Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] problem ze skrzynia biegow (synchronizator 3)


Gość daroxxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem ze skrzynią, wczoraj w trasie jadac na 5 biegu nie moglem jego wyjac, pozniej przy zmianie na 3 bieg zaczelo troche zgrzytac, jeszcze zauwazylem ze jakos ciężej wchodzi 2 4 i wsteczny, gałką zmiany biegów trzeba mocniej do siebie wziąść. cóż to się mogło stać? tak tylko pisze bo samochod juz u mechanika...

odrazu dzisiaj jade wymienic olej i ile litrow wchodzi do tej skrzyni bo znalazlo mi tylko automaty :]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera podobno synchronizator 3 biegu padl 500zl robota co o tym myslicie??

jak wrzucam 3 bieg to coś tam cicho chrupnie

nie raz jak jade nie mogę wyjąć 1 biegu

jak wyjme 1 bieg to 2 nie wchodzi tylko odrazu musze 3 wkladac,

a nie raz jest wszystko dobrze...

4 5 R te są ok, olej tez ok - pelny stan.

oplaca się to robic czy zbierac na druga skrzynie ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=15206.msg178856#msg178856

mysle, ze sie przyda.

jak wrzucam 3 bieg to coś tam cicho chrupnie

nie raz jak jade nie mogę wyjąć 1 biegu

jak wyjme 1 bieg to 2 nie wchodzi tylko odrazu musze 3 wkladac,

a nie raz jest wszystko dobrze...

4 5 R te są ok, olej tez ok - pelny stan.

oplaca się to robic czy zbierac na druga skrzynie ? :decayed:

- zbieraj na druga.

padlo synchro 3ciego biegu (standard w tych skrzyniach) i opilki teraz lataja po calym ukladzie, blokujac sprezynki, przesuwaki itd, dlatego masz ww. problemy z innymi biegami.

http://allegro.pl/item313673951_vw_passat_b5_1900_tdi_90km_poj_skrzynia_biegow.html - przyklad.

nie przeplacaj i nie kupuj skrzyni za 1000 PLN. za 600-700 pln mozna wyrwac nawet z kilku miesieczna gwarancja.

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera podobno synchronizator 3 biegu padl 500zl robota co o tym myslicie??

jak wrzucam 3 bieg to coś tam cicho chrupnie

nie raz jak jade nie mogę wyjąć 1 biegu

jak wyjme 1 bieg to 2 nie wchodzi tylko odrazu musze 3 wkladac,

a nie raz jest wszystko dobrze...

4 5 R te są ok, olej tez ok - pelny stan.

oplaca się to robic czy zbierac na druga skrzynie ? :decayed:

Masz normalne objawy ;-) (miałem to 2 razy).

1) jak chcesz naprawiać nie jeździć samochodem WCALE (a przynajmniej nie wrzucać 3 biegu) !!!! bo pęknięty kawałek może przemielić się trochę i połamać zęby na kołach

Całkowity koszt naprawy to: 500zł robocizna (normalna cena) + 145 synchr z ASO + 120 olej w sumie 700zł.

JA BYM NAPRAWIŁ (jeśli w srodku bebechy całe) bo:

1) kupiłem używaną za 1200zł niby miał gwarancję i się rozwaliła po 5 miechach - a gwarancji większej niż 3michy raczej nikt nie da....

2) jak naprawiał będziesz 3 to i przy okazji kup synchro 5 ew. jeszce 4 i wtedy za 1000zł będziesz miał spokój na długi czas (ja za 1 razem tak nie ZROBIŁEM czyli pożałowałem 140zł i żałowałem).

W tej chwili ja właśnie tak naprawiłem i zobaczymy. Ale wszyscy spece od skrzyń (20 lat napraw skrzyń VW) z którymi gadałem mówią -> naprawiać jak środek cały bo nigdy nie wiadomo co się kupi.

Zawsze to lepiej wiedzieć co się ma a jak naprawisz to będziesz wiedział. Tak czy siak decyzja Twoja.

AHA, możesz zerknąc tu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=25467.msg302541#msg302541 jest tu gość z Suchedniowa oferujący naprawy (skrzynię możesz wysłać mu kurierem albo busem KRK -> LUB, zadzwoń i się dowiedz)

POZDR[br]Dopisany: 22 Luty 2008, 08:19 _________________________________________________

W manualach wchodzi ok 2litry ,przynajmniej ja się spotkałem z taką ilością w moich poprzednich autach...

AHA, oleju wchodzi 2,25l (czyli lejesz aż się zacznie przelewac z korka wlewu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem skrzyni używanej to jest loteria bo co możesz sprawdzić niewkładająć jej do auta chyba tylko tyle czy zapina biegi a jak wejdzie na obroty to juz niewiadomo. Proponuje naprawiać , zapłacisz tyle co za niewiadomą skrzynie. No chyba ze masz możliwość kupna naprawde pewnika skrzyni np z auta które jest na chodzie wtedy można się zdecydować na podmianke skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...