Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Automat - problem z ruszaniem po zimnej nocy


Dushan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Odkąd mam Audi z automatem, zauważyłem dziwną reakcję skrzyni biegów po mroźnej nocy. Po odpaleniu silnika i załączenia skrzyni na D (drive) auto w ogóle nie rusza ... Co może być tego powodem ? Dodam, że wszystko wraca do normy po paru minutach.

Prosze o pomoc :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto samo z siebie nie rusza czy nie rusza nawet gdy wciśniesz pedał gazu?

U mnie po mroźnej nocy po wrzuceniu D nie rusza przez jakieś 5-10 sekund , a potem się odmula i jest już ok. Mam nadzieję,że to normalny objaw.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Nie wiem czy to komuś pomoże, ale mój automat ruszał po mroźnej nocy (w końcówce grudnia tak -13 stopni) od razu, to jest wrtzucam "D" gaz i od razu idzie ostro do przodu...

Tyle że na zimno przeciągał dłużej zmiany biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien raczej ruszyć sam po przełączeniu dźwigni na D i puszczeniu pedału hamulca, bez dodawania gazu. Jeśli nie rusza to proponuje sprawdzić stan i jakość oleju. Jeśli będzie go za mało to może się tak dziać. Również jeśli będzie już wyjeżdżony. Kiedy wymienialiście olej?

U mnie było tak kiedyś, że 5 minut stał z włączonym D i nie ruszał, okazało się, że miałem zbyt mało oleju(co jest niesamowicie szkodliwe dla sprzęgła no i ogólnie skrzynki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Z tym daniem na "D" i nie wciskaniem gazu to różnie może być (nawet w instrukcji audi piszą), lekko pod górkę na "D" i stoi cicho, a na równej potrafi czasami się toczyć powoli a czasami nie rusza - to nie jest problem, w instrukcji piszą żeby nie zostawiać auta na "D" i włączonym silnikiem bo może w każdej chwili ruszyć...... to chyba wszystko wyjaśnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem olej w skrzyni w Teomotors w Poznaniu i niestety nic nie pomoglo. koles mowil ze po wrzuceniu na D samochod musi ruszac.u mnie jest skrzynia do zrobienia.podobno jakies nieszczelnosci w skrzyni i zmiana tarczek. (koszt od 3tys.w góre).dodam jeszcze ze mam skrzynie multitronic i z tego co mi mowili sa bardzo awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w instrukcji piszą żeby nie zostawiać auta na "D" i włączonym silnikiem bo może w każdej chwili ruszyć...... to chyba wszystko wyjaśnia

Ty chyba żartujesz:D na D to pewne że ruszy, poza takimi przypadkami jak wyzej opisane...

to oczywista oczywistość, tak jakby pisać, że uwaga bo bez tankowania może zabraknąć paliwa!

na marginesie,

mi w tym roku na lodzie na zaciagniętym ręcznym sam jechał na D :D śmiesznie to wyglądało, jak biegłem obok auta, a autko na ręcznym przy zblokowanych tylnych kołach zasuwało :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, samochód powinien ruszyć bez dodania gazu po przełączeniu na postoju dźwigni na D. To, że samochód stoi i nie rusza gdzieś jest pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Wiem że to oczywista oczywistość ale tak piszą w instrukcji !! Poza tym nie zawsze jak wrzucisz "D" to rusza - fakt w 95% przypadków, ale jak już pisałem pod górke np nie rusza, a na ręcznym nie sprawdzałem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tiptronic jak wszystko było z nim oki to zawsze ruszał po puszczeniu pedału hamulca bez dodawania gazu. Jak się sp******ił to już do dzis nie ruszył :polew: Ciężka skrzynia.......naprawde, wymaga dbania jak o niemowle. A mimo, że się dba nie zawsze się dobrze odwdzięcza. Takie refleksje wysuwam po jej użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "D" auto zawsze rusza bez gazu (delikatnie ciągnie do przodu) jak nie rusza na "D" to olej albo skrzynia jest do "D"

Olej zmieniać co 60kkm, jak się zauważy, że nie ciągnie to też szybko olej zmienić bo jak się tak jeździ to w krótkim czasie może zacząć przy ruszaniu (1 bieg i i dynamiczniej gaz) szarpać w wtedy to nie wesoło. Kosztuje to 6800zł (brutto) uwierzcie mi wiem coś o tym :naughty: Kubel mam nadzieję, że teraz ta skrzynka pojeździ :th: Dlaczego audi nie przyznaje się do błędu i nie wymienia za free ;( :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tiptronika, na D musi ciągnąć, zawsze !!! jeżeli nie ciągnie, to SERWIS.

po mroźnej nocy też na D musi ciągnąć i może zmieniać biegi na wyższych obrotach niż normalnie.

zdrowe jest również nie deptanie mu do końca na zimnym oleju i wymiana co 60K km (olej/filtr oleju/uszczelka).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz :tongue4: 95% rusza a pozostałe 5% to pewnie olej do wymiany i będzie ok, nie można powiedzieć np. jak się naciśnie "power" w pilocie to telewizor się włączy w 95% przypadków a jak się nie włączy to nic złego :polew: zawsze jest drugi "power" na telewizorku :> Z drugiej strony ciekawe jak by odpowiedzieli w ASO rusza-nie rusza :mysli:

Ja zostaje przy tym, że powinien ruszać :th: ale to moja opinia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zimnej nocy po wcisnięciu D powinien ruszyć,tak jest bynajmniej u mnie

fakt gdy jest zimny inaczej zmienia biegi,przełacza na wyższych obrotach niż wtedy jak jest rozgrzany

pod stromą górke nie ruszy ale nie zjedzie do tyłu, gdy masz za mało oleju po wcisnieciu na D skrzynia reaguje dopiero po kilku sekundach tak jak pisze kolega wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...