Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czy zakładać gaz do 1.6 jaka instalacja , może zwykła ?


Gość mirozbiro

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: mam pytanie co do założenia gazu do A4 b5 1.6 ,1996r. ADP otóż w ostatnim dupowozie LAGUNA po założeniu LPG ( BRC ) miałem problemy z pożeraniem oleju i wyciekiem oleju z uszczelki po głowica ! nie wiem jak to jest w Audiczkach silnik mam w dobrym stanie przebieg około 200.000 tys. :no: proszę o poradę kogoś kto ma LPG w takim samochodzie oczywiście gaz chce zamontować sekwencyjny lub zwykły II gen. proszę o poradę :notworthy: rocznie pokonuję 20 tyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te problemy raczej nie były spowodowane zamontowanym gazem, zbieg okoliczności (chyba, że gaz był "wrzucony" a nie założony)

Polecam Ci forum: http://lpg-forum.pl/index.php tam zorientuj się kto Ci DOBRZE założy gaz i ciesz się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam sekwencje i sprawuje sie swietnie. zero problemow z gazem. jest to jednak dosc droga inwestycja. kupilem juz autko z gazem i to jeszcze na gwarancyji. musisz przeliczyc ile bedziesz smigal autem. rok, dwa... przeliczyc ile km bedziesz robil. jesli chodzi o osiagi to dobrze zalozona instalacja.... nie ma roznicy. nie odczuwam przelanczania, spadku mocy itd. wszystko zalezy od instalacji i tych ktorzy ja zakladaja. oszczednosci sa... tylko musisz wliczyc koszt instalki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gazeo.pl/kalkulator.php

ja mam sekwencje i nie mam problemów, sąsiad też ma 1.6, ma II generacji i też nie narzeka. Polecam sekwencję, ja do swojego zapłaciłem 2400 i zwróciła mi się po roku jazdy :) Serwisować ją na czas i nie będzie problemów... zapomnisz że masz lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.6 AHL w sekwencji KING z wtryskiwaczami OMVL Fast, sprawuje się super. Brak problemów z czymkolwiek,

Polecam jednak sekwencję, ale ważniejsze od tego czy sekwencja czy nie, jest to kto i jak ją założy. Musisz znaleźć ogarniętego gaziarza, z wiedzą a nie z tekstem "założy się - 200 już takich zakładałem i było dobrze".

Spalanie cóż - moja bierze 9-10 po trasie, i 12 po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sekwencja ! Chytry 2 razy traci !

Sekswencja to inna klasa, dokladniejsze sterowanie dawki, brak spadkow mocy(przy mieszalniku -20%-zwezka w dolocie), mozliwosc samodzielnej regulacji i wiele innych...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema....ja też mam sekwencje OMV zalożoną w 2005 roku...autko kupiłem z gazem już, przebieg 314 tysi i zero wycieków z silnika czy cosik.....smialo mozesz wrzucac gaz tylko sekwencje! te silniczki kochaja LPG.....z Twoim przebiegiem 100 robisz spokojnie czyli 5 latek posmigasz na luzie.....dodam ze butle mam w bagażniku mała bo 40l a co do spalania to nigdy mi więcej jak 10l/100km nie spalił :)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam Staga 4 , autko sprawuje się bardzo dobrze, zakładaj LPG i ciesz się tanią jazdą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie cóż - moja bierze 9-10 po trasie, i 12 po mieście.

Hmm,mnie tyle pali zagazowane AEB przy spokojnej jeździe.Na Twoim miejscu jechałbym na regulacje i szukał przyczyny dośc wysokiego spalania,chyba,że jeździsz bardzo ostro to rozumiem.

Również polecam BRC, bezproblemowa instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 24 tysięcy km sekwencję na sterowniku Lecho Mini Sec do tego listwy OMVL i reduktor Tomasetto i jeżeli chodzi o sam LPG to nie ma problemu. Od momentu jak go załozyłem wywaliła się raz lambda, zapchał katalizator i silnik gaśnie ale to raczej nie przyczyna samego LPG tylko "dobiłem" nim po prostu silnik bo i tak prędzej czy później na benzynie też pwnie by te elementy poszły.

Spalanie ... 8.5-9 litrwa w trasie, 11-12 w mieście.

Różnica jest odczuwalna na LPG tylko przy szybkim starcie z niższych obrotów ... tak to nic nie czuć - znaczy ja wiem na czym jadę nie patrząc na kontrolki :) jak ktoś jeździ tyle autem jednym to da się wyczuć...

Ogólnie to polecam do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja założyłem zwykły gaz tzn I generacji i szału nie robi tzn silniczek wkręca się maksymalnie do5tys obrotów/min.Za 50zł(gaz 2.50zł)zrobiłem 269km(240km trasy i 29km miasta)po mieście silniczek pracował ponad godzinkę:-) ale planuje założyć sekwencje z sterownikiem STAG'a bo szkoda silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja założyłem zwykły gaz tzn I generacji i szału nie robi tzn silniczek wkręca się maksymalnie do5tys obrotów/min.Za 50zł(gaz 2.50zł)zrobiłem 269km(240km trasy i 29km miasta)po mieście silniczek pracował ponad godzinkę:-) ale planuje założyć sekwencje z sterownikiem STAG'a bo szkoda silnika.

Na sekwencji na 20 litrach zrobię 230km dokładnie ... także porównywalnie jak do I generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam II gen i nie narzekam. Fakt, musze się sam martwic o to, żeby przełączyć na gaz gdy się trochę rozgrzeje, ale przynajmniej mam dożywotnią regulację, bez obaw, że się mapy rozjadą, czy coś szlag trafi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ramach aktualizacji wcześniejszych postów w tym wątku o spalaniu mojego auta dodam, że dzisiaj kobieta powiedziała mi, że od ostatniego tankowania jak jej zatankowałem tego LPG do pełna, już gaz się skończył - zmieniliśmy miejsce zamieszkania i rano 16 km w korkach (prawie godzine czasu) i po południu 16 w drugą stronę w korkach (ponad godzine) i z moich wyliczeń wyszło, że z jazdy na 1 i 2 biegu przez tak długi czas żłopie prawie 15 litrów ... LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Przy dzisiejszych cenach gazu 2,79 i przymiarki wprowadzenia akcyzy na gaz zastanawiam się na założeniem instalacji podtlenku LPG :decayed: , spalanie benzyny mam niecałe 8 l :mysli: PB 5,20 , dziękuje wszystkim za info :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kitu robi się jakaś paranoja z cenami lpg z dnia na dzień ceny idą w górę, dzisiaj tankowałem za 2.87. Zastanawia mnie czy podnieśli jakiś podatek na gaz czy jest to spowodowane wzrostem samego paliwa z rafinerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...