Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP wydechu seryjnego 2.0 TDI na podwojny z 3.0TDI oraz wymiana dyfuzora


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu jest i u mnie ;-D
Nie obyło się bez problemów ;-/ mianowicie, nie wiem z jakiego auta jest w końcu dyfuzor, kupiłem na allegro po numerze z poradnika, a różnił się dwoma zaczepami bocznymi, i te górne były krótsze, więc musiałem troszkę, porezać ten dyfuzor, żeby zaczepy wskoczyły. No i nie udało mi się dorwać wydechu od 2.0TFSI więc jest od diesla, przed zakupem, byłem u panów tunerów parę przecznic dalej, i mówią że od diesla można pakować, bo przelot będzie większy, na dodatek końcowe tłumiki mają ten sam kod części, co tłumiki do benzyny, więc nie miałem oporów z kupnem, dźwięk fajny basowy jak nagle przybutujemy, jak jedziemy stałą prędkością, lub nie przyspieszamy gwałtownie cisza jak wcześniej. Nie dorwałem jeszcze osłony termicznej, ale panowie tłumikarze mówili, że te końcowe się nie grzeją, więc nie będzie i tak problemu. Końcówki tylne polerowane, ale przy tym otworze z dyfuzora to tak się gubią, że no musi być tam większe fi no nie ma opcji, muszę czegoś szukać. ( no i może ktoś poznaje co to za dyfuzor? )  

20171111_150908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wydech od s4 będzie pasował do A4 tdi? Oczywiście uwzględniając wymianę dyfuzora?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin_G napisał:

Czy wydech od s4 będzie pasował do A4 tdi? Oczywiście uwzględniając wymianę dyfuzora?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Będzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak chodzi  2.0t po swapie wydechu z seryjnego na rure od 3.0 TDI i końcowe tłumiki od s4.

 

Edytowane przez TecMarq
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Koleś napisał na OLX że ma tłumiki od a4 b8 i je kupiłem. Jak przyszły to numer na kominach jest 8R0 253 611D, 8R0 253 611C  co wskazuje na to że to Q5 3,0 . Moje pytanko brzmi czy to mi podejdzie do a4 b8 czy od razu starać się to opylić?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno widzę że wieszak inny kształt 

 

Edytowane przez ELA7V30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem sam co robić- czy zabierać się za rezanie tego elementu -czy szukać oryginału. Wydech zdrowy, ale boję się że jak ruszę, to zaraz coś nie tak pójdzie. Jak podłożyłem dyfuzor (tylko taki na jedną stronę ten który chcę sprzedać) to niby rozstaw pasuje, ale zaraz żeby nie było, że rury niby podobny kształt ale będzie ch......czkowo wisiało i jak dyfuzor podepnę na dwa kominy to może krzywo coś być (ktoś coś pisał w którymś poście że krzywo coś końcowe tłumiki wisiały bo też dobierane były i rezał  żeby wyprostować.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w A4 3.0 rury są zdecydowanie bardziej centralnie między tlumikami. Porównaj sobie ze zdjęciami w Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to ma znaczenie, bo być może jest tam tyle miejsca, że nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2017 o 15:46, ELA7V30 napisał:

20171214_113729.jpg

20141224_100721.jpg

Wygląda całkiem podobnie jak mój a4. Wieszszaki to nie problem. Może być róznica w długości tak jak z tłumikiem od A5. Chodzi o inną długość redukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po zmianie wsadził em od 2.0 tfsi 

Odrazu zmieniłem zderzak na s Line pokift

IMG_20180310_104826.jpg

IMG_20180310_104935.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydech w A4 2.0 Tfsi wystepował bez tłumika srodkowego? Mam do kupienia taki bez środkowego ale sprzedawca twierdzi ze jez=st od benzynki a ja go chce do dieselka wrzucic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo się orientuję ale chyba nie! moim zdaniem będzie to TDI i kupuj spokojnie, a sprzedawca nie bardzo wie co sprzedaje albo tak jak parę postów wyżej ktoś napisał że do TFSI włożył sobie sam od TDI (dlatego sprzedawca zarzeka się że to od TFSI) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2017 o 20:28, krystian3769 napisał:

20141224_100721.jpg

Wygląda całkiem podobnie jak mój a4. Wieszszaki to nie problem. Może być róznica w długości tak jak z tłumikiem od A5. Chodzi o inną długość redukcji

Witam. Proszę Cię jeśli to nie jest kłopotem abyś zmierzył ile cm. jest od wewnętrznej lewej rury do wewnętrznej prawej rury u ciebie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...