Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Wskaźnik temperatury silnika - problem


markus117

Rekomendowane odpowiedzi

witam miam problem ze wskażnikiem temp. silnika początkowo gdy kupiłem auto cały czas wisiał na 60 czasami podskoczył wyżej po czym znowu na 60,wiec wymieniłem termostat oraz czujnik i co prawda jest lepiej ale auto nie osiage do końca temp 90 stapni tylko 80 - 85 a jeżeli jade szybko po autostradzie to spada nawet poniżej 80.Wczoraj zrobiłem sobie rajdzik po autostradzie jechałem dłuższy okres czasu 200 - 220 i temperatura spadła pawet poniżej 70 przy -2 stapniach.Czy wie ktoś może co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest podobnie a może jeszcze gorzej bo na wskaźniku wogóle sie nie podnosi a na klimatroniku jest około60 stopni. Może to dlatego że robie krótkie trasy max 30km ale myśe ze i tak te 90 st powinno być :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest podobnie a może jeszcze gorzej bo na wskaźniku wogóle sie nie podnosi a na klimatroniku jest około60 stopni. Może to dlatego że robie krótkie trasy max 30km ale myśe ze i tak te 90 st powinno być :mysli:

ok 90st to już powinieneś mieć po ok 8km bylejakiej jazdy!!! więc termostat do wymiany skoro na klimatroniku pokazuje Ci tylko 60st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień termostat ( tylko nie żałuj kasy i kup ori) i będzie po problemie.

Autko mnie paliwka spali itp.itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest podobnie a może jeszcze gorzej bo na wskaźniku wogóle sie nie podnosi a na klimatroniku jest około60 stopni. Może to dlatego że robie krótkie trasy max 30km ale myśe ze i tak te 90 st powinno być :mysli:

jak złapie 90stopni to nie zalezy z jaka będziesz jechał prędkością to temperatura może sie wachac jedynie jakieś 3-4 stopnie w gór lub w dół ale w okolicach 90stopni[br]Dopisany: 17 Luty 2008, 21:28 _________________________________________________

Wymień termostat ( tylko nie żałuj kasy i kup ori) i będzie po problemie.

Autko mnie paliwka spali itp.itd.

Ja wymieniałem u siebie termostat i kupiłem jakiś niemiecki za 25 zł i śmiga bez zarzutu na wskażniku jak 90 stopni :wink4: Nowy termostat nie znaczy że jest dobry !!!!!!!!!!!!! :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak na prawde jak sie przyjrzeć dokładnie to mam z 1/4 milimetra poniżej 90stopni na wskażniku ale na klimietronik wskazuje dokładnie co do 1 stopnia ale wskażnik nie jest aż tak dokładny i to nie jest żadna wada :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to teraz tak ... z pozycji kierowcy jak patrze to jest o grubość wskazówki ponad 80 stopni (podziałka co 20 60...80...100....120 ) mowa o temp bloku silnika a jak sie wychyle na prost wskaźnika to to jest prawie idealnie pomiędzy 80 a 100 czyli ok 90 może ciut poniżej .. i co ? :tongue4: wiem wiem VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...