Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP wydechu seryjnego 2.0 TDI na podwojny z 3.0TDI oraz wymiana dyfuzora


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

A dokładnie z jakich silników pasują wydechy podwójne? Z 3.0 TDI myślałem ze nie podejdzie z quattro do oski.

A tu zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumiki sa te same tylko inaczej rury sa wyprofilowane ze względu na most i wał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z 3.0 tdi mamy rożne profile dolotow do tlumikow? Czyli tylko nie pasuje ten który jest zrobiony symetrycznie dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydechu ogarnięty :grin: co do średnic rur 3.0-65mm ;2.0-55mm zastosowałem redukcje 62/55mm dł.120mm (nie rdzewka)

http://s17.postimage.org/qrsg1mz2j/1352309079302.jpg

Przy tej długośći redukcji rure z 3.0 przycinamy 40mm (dopasowanie)redukcje wbijamy w rure , spawamy

http://s10.postimage.org/qj787ewj9/1352315216795.jpg

<br /><br />

http://s18.postimage.org/im7mv8ox1/1352363134146.jpg

Całość skręcamy wykorzystując łącznik , musiałem wymienić obie obejmy (stare strasznie skorodowane).Czas pracy około dwóch godz. :naughty:

Gdzie kupowałeś tą redukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo polecam firme bardzo dobry kontakt chłopaki wiedza o co chodzi :wink:

MGmotorsport +48 501 541 698 e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo polecam firme bardzo dobry kontakt chłopaki wiedza o co chodzi :wink:

MGmotorsport +48 501 541 698 e-mail: [email protected]

Wielkie dzięki, dzisiaj złożyłem u nich zamówienie i wyślą mi ją:decayed:. Okazuje się że robią je u siebie, jaki rozmiar potrzebujesz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:hi: potrzebuje info gdyż jestem przed montażem tłumika do b8 kombi:whistling: czy ten wydech podejdzie do tej budy? wizualnie podobny do tlumika 2,0?

Audi A5 2.0 TFSI 8T 8T8 SPORTBACK wydech tłumik (3263206400) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wydech od A5 od 3.0 TDI do 2.0 B8 tylko redukcja jest potrzebna czy da redę bez redukcji dospawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wydech od A5 od 3.0 TDI do 2.0 B8 tylko redukcja jest potrzebna czy da redę bez redukcji dospawać?

1. opisana jak wyżej (redukcja , jeden spaw , dwa skrety) POLECAM wyglada dużo estetyczniej :wink:

2. króciec z poszerzeniem na 68/58mm (bez spawania, dwa skręty na obejmy) :thumbdown:

1352301747320.jpg

Z lewej króciec ,zwykły materiał :z prawej redukcja nie rdzewka :wink:

1352302053807.jpg

1352302075555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to dokupić? Tlumikarz to zrobi czy można gotowiznę dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzo widać ten otwór na hak? Czy lepiej poszukać bez otworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumiki sa te same tylko inaczej rury sa wyprofilowane ze względu na most i wał :wink:

To znaczy ze nie podejdzie zA5 do B8? Wiem co znaczy słowo wyprofilowane lecz ludzie zakładali i tylko była potrzebna redukcja do wydechu zA5 z3.0 TDI. Czyli nie wszystkie podchodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdą kolega napisał po czym je rozpoznać i czym się różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dziękuję za rady. Wydech podwójny od A5 3.0 do B8 2.0TDI wjechał bez problemu, spawanko i po sprawie.

No i oczywiście osłona termiczna pod drugi tłumik wjechała.OŁŁŁŁ YEAHHHHHH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce do siebie też zalożyć dwie rurki ale potrzebuje ten uklad z quattro z Waszych postów wynika ze rury spalinowe są inaczej wyprofilowane do q ktoś może podrzucic mi fote jak to wygląda ewentualnie nr częsci. w b7 bylo latwiej widać bylo splaszczenie rur czy w b8 tez jest to widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...