Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie


rafsus

Rekomendowane odpowiedzi

Oki ja w pełni polecam tego moda tylko ja go trochę zmodyfikowałem :wink: - połączyłem wszystkie modyfikacje opisywane na forach :decayed:

- nie wierciłem dodatkowych dziur

- zmieniłem oring na grubszy

- wyczyściłem regulację i napchałem sporo smaru między tryby

- założyłem podkładkę na śrubkę

- całość zaslikonowałem grubą warstwą- regulacja lampy działa :decayed:

- założyłem folię na lampę od góry

- zakleiłem taśmą montażową dziurę od regulacji w błotniku jak radził Gwerty

EFEKT: nie ma bata żeby parowało nawet po za***istych ulewach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki ja w pełni polecam tego moda tylko ja go trochę zmodyfikowałem :wink: - połączyłem wszystkie modyfikacje opisywane na forach :decayed:

- nie wierciłem dodatkowych dziur

- zmieniłem oring na grubszy

- wyczyściłem regulację i napchałem sporo smaru między tryby

- założyłem podkładkę na śrubkę

- całość zaslikonowałem grubą warstwą- regulacja lampy działa :decayed:

- założyłem folię na lampę od góry

- zakleiłem taśmą montażową dziurę od regulacji w błotniku jak radził Gwerty

EFEKT: nie ma bata żeby parowało nawet po za***istych ulewach :decayed:

Marynarz masz jakieś foty porobione z rezania ? byś coś podrzucił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fot nie mam, ale tak jak mówie, zrobiłem to tak jak na zdjęciach w tym poście ale dziur nie wierciłem, na całą górę lampy przykleiłem taśmę dwustronną po obrzeżach i na to grubą folię (wygląda tak jakby cała lampa od góry była zafoliowana) i jak wsadzisz lampy to będziesz widział dziury w błotniku przez które wsadzasz imbus żeby lampę wyregulować- zaklejasz to taką mocną taśmą montażową od góry i od dołu i tyle. Te otwory pozaklejałem jeszcze dla pewności, żeby się już nie wk***iać po włożeniu lamp ale sama folia+ to co opisane w tym poście też wystarczą. Wczoraj były w trójmieście duże ulewy a mi ani nawet troszkę nie zaparowało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fot nie mam, ale tak jak mówie, zrobiłem to tak jak na zdjęciach w tym poście ale dziur nie wierciłem, na całą górę lampy przykleiłem taśmę dwustronną po obrzeżach i na to grubą folię (wygląda tak jakby cała lampa od góry była zafoliowana) i jak wsadzisz lampy to będziesz widział dziury w błotniku przez które wsadzasz imbus żeby lampę wyregulować- zaklejasz to taką mocną taśmą montażową od góry i od dołu i tyle. Te otwory pozaklejałem jeszcze dla pewności, żeby się już nie wk***iać po włożeniu lamp ale sama folia+ to co opisane w tym poście też wystarczą. Wczoraj były w trójmieście duże ulewy a mi ani nawet troszkę nie zaparowało :decayed:

chyba niedługo odwiedze rodzine w gdyni :D:D:D :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o parujacym xenonie w B7 ? W czasach mojej B6 po nalozeniu folii na gore bi-xenona był spokój. Zastanawiam sie skad parowanie w xenonie w moim B7 ? czy tez chodzi o regulacje reflektora ? czy moze te reflektory maja inna bolaczke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja inna. są na miękkim kleju, częste zmiany temperatur i brud powodują rozszczelnienia klej zapycha się brudem i są przecieki między obudową a kloszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ... dla laika to kosmos, szczegolnie demontaz gdzie trzena zderzak odkrecać :(. Szkoda, ze w opolu nie ma fachowców od lamp :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ... dla laika to kosmos, szczegolnie demontaz gdzie trzena zderzak odkrecać :(. Szkoda, ze w opolu nie ma fachowców od lamp :(

no to przyjedź do Wrocławia :D ile to roboty ? autostradą godzinka i jesteś :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek rozklejonych lamp gdzie woda długo lała się przez regulacje.

wnętrze lampy

DSC_9209.jpg

zdjęta zębatki regulacji:

DSC_9205.jpg

trzpień z uszczelnieniem który puszcza wodę i brud :

DSC_9206.jpg

i silniczek samopoziomu który już lekko zardzewiał:

DSC_9208.jpg

DSC_9207.jpg

warto co jakiś czas zmienić uszczelnienie i zaślepić otwór od regulacji w błotniku. tak żeby spływająca woda nie lała się bezpośrednio na regulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek postąpiłem wg. instrukcji, czyli wyczyściłem miejsce regulacji ręcznej, zrobiłem otworek "sciekowy", zakleiłem wszystko klejem na gorącą i....d*pa, wczoraj padało, dzisiaj rano byłem na myjce i zaparowane. Myślę, że jest jeszcze jedna przyczyna, a mianowice dekielek zamykający lampę. Po myjce podniosłem maskę, żeby zobaczyć jak wygląda lampa i okazało się, że najwięcej wody jest właśnie na miejscu łączenia się dekla z lampą. Podejrzewam, że wystarczy po założeniu lampy jakoś okleić to miejsce na całej szerokości lampy i powinno być ok. Chyba najlepsza by była folia termokurczliwa, ale bawić się tak za każdym razem, to bzdura. Może jakiś kaptur z gumy.....??.Jak wpadniecie na jakiś pomysł, to piszcie. Może w końcu uda się ogarnąć te biksy raz i na zawsze:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi parowały kupiłem nowe dekle z nowymi uszczelkami ,dodatkowo poskręcałem śrubami i dobrze wysuszyłem wnętrza lamp suszarką ,teraz leję wodę bezpośrednio na lampę i zero parowania,dodam że też zrobione miałem wszystko zgodnie jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gdzieś na necie zdjęcie lampy naszego forumowego majsterkowicza Barta-S i widziałem, że góra jest oklejona koszulką biurową. Pisał, że to załatwiło sprawę. Może i nie jest to najpiękniejsze rozwiązanie, ale ważne że skuteczne. Przecież pod maską nie widać co jest:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i koszulek nie widać ,ale ja bym wiedział że tam są ,spróbuj zatkać otwory regulacji biksów w błotnikach ,ale najpierw dobrze wysusz lampy w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymieniłeś oring na trzpieniu

ja wymieniłem u siebie oringi, całość od góry wazeliną techniczną zasmarowałem i jeszcze dołożyłem podkładke dociętom pod śróbe tak żeby nie było widać otworów

DSC_9206.jpg83694501_2_644x461_lampy_bixenon_audi_a4_b6_zdje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce regulacji mam ogarniete. Wprawdzie smaru nie dawalem, ale akurat w tym miejscu nic mi sie nie leje, bo nie mam otworu w blotniku. Obstawiam w dalszym ciagu klapke i miejsce styku jej z lampa. Spróbuję jeszcze nasmarowac uszczelke w klapce. Lekko jest nalot na niej, pewnie od wilgoci. Bede kombinowal, trzeba to w końcu ogarnac mozliwie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciezko to w 100% wyeliminować. Foliowac lampe, to tez sredni pomysl. Szkoda, ze to nie dziala, jak zwykly xen:facepalm:

---------- Post dopisany at 14:36 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

Lampy na swoim miejscu, prawą okleiłem folią termokurczliwą, czarna co się nie rzuca w oczy. Pojeżdzę kilka dni, mam nadzieję, że będzie padać w międzyczasie:wink: Ostatnia chyba deska ratunku:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...