Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie


rafsus

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ciezko to w 100% wyeliminować. Foliowac lampe, to tez sredni pomysl. Szkoda, ze to nie dziala, jak zwykly xen:facepalm:

---------- Post dopisany at 14:36 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

Lampy na swoim miejscu, prawą okleiłem folią termokurczliwą, czarna co się nie rzuca w oczy. Pojeżdzę kilka dni, mam nadzieję, że będzie padać w międzyczasie:wink: Ostatnia chyba deska ratunku:facepalm:

Czytnij mojego posta w tym temacie #41- u mnie nie ma bata żeby parowało :decayed:, może sobie nawet tornado być :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciezko to w 100% wyeliminować. Foliowac lampe, to tez sredni pomysl. Szkoda, ze to nie dziala, jak zwykly xen:facepalm:

---------- Post dopisany at 14:36 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

Lampy na swoim miejscu, prawą okleiłem folią termokurczliwą, czarna co się nie rzuca w oczy. Pojeżdzę kilka dni, mam nadzieję, że będzie padać w międzyczasie:wink: Ostatnia chyba deska ratunku:facepalm:

Czytnij mojego posta w tym temacie #41- u mnie nie ma bata żeby parowało :decayed:, może sobie nawet tornado być :grin:

Zrobiłęm podobnie, okleiłem górę lampy folią czarną, termokurczliwą i póki co tydzień jeżdze i spoko, a pogoda jest, jaka jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wymieńcie O-ring'i na "zaślepkach" żarówek kierunkowskazów.

Lampy dalej mi parowały mimo wszystkich zabiegów, przestały po uszczelnieniu kierunkowskazów.

podrzuć jakieś foto jak to wygląda teraz bo nie moge sie paCZeć na to co sie dzieje z lampami teraz :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też parują dwie lampy dość mocno po przeróbce,próbowałem wszystkiego co jest tu opisane i d*pa co może być jeszcze przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień oring, zrób 2 otwory,przy regulacji żeby woda odpływała, bardzo dobrze wysusz lampę w środku ,ja zmieniłem dekle tylne z uszczelkami po tych zabiegach prawie rok lampy suchutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień oring, zrób 2 otwory,przy regulacji żeby woda odpływała, bardzo dobrze wysusz lampę w środku ,ja zmieniłem dekle tylne z uszczelkami po tych zabiegach prawie rok lampy suchutkie

dzięki w piątek sprawdzę bo co mam się z tymi lampami to brak słów:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu wymieniłem oringi przy regulacji i powlokłem je smarem. Od tego czasu zero parowania. Ważne żeby odpowietrzniki były drożne bo inaczej pojawi się parowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAnowie a mi parują xenony:facepalm: co prawda przerobione na bixy ale nigdzie nie widzę żeby komuś parowały zwykłe xenony, w teorii wszystkie regulacje zakleiłem taśmą z celach testu a parują dalej :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja faktycznie mam A6 C5 ale miałem przerabiane na BiX. Robiłem to samo Adam. Pomogło ponowne odklejenie klosza, wyczyszczenie i wklejenie go na nowo. I przestało parować. U mnie zbierała się normalnie kałuża wody w lampie po deszczu albo myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja lampa tak wygląda.

Czy da się coś z tym zrobić? wystarczy ze na myjnie podjadę i już są całe zaparowane :/ a tu mam akwarium po ostatnich deszczach :grin:

lampa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, jak tak dalej pójdzie to "wnętrzności" lampy mogą Ci ucierpieć od tej wilgoci. U mnie też parowały lampy. Zakleiłem otwory w błotniku plus koszulka biurowa szczelnie kryjąca górę lampy jak to kolega wyżej zasugerował. Woda spływa, nic nie paruje :) polecam. Po jakimś czasie da się zapomnieć o folii na lampie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana oringu na regulacji+ nasmarowanie tego wazeliną techniczną i na dekielkach uszczelki też w wazelinkę i to grubo:wink: u mnie taki zabieg rozwiązał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji montazu recznej reg. w bixach został czas na oklejenie lamp folią termokurczliwą... zobaczymy czy teraz będą parować

hIhooGE.jpg

JNep0bt.jpg

aAvwF9j.jpg

f5Ye6xQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opalarka w łape i heja :wink: pierwsze próby z folią były marne bo za mało folii naciągnałem za drugim razem owinąłem lampe luźno i folia dała rade... potem nożyk i odciecie folii w miejscu kostki, zaczepów do gumy i otworów do śrub :wink: na żywo wygląda lepiej bo na zdjęciach lampa dała troszke inny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...