Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BEX] Jakie seryjne ciśnienie doładowania


McGiver

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak w temacie. Wgrałem soft oryginalny dla tego silnika ALIENa w najnowszym upgradzie i zdziwka mnie lekka wzieła :blink: w peaku mam około 0,7-0,75 a normalnie 0,6 bara aż do 6000 obr/min. Czy dla silnika 190KM to normalne? Nigdzie nie mogę namierzyć ile tam jest w oryginalnym VAG Sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 190km to zdaje się powinno być około 0,9bara a na marginesie to takie wgrywanie softów to nic dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 190km to zdaje się powinno być około 0,9bara a na marginesie to takie wgrywanie softów to nic dobrego

BEX ma około 0,6 w całym zakresie doładowania -w zależności od stanu sprężary

takie doładowanie z K03s,wtryski 320cc,dwa coolery- to połączenie daje 190 koni ,a nie ,jak się niektórym wydaje doładowanie około 0,8 bara na gratach pod K03 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 190km to zdaje się powinno być około 0,9bara a na marginesie to takie wgrywanie softów to nic dobrego

Mówisz nic dobrego, to co miałem niby zrobić jak mi turbo dmuchało do 1,7 w peaku!!!! A N75 nie mógł wystroić cisnienia bo wtryski szły pełną bombą przy 2350 obr/min. Jakieś konowały wsadzili tam łapska i narobiły herezji, a ja niestety takie autko już kupiłem. Turbina miała ponad 4mm luzu wzdłużnego i z 1,7 promieniowego. Dlatego się pytam ile tam powinno być ciśnienie no VAGoskim sofcie bo tam siedzi K03s. Czy ktoś kto ma BEX ma wskaźnik doładowania i czasem na niego patrzy, to może by mi pomógł, bo ja na hamownie jadę dopiero za 2 tygodnie zobaczyś ile to KM wydmucha i coś mi tu nie pasuje.

Ja teraz mam hybryde na K04 12łopatkowej i najwiekszym kole kompresji jakie wchodzi w oryginalną obudowe K03s

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz nic dobrego, to co miałem niby zrobić jak mi turbo dmuchało do 1,7 w peaku!!!! A N75 nie mógł wystroić cisnienia bo wtryski szły pełną bombą przy 2350 obr/min. Jakieś konowały wsadzili tam łapska i narobiły herezji, a ja niestety takie autko już kupiłem. Turbina miała ponad 4mm luzu wzdłużnego i z 1,7 promieniowego. Dlatego się pytam ile tam powinno być ciśnienie no VAGoskim sofcie bo tam siedzi K03s. Czy ktoś kto ma BEX ma wskaźnik doładowania i czasem na niego patrzy, to może by mi pomógł, bo ja na hamownie jadę dopiero za 2 tygodnie zobaczyś ile to KM wydmucha i coś mi tu nie pasuje.

Ja teraz mam hybryde na K04 12łopatkowej i najwiekszym kole kompresji jakie wchodzi w oryginalną obudowe K03s

przerabiałem BEXa na 260 plus-najpierw doprowadzaliśmy serię do porządku,potem wkładaliśmy graty itd-teraz seryjne graty siedzą u mnie prócz K03s :wink4:

co do doładowania-jestem tego pewien :wink4:

jesli chodzi o pseudo-programy-to dobrze zrobiłeś,bo tak się naprawia auto po tego typu modyfikacjach-najpierw wgrywasz seryjny program i doprowadzasz graty do porządku,co do ciśnienia u Ciebie-będzie się różniło od seryjnego K03s,bo hybryda inaczej wstaje i dmucha na górze też inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile wkoncu te turbo dmucha?? U mnie w bexie jest 1.7 i mechanik mówi że mało że w silniku bfb 163km po kapitalnym remoncie dmuchało 2.1bara i już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SebaF4 napisał:

To ile wkoncu te turbo dmucha?? U mnie w bexie jest 1.7 i mechanik mówi że mało że w silniku bfb 163km po kapitalnym remoncie dmuchało 2.1bara i już sam nie wiem

Co za bajki piszesz. W serii w peaku zarówno bex jak i bfb dmucha 0.6bara.

Poza tym złota łopata za odkop :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

Co za bajki piszesz. W serii w peaku zarówno bex jak i bfb dmucha 0.6bara.

Poza tym złota łopata za odkop :P

0.6bara miałem w b5 aeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie logi serii to zobaczysz. 0.6 bara miales spadajace do 0,3. W bexie utrzymuje 0.5 do konca, tak w skrocie. Poza tym zeby w logu odczytac doładowanie to od wartosci zmierzonej odejmujesz cisnkenie atmosferyczne czyli 1000mbar i masz wlasciwe doładowanie,  tylko zamien sobie na bary jeszcze :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...