Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Czy wymieniać parownik|osuszacz przy serwisie klimy? WROCŁAW


carles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wybieram się na pierwszy serwis klimy do poleconego warsztatu :wink4:.

Czy w związku z tym wymieniać też parownik? Co się wiążę z wymianą?

Czy wchodzi w grę jakiś dobry zamiennik czy lepiej kupić nowy ori?

Czy parownik znajduje się za schowkiem i wystarczy wyciągnąć sam schowek?

Ma ktoś może schematy z ELSY jak to zrobić.

Auto ma przebieg 250kkm. Czasami poczuć smrodek jak się odpali i zaparują szyby, ale oprócz tego to jest ok.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nie jest to droga sprawa, przy serwisie klimy można to zrobić, trzeba odessać czynnik z układu, osuszacz będzie raczej z przodu przy kole, ale on odpowiada bardziej za filtr dla sprężarki. Za schowkiem jest dojście ale do parownika, który czyścimy aby właśnie nie capiło z kilmy, najlepiej przez otwór za schowkiem spryskując odpowiednim preparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka cena takiego parownika do audi b6? bo zauwazylem u mnie ze tez czasami szyby zaparuja i jest lekki srodzik ;d :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy Koledzy, ale czy wiecie w ogóle o czym mówicie? Po co wymieniać sprawny, szczelny parownik :shocked: ? Sam demontaż deski rozdzielczej ceni się na nie mniej niż tysiąc zł, a parownik też swoje kosztuje. Osuszacz można już wymienić przy okazji serwisu klimy, auto ma parę latek, a ta częśc droga nie jest.

Carles, do kogo jedziesz z tą klimatyzacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy Koledzy, ale czy wiecie w ogóle o czym mówicie? Po co wymieniać sprawny, szczelny parownik :shocked: ? Sam demontaż deski rozdzielczej ceni się na nie mniej niż tysiąc zł, a parownik też swoje kosztuje. Osuszacz można już wymienić przy okazji serwisu klimy, auto ma parę latek, a ta częśc droga nie jest.

Carles, do kogo jedziesz z tą klimatyzacją?

ok w takim razie rezygnuje z wymiany parownika, ale czy można się do niego dostać tak w miarę mało inwazyjnie żeby np spryskać go czymś gdzieś coś takiego wyczytałem na forum że można tak zrobić. Odpowiada on w największym stopniu za stęchliznę w aucie

Postaram się wymienić osuszacz - jaka jego cena? Może ktoś zarzucić nr z ETKI?

Niestety jestem teraz we Wrocku dłuższy czas więc muszę to zrobić tutaj na miejscu. Bydgoszcz odpada... :confused4: A czekać nie mogę bo mnie czas nagli... Dziecko pcha się na świat a ja chcę żeby klima była ok bez wirusów grzybków itp. :kox:

P.S Ma ktoś może jakieś sprawdzone lokalizacje jeśli chodzi o serwis klimatyzacji - Wrocław?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki numer tego osuszacza? niestety nie mam Etki ;(

Po co Ci numer, w Intercarsie czy innym motoryzacyjnym dobiorą, ASO też ale kupowanie tam osuszacza nie ma sensu bo zamiast mniej- więcej 150 zł za dobrą część zapłacisz 300 z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki numer tego osuszacza? niestety nie mam Etki ;(

osuszacz: 8E0 820 193 P

dławik: 8E0 820 177

koszt całosci w IC nie przekroczy 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation dziękuje :)

takiej odpowiedzi i pomocy oczekiwałem.

Moje ostatnie pytanie.

Czy osuszacz odpowiada właśnie za to że kapie woda z pod auta, tzn. są kałuże po chwili postoju? Czy za to odpowiada parownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecany warsztat mam koło Trzebnicy w miejscowosci Będkowo, w zeszłym tyg wlasnie odbierałem od nich Xsare po wymianie parownika, klima hula , parownik byl przegnity, cala deske musieli sciagac, bo w takim ch.. miejscu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda na postoju kapie z parownika, często jest tak że wężyk którym powinna się skraplać woda jest przypchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

byłem już na serwisie z drugim autem - Mazda 6. Zapłaciłem 150 za dobicie gazu|czynnika i za ozonowanie.

Panowie jak powinien wyglądać zabieg ozonowania? Facet włożył takie małe urządzenie z plastikową rurką i powiedział że ma wytwarzać ozon i to podziała na cały syf w parowniku. Czy tak to ma wyglądać?

Różnicy w zapachu nie czuje. Bo nie śmierdziało wcześniej i teraz też nie śmierdzi, ale jak podjechałbym z Audi do niego to nie wiem czy to poskutkuje na ten smrodek po odpaleniu auta.

Dlatego zamierzam podjechać gdzieś indziej z Audi na terenie Wrocka. Chciałbym żeby wymienili osuszacz dobili czynnik i olej. Odgrzybili i ew. za ozonowali. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Sprawdzałem osuszacz w Intercarsie - firma RNF 60zł ale dławika nie mają ;-) będzie potrzebny do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają dławik na pewno, ostatnio kupowałem kilka, koszt ok 10zł

dobrze jest go wymienic bo na nim sa sitka na których osadza sie brud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...