Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP wydechu seryjnego 2.0 TDI na podwojny z 3.0TDI oraz wymiana dyfuzora


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.
Znalazłem w naszej okolicy podwojny wydech w jak widac calkiem konkretnym stanie i za smieszne $$$$$

http://www.olx.pl/oferta/uklad-wydechowy-audi-a4-a5-a7-8k0-idealny-CID5-IDdxgUT.html

Jest jeden minus : nie widze wieszaków i gum mocujących :/
Da się to zakupić osobno ?? Macie jakies numery tych części ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Kolego przecież potrzebujesz tylko jeden wieszak na prawą stronę. Którego nr jest w pierwszym poście :) Środkowy i lewy masz na aucie :) Poza tym wydech z aukcji wyglada bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Kolego przecież potrzebujesz tylko jeden wieszak na prawą stronę. Którego nr jest w pierwszym poście :) Środkowy i lewy masz na aucie :) Poza tym wydech z aukcji wyglada bardzo ładnie.

Widzisz....napisałem pytanko....zaczalem czytać i znalazłem - ale edytowac pytania to juz zapomniałem :/ Faktycznie wydech wyglada na "nowy". Najwyżej wezmę i zaczne kompletowac graty do wymiany. Widze ze najwiekszy problem z dyfuzorkiem s-line bedzie :/ chyba tylko ASO pozostanie :/ Jak myslicie jak juz dzialac to zakladac inne koncowki np "100" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie się udało kupić wydech też w tych samych pieniądzach i podobnie w idealnym stanie. Tak ze jak masz na miejscu to go łykaj. Co do dyfuzora sline, to myślę ze nie trzeba lecieć od razu do ASO. Sam swój sprzedałem tanio. A jak myślisz nad zmianą końcówek to i tak to musisz przymierzyć na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie się udało kupić wydech też w tych samych pieniądzach i podobnie w idealnym stanie. Tak ze jak masz na miejscu to go łykaj. Co do dyfuzora sline, to myślę ze nie trzeba lecieć od razu do ASO. Sam swój sprzedałem tanio. A jak myślisz nad zmianą końcówek to i tak to musisz przymierzyć na aucie.

:thumbup1:

Jakich numerów części powinienem się spodziewać na wydechu z 3.0 TDi ???

8K0 253 611 R i 8K0 253 611 Q ?

OK kupiony :)

2wtmqu3k.jpg

Jutro zaczynam poszukiwania niezbędnych gratów do wymiany.

I chyba ostateczne pytanie dotyczące redukcji z kwasówki : 68/58 mm ...czy 62/55 mm ????

____________________________________________

Szybkie pytanie mam ....

albo nie doczytałem....albo nie znalazłem....

w połowie podwozia na środku jest osłona - mniej więcej tu :

9d2qdvb4.jpg

Ona że tak powiem wraca po montażu nowego układu czy rury są "na wierzchu" ???

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wierzchu :)

:)

Dziś byłem u jednego tłumikarza......

Ma tylko kanał ale i tak jego słowa z lekka mnie zniechęciły : Bo mam tylko kanał....i że nie za szeroko ma ....i że jedynym wyjsciem u niego to odciac jeden z koncowych tlumikow i po montazu je polaczyć....a tak wlasciewie to wszystko nie bedzie pasowało .... godzian słuchania żeby efekt finalny był w stylu : a weź mi d*py nie truj :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez najmniejszego problemu to ogarneli w wąskim garażu z kanału. Nie zajęło to wszystko więcej niż 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez najmniejszego problemu to ogarneli w wąskim garażu z kanału. Nie zajęło to wszystko więcej niż 30 min.

Czasem wolę zeby koleś powiedział mi "spierd...." niż ściemniał mi godzinę że się nie da :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba ostateczne pytanie dotyczące redukcji z kwasówki : 68/58 mm ...czy 62/55 mm ????

Ja kupiłem właśnią tą 68/58. Jest tak zrobiona, że rury w środku będą się praktycznie stykać i martwi mnie, czy całość nie będzie za krótka. Nie bardzo uśmiecha mi się dodatkowe sztukowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba ostateczne pytanie dotyczące redukcji z kwasówki : 68/58 mm ...czy 62/55 mm ????

Ja kupiłem właśnią tą 68/58. Jest tak zrobiona, że rury w środku będą się praktycznie stykać i martwi mnie, czy całość nie będzie za krótka. Nie bardzo uśmiecha mi się dodatkowe sztukowanie.

Ja sobie nie zawracałem głowy żadną redukcją, zostawiłem samochód, później odebrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mak q5 2.0 tdi i chce zalozyc tłumik od 3.0 tdi wiem ze zderzak trzeba zmienić ale czy tłumiki podejdą do mojego samochodu od wersji 3 litrowej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mak q5 2.0 tdi i chce zalozyc tłumik od 3.0 tdi wiem ze zderzak trzeba zmienić ale czy tłumiki podejdą do mojego samochodu od wersji 3 litrowej???

Pewnie ze bedzie pasowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zamiar jest taki żeby zrobić tył jak w sq5 dlatego zakupiłem już zderzak tył z dyfuzorem sq5 na 4 końcówki i dlatego pytam czy wydech od 3.0 tdi podejdzie bo wtedy w mg motorsport maja końcówki wydechu jak sq5 za 500zł które będę chciał wspawać w końcowe tłumiki od 3.0 TDI.....a tak na marginesie średnica wydechu 2.0 i 3.0 tdi jest taka sama czy trzeba będzie stosować jakieś przejściówki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie średnica wydechu 2.0 i 3.0 tdi jest taka sama czy trzeba będzie stosować jakieś przejściówki???

Srednica jest inna :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak już wszytsko wiem kolega z forum mi napisał potrzebna przejscowka z mg kwota 150 zł z nierdzewki

Mi do połączenia wydechu 3.0 z 2.0 przysłali taką redukcję - długość całkowita 105mm - czy aby nie za krótka ??? :eusathink: :eusathink: :eusathink: :eusathink: :

kns29vjg.jpg

cek27b6n.jpg

vhhjid7a.jpg

it58gmsl.jpg

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak już wszytsko wiem kolega z forum mi napisał potrzebna przejscowka z mg kwota 150 zł z nierdzewki

Mi do połączenia wydechu 3.0 z 2.0 przysłali taką redukcję:

kns29vjg.jpg

cek27b6n.jpg

vhhjid7a.jpg

it58gmsl.jpg

I starczyło Ci rury? Nie musiałeś nic sztukować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...