Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

W ASO sprzedają minimum 2szt. - konektory są zaciśnięte po obu końcach przewodu, który dostaje się gratis. Ale za tę cenę jaką sobie życzą to jedwabne rękawiczki powinni dorzucać do kompletu i pakować całość w mahoniowy kuferek :wink:

Duuuuuużo taniej dostaniesz je na Allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielki za wyjaśnienie,

Pozdrawiam :)

Edytowane przez dawid.bary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w modelach w`polifcie(mam Q5 2014) oznaczenie kodu 1N3 zostalo zastopione kodem QZ7( czyli mam aktywyny uklad kierowniczy )??? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1N1 = Hydraul. wspomaganie ukladu kierown.
1N3 = Elektro-hydrauliczne wspomaganie ukladu kier. "Servotronic"
1N7/1N8 = Aktive lenkung fuer audi drive select -ads- (czyli aktywny układ kierowniczy)
QZ7 = Elektro-mechaniczne wspomaganie układu kier.

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie QZ7 zastępuje starego Servotronic'a (1N3), bo w np. A4 B8 po lifcie zrezygnowano ze wspomagania 1N1, 1N3 a także 1N7. Ten ostatni zastąpiono z kolei 1N8 - funkcjonalnie to wciąż 1N7, ale możliwe, że coś w nim poprawiono :mysli:

Druga sprawa, to w Q5 od początku produkcji oferowano tylko QZ7, a po lifcie (MY2013) dodatkowo 1N8, ETKA o innych przekładniach nic nie wspomina :wink:

W każdym razie QZ7 nie jest aktywnym układem kierowniczym (1N7/1N8), za którego Audi w konfiguratorze żąda dopłaty ok. 5000zł. To obecnie seryjne wspomaganie o możliwościach 1N3 (utwardzanie wraz ze wzrostem prędkości), możliwe, że z bonusem w postaci kilku charakterystyk do wyboru dzięki Audi Drive Select.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1N1 = Hydraul. wspomaganie ukladu kierown.

1N3 = Elektro-hydrauliczne wspomaganie ukladu kier. "Servotronic"

1N7/1N8 = Aktive lenkung fuer audi drive select -ads- (czyli aktywny układ kierowniczy)

QZ7 = Elektro-mechaniczne wspomaganie układu kier.

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie QZ7 zastępuje starego Servotronic'a (1N3), bo w np. A4 B8 po lifcie zrezygnowano ze wspomagania 1N1, 1N3 a także 1N7. Ten ostatni zastąpiono z kolei 1N8 - funkcjonalnie to wciąż 1N7, ale możliwe, że coś w nim poprawiono :mysli:

Druga sprawa, to w Q5 od początku produkcji oferowano tylko QZ7, a po lifcie (MY2013) dodatkowo 1N8, ETKA o innych przekładniach nic nie wspomina :wink:

W każdym razie QZ7 nie jest aktywnym układem kierowniczym (1N7/1N8), za którego Audi w konfiguratorze żąda dopłaty ok. 5000zł. To obecnie seryjne wspomaganie o możliwościach 1N3 (utwardzanie wraz ze wzrostem prędkości), możliwe, że z bonusem w postaci kilku charakterystyk do wyboru dzięki Audi Drive Select.

Dzieki kolego za wyczerpujaca odpowiedz. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie do czego służy ta plastikowa śruba

Wkręcona w maglownice, po wykręceniu jej widoczna jest listwa przekładni. Czu słuzy może ona do ustawiania przekładni w środkowym położeniu znaczy koła na wprost?

DSC_1817.jpg

Czy w B7 3.0TDI trzeba coś wykręcać żeby dostać się do dolnej śruby maglownicy ?

Edytowane przez pila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sruba to zaslepka. Dokup w ASO normalna metalowa. Ten otwor sluzy do blokady mahlownicy.

Aby zdemontowac magiel trzeba odkrecic jedna srube pod akumulatorem, pozostale dwie sa normalnie dostepne.

No i oczywiscie rozpina sie krzyzak od kierownicy.

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam pytanie może głupie ale jestem zielony w sprawach elektryki. Jak ma się wpiac w tą zielona kostkę 17pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się zmostkować, nacinasz izolacje, lutujesz, opaska termokurczliwa albo izolacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w który kabelek,bo w miejscu 17 jest puste z jednej i drugiej strony.. właśnie nie wiem co zrobić a już tylko to mi zostało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm być może w cabrio sygnał prędkości idzie jakoś inaczej, nie mam w tym momencie dostępu do ELSY to Ci nie sprawdzę jak jest w cabrio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,ale dzięki za pomoc. W każdym bądź razie i tak muszę czekac.. może ktoś będzie wiedział który to jest☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Szukam.

Czyli rozumiem,ze sygnał szybkosci znajde w zielonej kostce w liczniku biało niebieski kabelek pin 21. Ale czy mogę się zmostkowac jeśli mam przewód 0.5mm a tam przy kostce jest jakiś cienszy, chyba 0.35mm. Nic się nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka w cabrio jeśli chodzi o ten fragment instalacji jest taka sama jak w sedanie i kombi - może ktoś tam kiedyś grzebał? :mysli:

0.35 może być, u mnie zasilanie sterownika na takim przewodzie wisi i wszystko chodzi jak złoto :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem mozliwe bayerbrown.. w każdym bądź razie dzięki wszystkim za pomoc i dla Bartka za wrzucenie tego moda. Masakra! nie myślałem nawet, że tak może wspomaganie lekko chodzic:) świetna sprawa z tym, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przekładnie z B7 o nr 8E1422105D i mam problem, bo widzę ze przekładnia pracowała na czerwonym płynie i teraz nie wiem jaki zalać, czerwony febiego czy zielony z ASO, nic się nie stanie jak zaleje ten zielony, dodam że moja pompa tez pracowała na czerwonym ma ktoś jakieś pomysły co mogę zrobić w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten i ten będzie dobry - tak mi powiedzieli kiedyś mechanicy od przekładni.

Jakbyś chciał, to mam 2x0,5l zielonego na sprzedaż. Ori z ASO, z paragonem.

Całość i tak wypadałoby przepłukać... literek płynu przyda się :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem 2l zielonego z ASO przepłucze cały układ i chyba będzie dobrze tylko sie zastanawiam jak ja tą przekładnie wytargam bez kanału na kobyłkach hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...