Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjmaki do radia domowej roboty.


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pokażę wam jak sam sobie poradziłem z brakiem wyjmaków do radia. Mogłem je kupić, ale nie chciało mi się czekać aż mi przyjdą. Potrzebne będą:

-plastikowa karta po karcie sim lub stara karta kredytowa, lub inna karta plastikowa, dość sztywna

-nożyczki

-nożyk

Pierwsze co robimy, to idziemy sobie do auta i z karty wycinamy dwa paski. Mają mieć one szerokość wejść w radiu.

Gdy już mamy je wycięte, końcówki ścinamy po skosie.

Kolejnym krokiem będzie wycięcie dziurek w odpowiednich miejscach, do tego celu polecam użyć tego zdjęcia:

34xoojp.jpg

I za jego pomocą mniej więcej nożykiem wyciąć dziurki, aby je lepiej dopasować można to przyłożyc do ekranu monitora.

Ja to zrobiłem tak:

32zjfr8.jpg

Po tym wszystkim, tak wyglądają moje wyjmaki:

28uspzm.jpg

Mam nadzieję, że się to komuś przyda :) U mnie działają jak złoto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio gdzieś w domowym rozgardiaszu zagineły mi wyjmaki, to poradziłem sobie piłkami od wyrzynarki :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś mimo wszystko podac wymiary wyjmaka? zrobić nawet w paincie taki prosty rysunek i zwymiarować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje kotleta, ale to dla potomnych. Pasek o szerokości 1cm. Od około 1.5 od końca "ścinamy" łukiem jak na zdjęciach wyżej. Poszło bez problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najtaniej zrobić tak jak kolega wcześniej powiedział :) to dla tych którzy muszą "dziś" wyciągnąć radio i nie mają czasuc zekać aż pojadą do aso czy przyjdzie przesyłka z alledrogo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się- porównywałem do zakupu przez allegro. Dodatkowo niektóre z tych z allegro są wycinane tak, że łatwo się pokaleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie sobie w przeglądarkę ostatni adres w pierwszym poscie Sebul'a :naughty:

Co prawda wyjmaki to to nie są ale i tak mi się podoba :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna sprawa, w oparciu o drugi obrazek od góry zrobiłem szkic na cienkiej / chińskiej? prześwitującej kartce papieru a nastepnie plastik po karcie sim i wycinanie nozykiem schematu i pieknie wyszlo za pierwszym razem, i tak jak koledzy ujeli wyzej dziala :) wiec po co przepłacać? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba te zatrzaski rozwalone bo w końcu na siłę musiałem wyciągnąłem radio ( z tydzień się z nim męczyłem ) :facepalm:

Albo na początku źle wpakowałem te wyjmaki i sam popsułem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworki powinny byc tam zachodza zatrzaski dzieki czemu radio powinno wysunac sie za pomoca wyjmakow

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...