Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Stuki z prawej strony


MemberA4

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdźcie sobie luz na sworzniach wahaczy na skp nie zawsze to wyjdzie, najlepiej rozpiąć cale zawieszenie i sprawdzać

Wymienilem komplet L+P strona wahaczy z lacznikami

sprawdźcie a nie sprawdź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do wiosny (cieplejsze dni)

Kupiłem org. śruby te co nie mogę wybić, porozbieram na części i znajdę winowajcę :rolleyes:

Też podejrzewam amortyzator, tym bardziej że ten z prawej jest gorszy o 15% na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz pochwalić się jaką masz sprawność amortyzatorów, że aż o 15% jeden jest słabszy?

Ja zastanawiam się teraz nad wymianą wszystkich amortyzatorów i sprężyn koszt nie jest straszny, a ile się zyskuje.[br]Dopisany: 17 Luty 2012, 00:50_________________________________________________Ja wymieniłem

Cała zwrotnicę, piastę, łożysko, wahacze, nawet zaciski i dalej puka podczas przejazdu po dziurawej drodze. Czy ktoś pomoże co to jest? [br]Dopisany: 23 Luty 2012, 20:51_________________________________________________A dodam, że końcówkę drążka wymieniłem również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie już nie pamiętam ale coś około 75 a drugi 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pukaniem męczyłem się przez kilka miesięcy......amortyzatory półroczne Sachs..........szarpaki nie wykazywały żadnego zużycia.....i okazało sie, że jednak amory.......a od Filipowskiego dowiedziałem się, że Sachsy w ostatnim czasie tak hałasują dla tego poleca kyb. Nie wiem ile w tym prawdy ale amory wymienione i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie cisza

Wymieniłem amortyzator prawy (kupiłem używany aby na darmo nie zmieniać, bo może to nie on jest winowajcą)

Wyciągałem całą kolumnę bo nie mogłem tej śruby wybić od górnych wahaczy.

Ile ja się na nią o wku..., stukana potem kręcona (ani drgnie) ąż się urwała, potem pomału wkręcając nakrętkę zaczeła wychodzić, ale nie o tym temat

Nie myślałem że tak może walić amortyzator, teraz to słyszę szum opon

Pojadę jeszcze na stację sprawdzę jaka sprawność tego prawego, oczywiście kupiłem 2 szt podobno 136 tys i 2005rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja muszę poczekac az sie zrobi troche cieplej bo wymiane amorków musze zrobic pod chmurka.Zakupione juz leza jakies 1.5 miecha. Ja zakładam KYB-y bo narazie na tej firmie sie nie "przejechałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie - u mnie stuka tez tak podobnie gluchy stukot tlyko jak natrafie na nierownosci, przy ruszaniu cisza, na szarpakach nic nie wykazało, jak sie naciska na nadkole lub na przedni pas - slychac ten stuk, obstawiam na amory - tlyko ze mam nowe AP GWINT , sadze ze machnior ktory mi montował ten gwint zj***ł sprawe lub cos zle skrecił jak mozna to sprawdzic czy amor na gorze siedzi dobrze w tzw kielichu, czy jest ok - prawidlowo skrecony zamocowany, stawiam na 100% ze to wina amorów moze bicia jakies sa o gumy(odboje) itp, nie moge wymienic amorów bo mam orti zestaw sprezyny +amory AP gwint zestaw nowy, poradzcie co tu robic, czy na nowo rozbierac i wyciagac amory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie - u mnie stuka tez tak podobnie gluchy stukot tlyko jak natrafie na nierownosci, przy ruszaniu cisza, na szarpakach nic nie wykazało, jak sie naciska na nadkole lub na przedni pas - slychac ten stuk, obstawiam na amory - tlyko ze mam nowe AP GWINT , sadze ze machnior ktory mi montował ten gwint zj***ł sprawe lub cos zle skrecił jak mozna to sprawdzic czy amor na gorze siedzi dobrze w tzw kielichu, czy jest ok - prawidlowo skrecony zamocowany, stawiam na 100% ze to wina amorów moze bicia jakies sa o gumy(odboje) itp, nie moge wymienic amorów bo mam orti zestaw sprezyny +amory AP gwint zestaw nowy, poradzcie co tu robic, czy na nowo rozbierac i wyciagac amory ?

Ja u siebie bujałem autem i nic nie stukało, dopiero na dołach i garbach na drodze

Też sprawdzałem czy nie ma luzów na kielichu u góry, ściskałem sprężynę i odpięty dół amora - siedział sztywno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek jade do ostatniego mechanika, który jest ponoć b.dobry jeśli chodzi o temat zawieszeń- pokaże mu te stuki przy nim - zostawie auto i niech tam rozkręca , posprawdza itp, jesli on nie pomoże to nie wiem już co robić:kwasny:Darek - ja obstawiam ze to amory coś z nimi jest nie tak bo jak tylko wymieniłem zawias na sportowy AP wyjechałem od mechanika to od razu stuki-puki, dziś też do niego podskocze zapytać sie co moze byc przyczyna (bo jak pamietam sam mi mowil ze miał problem z włozeniem AP do mnie) zobacze co mi odpowie, ale jemu juz nie chce dawac auta. Mam nadzieje ze ten ostatni mechanior znajdzie mi usterke, jak cos napisze, Pozdro!

p.s. jak bujam autem na postoju lekko stuki sa takie gluche słabe a jak mocniej to bardziej słychac, nic metalicznego - tak samo jak jade autem i natrafiam na nierownosci te same stuki-puki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co mogę to robię sam, wtedy tylko pretensje do siebie i nie trzeba płacić, chyba że browar:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Daro jak sie ma warunrki to mozna samemu grzebac :) dzis jeden mechanior uslyszał to i owo - powiedzial ze trzeba rozbierac i wyciagac amory - trzeba dokladnei posprawdzac co i jak . ja jutro jade do 2 mechaniorów na ogleldziny i zobacze czy potwierdza moje przypuszczenia (teorie) i jak cos auto nawet jutro zostaje w warsztacie - niech to rozkrecaja i robia bo juz mam dosc tych stukotów:( masakratycznie wkurzajace to jest. pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u jednego z nich (fachowca od zawieszen) ktory juz 20lat zajmuje sie tym, nawet sam jechał moim autem - stwierdzono : prawa strona gorny wahacz (we wtorek stawiam mu auto na podmiane wahacza i zobaczymy, mowi ze to powino byc przyczyna stukow-pukow nie amory, jesli by sie okazało ze po wymianie dalej stuki-puki beda dzialac) to tyle jak narazie w temacie moich tajemniczych stukow puków. Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u jednego z nich (fachowca od zawieszen) ktory juz 20lat zajmuje sie tym, nawet sam jechał moim autem - stwierdzono : prawa strona gorny wahacz (we wtorek stawiam mu auto na podmiane wahacza i zobaczymy, mowi ze to powino byc przyczyna stukow-pukow nie amory, jesli by sie okazało ze po wymianie dalej stuki-puki beda dzialac) to tyle jak narazie w temacie moich tajemniczych stukow puków. Pozdrówki

i nie był to wahacz. auto trafiło do drugiego mechanika (tu od razu wzięli sie do roboty) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tak czytam wasze posty i utwierdzam się w przekonaniu że czeka mnie albo wymiana amorków albo poduch nad nimi. Mam lekki luz na maglownicy ale nie sądzę żeby to aż tak stukało. Ostatnio jak zajeżdżałem pod blok, lewa strona jechała po nierównościach i przy 30 na godzinę stukało na każdej nierówności. Wymieniłem całą lewą stronę, łącznie z drążkami, końcówkami i łączniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam zalozone SACHSa, jak poznac czy sa to amorki od poczatku zycia tego auta? :) czy audi zakladalo orginalinie SACHSa?

Raczej tak u mnie takie są, a ten stukający miał około 60-63%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem stuków rozwiązany kupe kasy poszło na części ale stuki znikneły.Winowajca - amortyzator ori Sachs.Po założeniu KYBy cisza i spokój.Po wyciagnieciu sprawdziłem ten stary i faktycznie posiadał luz pionowy ok 0.5cm który powodował stuki był szczelny.Teraz już nie muszę nadstawiac ucha zeby wysłuchiwac z kąd te stuki dochodziły.Dam porade dla wszystkich lepiej kupić używke innej marki niz Sachs lub tych co lubią chałasowac i zrobic podmianke niż pakowac sie w koszty....

Ten drugi który nie chałasował zostawie może bedzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...