwone lampki w drzwiach, nie swieci rowniez światło na nogi... Żarówek nie sprawdzałem bo nie wierze w zbieg okoliczności ze spaliły sie wszystkie pięć sztuk :> Co moze byc przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy jeden bezpiecznik odpowiada te wszystkie swiatła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Sławek :wink4: za oświetlenie odpowiada bezpiecznik nr 14 - 10A - ale to chyba za całe oswietlenie wnetrza samochodu, a u Ciebie z tego co pamiętam to podsufitkowe lampki działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Krzyniek :wink4: Jest dokładnie tak jak piszesz... w srodku wszystko swieci, nawet w schowku... tylko te drzwi...

Najlepsze jest to ze auto mam prawie pol roku a dowiedzialem sie o swiatelku na nogi dopiero jak u Ciebie zobaczyłem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to problem musi być gdzies na połączeniu lampek i czujnika otwierania drzwi, bezpiecznik przecież ok, raczej wszystkie żaróweczki nie padły :wink4: a lampka pod sufitem zapala się po otwarciu centralnego zamka więc chyba niewiele ma wspólnego ze światełkiem w drzwiach i na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy we wszystkich :a4fan: są te lampki w drzwiach? u mnie nic nie świeci ale nawet nie wiem czy je mam. Jak otwieram drzwi to z ich spodu powinno coś świecić, tak?

nie od spodu tylko na tylnej krawędzi drzwi czerwone światełko, a w środku podświetlanie na nagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tam nic :disgust::kwasny::confused4:

to nie wiem może przed liftem tego nie było :gwizdanie: sprawdzimy u nas na spocie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to rozumiem,że również nie zapala się lampka sufitowa po otwarciu drzwi, a w takim przpadku najprawdopodobniej przyczyną usteki będzie czujnik otwarcia drzwi który znajduje w zamku drzwi. Nie sprecyzowałeś jeszcze czy taka sytuacja ma miejsce tylko po otwarciu drzwi kierowcy czy również pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem ostatnio zauważyłem brak oświetlenia drzwi oraz w środku. Instrukcja jest w języku belgijskim więc nie wiem który bezpiecznik za to odpowiada.A jak to czujnik padł to jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem ostatnio zauważyłem brak oświetlenia drzwi oraz w środku. Instrukcja jest w języku belgijskim więc nie wiem który bezpiecznik za to odpowiada.A jak to czujnik padł to jak to sprawdzić?

co do bezpiecznika to jest to nr 14 - 10A - oświetlenie wnętrza samochodu [br]Dopisany: 12 Marzec 2008, 20:53 _________________________________________________panowie nie wiem czy poradziliście sobie z problemem oświetlenia ale znalazłem w necie taki opis cyt: " Tymi lampkami steruje moduł zamka centralnego. Poszukaj przewodu czerwonego z fioletowym paskiem i sprawdź gdzie ginie 12V. Jest to wspólna linia zasilająca dla oświetlenia drzwi i podłogi. Zacznij od modułu centralnego zamka. " (opis tyczył się a6 c5 może może w a4 jest podobnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem tymi lampkami sterują czujniki (minus) w zamkach spróbuj do jednej z lampek dołożyć plus oczywiście nie do minusa i powinne wszystkie świecić lampki, nad nogami świeci tylko po otwarciu drzwi pasażera. Wszystkie te mają wspólny plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal Krzyniek oswietleniem szybami steruje modul zamka centralnego mialem to samo tyle ze nie swiecilo sie w przednich drzwiach i podsufitce z tylu bylo ok wyjaolem caly podul rozkrecilem i okazalo sie ze byly zasniedziajne luty przeczyscilem i rozgrzalem lutownica i zaczelo dzialac jest tam tez przekaznik o ile pamietam osobny jest do tylu jak i do przodu wiec mogl sie spalic lub wystarczy przeczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masą musisz się podłączyć pod czujnik w drzwiach, plusa bezpośrednio a aku, no i jakiś bezpiecznik wypadałoby dorezać w razie jakiegoś zwarcia

jakiej wielkosci bezpiecznik?

pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...