Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie otwiera się klapa bagażnika


Lo-buz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przekopałem troche forum ale jakos nie znalazlem dokladnie mojego problemu.

Tata posiada A4 B6 sedan w 1.9TDI i ostatnio mowil mi ze przestal sie otwierac bagaznik z pilota, tzn.;

- otwiera pilotem i otwiera sie wszystko procz bagaznika.

- bagaznik moze otworzyc tylko za pomoca guzika " bagaznik na pilocie "

Wczesniej tak nie bylo, wiem ze sa jakies rozne kombinacje przekrecajac kluczykiem w klapie, ale nie mam pomyslu juz co tam moglo sie stac. Widac ze elektrycznie dziala, bo po nacisnieciu " bagaznik na pilocie " bagaznik sie otwiera. Dosc klopotliwa sprawa bo za kazdym zamknieciem bagaznik rowniez sie zamyka a pozniej juz otworzyc sie nie chce. Blad w VAG-u w module komfortu byl tylko 956 - kluczyk nr 2. ale po skasowaniu juz nie powraca. Podczas testów pojedynczych, drzwi sie otwieraja i zamykaja ale bagaznik nie drgnie. Macie jakies pomysly ? :decayed:

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kluczyk ( 2 szt. oryg. ) dziala w ten sposob wiec mysle ze tutaj nic nie da.. Sam rozmyslam nad tym. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z błahych przyczyn, to może być taka opcja, że w klapa bagażnika została zaryglowana kluczem. Piszesz, że to już sprawdziłeś...

kluczyk w klapie ma 3 pozycje:

- "na środku/w pionie" wtedy klapa otwiera się bez problemu

- zamknięty kluczyk przekręcony o 90 stopni w stosunku do pozycji wyżej i wyjęty (wtedy otwiera się tylko z pilota)

- otwieranie klapy kluczykiem poprzez przekręcenie kluczyka o 90 stopni w przeciwną stronę niż wyżej, ale wtedy kluczyk wróci z powrotem do pozycji pierwszej

jeśli to nie jest to, trzeba rozebrać i sprawdzić, może jest jakaś przerwa między stycznikiem otwierającym w klapie a resztą układu.

daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja kluczykiem to byla pierwsza sprawa do zobaczenia, niestety bez rezultatu. Co dziwne kazda z pozycji wymeniona przez jmr powoduje i tak zamkniecie bagaznika i tylko otwarcie nastepuje poprzez przyscisniecie " bagaznika na pilocie " Tak zastanawiam sie czy moze dobrac sie do klamki bo analogicznie myslac jakis stycznik w nim ? Powodujacy otwarcie ale kurcze co ona ma wspolnego do nie otwierania poprzez pilot, gdy drugim guzikiem otwiera bagaznik :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...