Jump to content

[B6 BEX] Jakie seryjne ciśnienie doładowania

Recommended Posts

Panowie, jak w temacie. Wgrałem soft oryginalny dla tego silnika ALIENa w najnowszym upgradzie i zdziwka mnie lekka wzieła :blink: w peaku mam około 0,7-0,75 a normalnie 0,6 bara aż do 6000 obr/min. Czy dla silnika 190KM to normalne? Nigdzie nie mogę namierzyć ile tam jest w oryginalnym VAG Sofcie.

na 190km to zdaje się powinno być około 0,9bara a na marginesie to takie wgrywanie softów to nic dobrego

na 190km to zdaje się powinno być około 0,9bara a na marginesie to takie wgrywanie softów to nic dobrego

BEX ma około 0,6 w całym zakresie doładowania -w zależności od stanu sprężary

takie doładowanie z K03s,wtryski 320cc,dwa coolery- to połączenie daje 190 koni ,a nie ,jak się niektórym wydaje doładowanie około 0,8 bara na gratach pod K03 :wink4:

Mówisz nic dobrego, to co miałem niby zrobić jak mi turbo dmuchało do 1,7 w peaku!!!! A N75 nie mógł wystroić cisnienia bo wtryski szły pełną bombą przy 2350 obr/min. Jakieś konowały wsadzili tam łapska i narobiły herezji, a ja niestety takie autko już kupiłem. Turbina miała ponad 4mm luzu wzdłużnego i z 1,7 promieniowego. Dlatego się pytam ile tam powinno być ciśnienie no VAGoskim sofcie bo tam siedzi K03s. Czy ktoś kto ma BEX ma wskaźnik doładowania i czasem na niego patrzy, to może by mi pomógł, bo ja na hamownie jadę dopiero za 2 tygodnie zobaczyś ile to KM wydmucha i coś mi tu nie pasuje.

Ja teraz mam hybryde na K04 12łopatkowej i najwiekszym kole kompresji jakie wchodzi w oryginalną obudowe K03s

Mówisz nic dobrego, to co miałem niby zrobić jak mi turbo dmuchało do 1,7 w peaku!!!! A N75 nie mógł wystroić cisnienia bo wtryski szły pełną bombą przy 2350 obr/min. Jakieś konowały wsadzili tam łapska i narobiły herezji, a ja niestety takie autko już kupiłem. Turbina miała ponad 4mm luzu wzdłużnego i z 1,7 promieniowego. Dlatego się pytam ile tam powinno być ciśnienie no VAGoskim sofcie bo tam siedzi K03s. Czy ktoś kto ma BEX ma wskaźnik doładowania i czasem na niego patrzy, to może by mi pomógł, bo ja na hamownie jadę dopiero za 2 tygodnie zobaczyś ile to KM wydmucha i coś mi tu nie pasuje.

Ja teraz mam hybryde na K04 12łopatkowej i najwiekszym kole kompresji jakie wchodzi w oryginalną obudowe K03s

przerabiałem BEXa na 260 plus-najpierw doprowadzaliśmy serię do porządku,potem wkładaliśmy graty itd-teraz seryjne graty siedzą u mnie prócz K03s :wink4:

co do doładowania-jestem tego pewien :wink4:

jesli chodzi o pseudo-programy-to dobrze zrobiłeś,bo tak się naprawia auto po tego typu modyfikacjach-najpierw wgrywasz seryjny program i doprowadzasz graty do porządku,co do ciśnienia u Ciebie-będzie się różniło od seryjnego K03s,bo hybryda inaczej wstaje i dmucha na górze też inaczej

To ile wkoncu te turbo dmucha?? U mnie w bexie jest 1.7 i mechanik mówi że mało że w silniku bfb 163km po kapitalnym remoncie dmuchało 2.1bara i już sam nie wiem

8 minut temu, SebaF4 napisał:

To ile wkoncu te turbo dmucha?? U mnie w bexie jest 1.7 i mechanik mówi że mało że w silniku bfb 163km po kapitalnym remoncie dmuchało 2.1bara i już sam nie wiem

Co za bajki piszesz. W serii w peaku zarówno bex jak i bfb dmucha 0.6bara.

Poza tym złota łopata za odkop :P

Edited by przem8
2 minuty temu, przem8 napisał:

Co za bajki piszesz. W serii w peaku zarówno bex jak i bfb dmucha 0.6bara.

Poza tym złota łopata za odkop :P

0.6bara miałem w b5 aeb

Przejrzyj sobie logi serii to zobaczysz. 0.6 bara miales spadajace do 0,3. W bexie utrzymuje 0.5 do konca, tak w skrocie. Poza tym zeby w logu odczytac doładowanie to od wartosci zmierzonej odejmujesz cisnkenie atmosferyczne czyli 1000mbar i masz wlasciwe doładowanie,  tylko zamien sobie na bary jeszcze :P

Edited by przem8