Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja dodatkowych głośnikow wysokotonowych BANG&OLUFSEN oraz blend


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę że warto, dodatkowe cykanie do ucha jeszcze nikomu nie zaszkodziło :)

i rzeczywiście gra ładniej?

Na pewno innaczej :wink:

Nie wiem czy jesteś wystarczająco wiarygodny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha :thumbup1:

Zrobisz jak zechcesz, to jest tak że jak się coś nowego założy to zwraca się na to uwagę i jest fajne a z czasem człowiek przestaje na to zwracać uwagę bo stało się to normalnością.

Podejrzewam że jak bym teraz wsiadł do auta bez bzyczków to na pewno zauważył bym różnicę :)

Na pewno nie spodziewaj się cudów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha :thumbup1:

Zrobisz jak zechcesz, to jest tak że jak się coś nowego założy to zwraca się na to uwagę i jest fajne a z czasem człowiek przestaje na to zwracać uwagę bo stało się to normalnością.

Podejrzewam że jak bym teraz wsiadł do auta bez bzyczków to na pewno zauważył bym różnicę :)

Na pewno nie spodziewaj się cudów :wink:

Hmm... No dzięki, przemyślę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty do tego moda nie kosztują majątku więc nawet jak nie będziesz zadowolony z efektu to przynajmniej wizualnie będzie innaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanko, który to jest plus a który minus w tych tweeterkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy zwłaszcza Ci którzy już zapoznani z tematem wymiany nagło na b&o

Biega mi o to że chciałbym kupić

http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-bangolufsen-audi-a4-8k-i5116986272.html

taki cały zestaw żeby już się z niczym nie głowić, nie szukać, nie kompletować.

Ale niestety nie mam zielonego pojęcia co mi będzie jeszcze potrzebne do wykonania owego modu

Nie wiem również czy będzie to plug&play czy może coś trzeba przerabiać, słyszałem że wzmaka trzeba adaptować w aso, tylko pytanie czy to bez większych oporów mi tam ogarną czy może jednak sprawi im to kłopot??

Nie wiem jak mam sprawdzić co za nagłośnienie mam w aucie i czy mi podejdzie?

O wygłuszeniu czytałem już dość dużo więc raczej drzwi będą ogarnięte matami.

Jeżeli ktoś chętny pomóc będę zobowiązany :naughty::naughty::naughty:^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dobrych niusów nie mam dla Ciebie. Zestaw który podałeś musisz jeszcze doposażyć w kompletną instalację (na obecnej banga nie podepniesz bo idzie po światłowodach)

Aso musi zdjąć ochronę komponentu, koszt ok 300PLN :/ ASO Audi na 100% to zrobi (tym bardziej że biorą za to kasę) uważaj na jumane graty i upewnij się przed kupnem że to legal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dobrych niusów nie mam dla Ciebie. Zestaw który podałeś musisz jeszcze doposażyć w kompletną instalację (na obecnej banga nie podepniesz bo idzie po światłowodach)

Aso musi zdjąć ochronę komponentu, koszt ok 300PLN :/ ASO Audi na 100% to zrobi (tym bardziej że biorą za to kasę) uważaj na jumane graty i upewnij się przed kupnem że to legal.

Taa szczególną uwagę należy zwrócić na ostatnie zdanie. Ja 4 razy jechałem z rożnym komfortem na CP :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dobrych niusów nie mam dla Ciebie. Zestaw który podałeś musisz jeszcze doposażyć w kompletną instalację (na obecnej banga nie podepniesz bo idzie po światłowodach)

Aso musi zdjąć ochronę komponentu, koszt ok 300PLN :/ ASO Audi na 100% to zrobi (tym bardziej że biorą za to kasę) uważaj na jumane graty i upewnij się przed kupnem że to legal.

Instalację? możesz trochę rozwinąć?

Co do jumanych gratów to też info się przyda ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zasadnicze pytanie......... jakie siedzi naglosnienie teraz w aucie ?

MMI 3G LOW ? HIGH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zasadnicze pytanie......... jakie siedzi naglosnienie teraz w aucie ?

MMI 3G LOW ? HIGH ?

MMI 3G LOW z tego co mi wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie nagłosnienie ? bo do wymiany jeszcze TUNER RADIOWY jest :)

Najgorsze jest własnie że nie wiem co to za nagłośnienie :(

Nie wiem jak sprawdzić wiem tyle że gra do d**y :huh:

Tuner? Widzę że zapowiada się spory wydatek a myślałem że się małym budżetem da ogarnąć :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomoc potrzebna...oryginalna wtyczka do woofera w drzwiach ma oznaczenia 1 (brązowo-niebieski) i 2 (czerwono-niebieski) - który to + a który - ??

Panowie, pilna pomoc potrzebna...oryginalna wtyczka do woofera w drzwiach ma oznaczenia 1 (brązowo-niebieski) i 2 (czerwono-niebieski) - który to + a który - ??

Już znalazłem ;) czerwono niebieski to + :)

zamontowałem "syczki" ale mam wrażenie ze strasznie cicho graja:kwasny: Mam wrażenie jak by wzmacniacz obcinał wysokie częstotliwości. Jak jest u was?? Może mam coś nie teges z wysokotonowymi ?

Ja właśnie montuje w drzwi zestaw dwudrożny FOCAL ISS200, wysokotonowe podłączone do instalacji wooferów + zwrotnice i też są strasznie stłumione, grają bardzo cicho. Czy ktoś zna problem? jeszcze chciałbym zrobić test i podmienić oryginalne wysokotonowe z deski (podszybia) na Focal'e i sprawdzić czy będzie lepiej, ale wiadomo jaki jest dostęp kiepski tam, tym bardziej w A5 - nie chciałbym sobie szyby wybić. Te syczki z podszybia chciałem zostawić, a dodać komplet właśnie w drzwi.

Edytowane przez adamtower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podłączę się pod temat, posiadam w swoim aucie Audi Sound System tj bodajże 11 głośników z regulacją subofera, jeżeli zmieniłbym same tweetery w drzwiach na Bang Olufsen zmieni się coś w kierunku jakości lub głośności czy nic to nie zmieni?

oraz czy blenda B&O pasuje bez problemu i przerabiania drzwi/tapicerki?

pozdrawiam dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podłączę się pod temat, posiadam w swoim aucie Audi Sound System tj bodajże 11 głośników z regulacją subofera, jeżeli zmieniłbym same tweetery w drzwiach na Bang Olufsen zmieni się coś w kierunku jakości lub głośności czy nic to nie zmieni?

oraz czy blenda B&O pasuje bez problemu i przerabiania drzwi/tapicerki?

pozdrawiam dzieki za pomoc

wielkiego efektu nie uzyskasz a już na pewno nie na głośności, ale zawsze coś miło cyka :)

Blendy pasują P&P nic nie trzeba przerabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W autku mam Audi Sound System czyli 10 głośników, zgodnie z powyższym opisem mogę dodać 2 głośniki wysokotonowe B&O do drzwi przednich.

A jak ma się temat 2 głośników średniotonowych z tylnej półki - czy można podpiąć je (kableki) do dużego głośnika niskotonowego z tej półki (tak jak tweetery podpina się pod głośnik w przednich drzwiach) - czy lepiej tego nie robić aby czegoś nie uszkodzić

pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modzik fajny , ale po co nam 4 syczki z przodu nie lepiej zmienić jeszcze te głośniki z deski rozdzielczej na średnio tonowe powinno być jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...