Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP wydechu seryjnego 2.0 TDI na podwojny z 3.0TDI oraz wymiana dyfuzora


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

tak, mam standardowy zderzak który będę właśnie niedługi wymieniał w aso (mała stłuczka) i myślałem żeby nie dopłacić i wziąć jakiś lepszy kratkowany dyfuzor, no ale jeśli nie ma to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samego dyfuzora S-line nie założysz do zwykłego zderzaka. jak już będziesz wymieniał zderzak to niech Ci cały od S-line założą..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy zderzaki s-line są też w wersji z wydechem podwójnym z jednej strony tak jak mam teraz?

bo jeśli trzeba wydech przerabiać na dwie różne strony to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy zderzaki s-line są też w wersji z wydechem podwójnym z jednej strony tak jak mam teraz?

bo jeśli trzeba wydech przerabiać na dwie różne strony to odpada.

Tak oczywiście że są :wink:

a4slinety.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie mi bo staram się znaleźć numery VAG zderzaka s-line oraz spojlera kratkowanego dla sedana,

Cuber podaje coś takiego:

8K5807303C - zderzak s-line z czujnikami i widzę że on jest około 200zł droższy od mojego standardowego (8K5807303A) - czy to jest ten??

Teraz spojler: u mnie jest teraz czarny 8K080752101C

Cuber podaje pod s-line z wydechem po jednej stronie 8K0807521C1RR ale kolor szary platinum (jak to się zgra z kolorem mojego nadwozia X7W - srebrny)?

i teraz kratka która ma to być:

8K080783301C

8K0807833A01C

8K0807833B01C

nie wiem czy one się różnią i czy to też będę musiał malować pod kolor nadwozia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie mi bo staram się znaleźć numery VAG zderzaka s-line oraz spojlera kratkowanego dla sedana,

Cuber podaje coś takiego:

8K5807303C - zderzak s-line z czujnikami i widzę że on jest około 200zł droższy od mojego standardowego (8K5807303A) - czy to jest ten??

Teraz spojler: u mnie jest teraz czarny 8K080752101C

Cuber podaje pod s-line z wydechem po jednej stronie 8K0807521C1RR ale kolor szary platinum (jak to się zgra z kolorem mojego nadwozia X7W - srebrny)?

i teraz kratka która ma to być:

8K080783301C

8K0807833A01C

8K0807833B01C

nie wiem czy one się różnią i czy to też będę musiał malować pod kolor nadwozia?

Numer zderzaka i spojlera podałeś dobry, niestety z numerem kratki do spojlera Ci nie pomogę jeśli chodzi o Twoje kolejne pytanie o kolor szary platinum tego spojlera to w oryginalnym pakiecie S-line ten właśnie spojler jest w takim kolorze dla każdego koloru nadwozia a kratka wew. spojlera zostaje czarna jak to będzie wyglądać w Twojej konfiguracji tzn. z srebrnym kolorem auta możesz zobaczyć w wątku CUBER-a tam jest zdjęcie srebrnego avanta z tym właśnie spojlerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opisał Cuber masz tu spis co wchodzi w skład Pakietu S LINE :wink:

http://a4-klub.pl/stylizacja-tuning-optyczny-19/all-b8-pakiet-sportowy-s-line-s-line-exterieur-152224/

Tobie chodzi o tylny zderzak do sedana ........otóz uzywkę sie ceni :kwasny: powyzej 1 tys. , jezeli chodzi o numery to wszystko masz tam opisane co ci potrzeba .

Zderzak Tylni Sedan

8K5 807 303 B zderzak tylni

8K5 807 303 C zderzak tylni z otworami dla urządzenia wspomagającego parkowanie

8K0 807 521 C 1RR dyfuzor , tłumiki po jednej stronie kolor szary platinum

8K0 807 521 D 1RR dyfuzor , tłumiki po dwóch stronach kolor szary platinum

8K0 807 833 kratka do dyfuzora czarna satynowa

Co do koloru dyfuzora to wystepuje tylko w kolorze szary platinium , obojętnie jaki masz kolor nadwozia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie, jeszcze przeszperać muszę sieć żeby zobaczyć jak ten zderzak w tym kolorze z ta siatką leży na srebrnym aucie. - tą z Cubera wątku widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydechu ogarnięty :grin: co do średnic rur 3.0-65mm ;2.0-55mm zastosowałem redukcje 62/55mm dł.120mm (nie rdzewka)

1352309079302.jpg

Przy tej długośći redukcji rure z 3.0 przycinamy 40mm (dopasowanie)redukcje wbijamy w rure , spawamy

1352315216795.jpg

<br /><br />

1352363134146.jpg

Całość skręcamy wykorzystując łącznik , musiałem wymienić obie obejmy (stare strasznie skorodowane).Czas pracy około dwóch godz. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie opcje montażu wydechu:

1. opisana jak wyżej (redukcja , jeden spaw , dwa skrety) POLECAM wyglada dużo estetyczniej :wink:

2. króciec z poszerzeniem na 68/58mm (bez spawania, dwa skręty na obejmy) :thumbdown:

1352301747320.jpg

Z lewej króciec ,zwykły materiał :z prawej redukcja nie rdzewka :wink:

1352302053807.jpg

1352302075555.jpg

Jutro zrobię fotki z nowym wydechem :decayed:

---------- Post dopisany 09-11-2012 at 08:01 ---------- Poprzedni post napisany 08-11-2012 at 23:20 ----------

Nowy wydech :kox:

1352442984868.jpg

1352443371650.jpg

Dyfuzor nówka szt. zwykły :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem was spytać jak tylni zderzak s-line z kratkowanym dyfuzorem będzie pasować u mnie ze zwykłymi rurami wydechowymi (2 po lewej stronie), czy może to tak zostać czy muszę modyfikować/poszerzać te końcówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze później możesz sobie dokupić ORI nakładki na wydech w ASO :wink:

poniżej masz foto:

6cea30c3-954f-88e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku wystarczy zmienić dyfuzor a pozostaje ci kratke która przekładasz .

Kupujesz w ASO 8K0 807 521 D 1RR dyfuzor 190 PLN zresztą tu masz rozpiskę :wink:

http://a4-klub.pl/stylizacja-tuning-optyczny-19/all-b8-pakiet-sportowy-s-line-s-line-exterieur-152224/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja chciałbym się pochwalić bo zderzak wymieniony na s-line ogólnie jestem zadowolony bardziej mi się podoba od zwykłej wersji, z minusów to wprawne oko zauważy że po malowaniu zderzak jest ciupeńkę ciemniejszy od reszty samochodu, zostawiałem element ze starego zderzaka lakiernikom żeby dobrali pod niego ale mówili że zawsze mogą wyjść jakieś różnice, mam nadzieje że to kiedyś zblednieje ;)

p1020281m.jpg

p1020284b.jpg

p1020285u.jpg

a tak wyglądają ORI końcówki wydechu (8K0071761):

p1020287d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna a słuchaj na tłumiku masz jedną końcówkę a druga jest zaślepiona a można ją odciąć i wstawić końcówki tak jak jest w S4 ??czy się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno można, tak mówił mechanik który mi zakładał wydech.. ale stwierdziłem, że przesadą jest robić 4 końcówki w 2.0TDI :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy z dyfuzora tylnego ze zderzaka S-line tzw. "plaster miodu" jest taki sam w wersji na wydech z jednej strony i w wersji na wydech z dwóch stron bo w rozpisce CUBER-a jest podany tylko jeden numer tej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...