Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.12.2017 o 11:29, st4yKool napisał:

Panowie, ile moze kosztowac nowy akumulator do 3.0 TDI? Gabarytowo jest spory (z tyly) ale nie mialem czasu odczytac ile ma Ah itp..  I jakied firmy polecacie?

Mam takie zjawisko ze.. po 2 tygodnia stania slabo zapalal i na wskazniu na mmi bylo 10%... po 5 dniach wzroslo do 100%...  teraz stal 2 dni i spadlo do 80%... robi sie coraz zimniej, ale auto stoi mniej wiecej w 12 stopniach.. a juz sa jakies spadki... Myslicie ze aku pada? Wymieniac czy cos jeszcze sprawdzic?   

Dzieki za rady :)

Ehh, na temat auku już było pisane ;P nie chce się szukać ;)

Nie musisz kodować nic, jeżeli założysz taki sam jaki masz na gablocie (w gatewey`u sprawdź jaki jest zakodowany)

Ori nie kupuj, bo szkoda kasy i tak masz gwarancję chyba na 24 miech, a kosztuje tyle co przyzwoite dwa ;)

Firma chyba nie ma znaczenia jaka, ja też będę wymieniał pewnie w tym roku (mój siedzi od nowości. . .) jeszcze spróbuję go pod prostownik podpiąć i zobaczę jak tam się prawy mają (to co pisze Krystian), ale myślę, że trup cały czas jest na 10% lub 5 % nawet po trasie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Mam opcje z multi . Obecnie przejechane 160 tys. bez napraw. Silnik bardzo elastyczny a te 190 koni robi swoje.

Przyzwoite spalanie 5-7 średnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wikary napisał:

Mam opcje z multi . Obecnie przejechane 160 tys. bez napraw. Silnik bardzo elastyczny a te 190 koni robi swoje.

Przyzwoite spalanie 5-7 średnie . 

OK dziekuje za odpowiedz :)

Masz serie czy zrobiony program?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mlody020 napisał:

Ehh, na temat auku już było pisane ;P nie chce się szukać ;)

Nie musisz kodować nic, jeżeli założysz taki sam jaki masz na gablocie (w gatewey`u sprawdź jaki jest zakodowany)

Ori nie kupuj, bo szkoda kasy i tak masz gwarancję chyba na 24 miech, a kosztuje tyle co przyzwoite dwa ;)

Firma chyba nie ma znaczenia jaka, ja też będę wymieniał pewnie w tym roku (mój siedzi od nowości. . .) jeszcze spróbuję go pod prostownik podpiąć i zobaczę jak tam się prawy mają (to co pisze Krystian), ale myślę, że trup cały czas jest na 10% lub 5 % nawet po trasie. 

 

Hehe cos tam poszukalem.. nie bede wymienial wlasnorecznie, bardzo chodzilo mi o te spadki na mmi..  skoro mowisz ze miales nawet 10% po trasie to moze u mnie nie jest tak zle..

Czego sie boje, ze auto obecnie siedzi w min. 10 C a jade do PL na swieta.. wiec moze i przymrozic i nie chcialbym w Swieta miec uziemionego auta :)

Niestety nadal nie mialem czasu wpasc z miernikiem...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkleiłem lampę z b8, chcę wymienić odbłyśnik w soczewce bo mam wypalony, jak rozłożyć lampę i wyjąć soczewkę? jest gdzieś info jak ją rozebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa jest :-) w lipcu we Francji cyknął mnie dwa razy fotoradar. Przyszły dwa mandaty zwykłym listem ekonomicznym, nawet nie poleconym, więc olałem temat, dwa, że też nie znam francuskiego. Dziś za to dostałem list polecony, że nie zapłaciłem mandatów, też w języku francuskim, chyba na kwotę 180 €, a jeśli nie zapłacę w ciągu 30 dni dostanę karę 140 €. Wszystko oczywiście napisane po francusku, bez żadnych zdjęć. A odnośnie mandatów, to chyba na 90 złapało mnie jak jechałem 91 km/h i też nie było żadnych zdjęć. Auto jest na matkę emerytów i też na nią te pisemka przyszły.
Co zrobić w takiej sytuacji? Na razie do Francji nie planuję jechać. Czy polski sąd/policja może to ode mnie jakoś wyegzekwować?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cocco napisał:

Panowie, sprawa jest :-) w lipcu we Francji cyknął mnie dwa razy fotoradar. Przyszły dwa mandaty zwykłym listem ekonomicznym, nawet nie poleconym, więc olałem temat, dwa, że też nie znam francuskiego. Dziś za to dostałem list polecony, że nie zapłaciłem mandatów, też w języku francuskim, chyba na kwotę 180 €, a jeśli nie zapłacę w ciągu 30 dni dostanę karę 140 €. Wszystko oczywiście napisane po francusku, bez żadnych zdjęć. A odnośnie mandatów, to chyba na 90 złapało mnie jak jechałem 91 km/h i też nie było żadnych zdjęć. Auto jest na matkę emerytów i też na nią te pisemka przyszły.
Co zrobić w takiej sytuacji? Na razie do Francji nie planuję jechać. Czy polski sąd/policja może to ode mnie jakoś wyegzekwować?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Zapłać , do mojego znajomego komornik przyszedł w podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Cocco napisał:

Panowie, sprawa jest :-) w lipcu we Francji cyknął mnie dwa razy fotoradar. Przyszły dwa mandaty zwykłym listem ekonomicznym, nawet nie poleconym, więc olałem temat, dwa, że też nie znam francuskiego. Dziś za to dostałem list polecony, że nie zapłaciłem mandatów, też w języku francuskim, chyba na kwotę 180 €, a jeśli nie zapłacę w ciągu 30 dni dostanę karę 140 €. Wszystko oczywiście napisane po francusku, bez żadnych zdjęć. A odnośnie mandatów, to chyba na 90 złapało mnie jak jechałem 91 km/h i też nie było żadnych zdjęć. Auto jest na matkę emerytów i też na nią te pisemka przyszły.
Co zrobić w takiej sytuacji? Na razie do Francji nie planuję jechać. Czy polski sąd/policja może to ode mnie jakoś wyegzekwować?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Ja dostałem kilkanaście ale w języku polskim, wszystko po polsku, wytłumaczone gdzie złapało, ile jechałem jaka prędkość zmierzona a jaka odnotowana oraz co z robić w przypadku kiedy to ktoś inny prowadził auto lub skradzione. Podane 3 opcje zapłaty z blankietem do banku. I jeszcze chyba nawet wniosek o uchylenie mandatu i udostępnienie zdjęcia. Lecz zapłaciłem bo pracuję we Francji więc tak czy siak by się dopatrzyli. Z tego co kilku osobom również przyszło wszyscy płacili bo dokumenty jednak po polsku przyszły więc jakiś polski urząd tym się zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze spojrzałem na te mandaty, to faktycznie przyszły po polsku tym zwykłym listem. Natomiast polecony przyszedł po francusku

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, inhosik napisał:

rozkleiłem lampę z b8, chcę wymienić odbłyśnik w soczewce bo mam wypalony, jak rozłożyć lampę i wyjąć soczewkę? jest gdzieś info jak ją rozebrać?

Musisz panie rozebrać wszyściusieńko na części, soczewka jest na samym końcu tej całej układanki i wychodzi jako ostatnia :decayed:

Jak już wymieniasz to załóż sobie młodsze z polifta, ewentualnie do tego dorzuć gładkie szkło :whistling:

 

IMG-f7b61fb35c3338ea3bca106a818a9617-V.jpg

IMG-38a32fd9c54dafa03eb3733c792b169e-V.jpg

IMG-810f4cb8cb0d93824a4818c388f669a9-V.jpg

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KoJ@K napisał:

Musisz panie rozebrać wszyściusieńko na części, soczewka jest na samym końcu tej całej układanki i wychodzi jako ostatnia :decayed:

 

Dzięki za info, znalazłem filmik na yt z instrukcją rozkładania. Jedną lampę już zrobiłem. Zakładam soczewki z 2015r z b8. Moja z 2008 juz ma matowe odblysniki. Jest różnica lewa prawa soczewka czy dwie są identyczne? Szukałem różnic i nie mogłem znaleźć 

 

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwóć uwage na śrubki od regulowania przesłony, w nie ktorych sa po prawej stronie, a w nie ktorych po lewej. Ale jakbys nie zalozyl to raczej powinno pasić :hi: też będę to za nie długo robił, tylko zakładam albo polifty + gładkie szkła, albo inne soczewki Koito z ostrą błękitnawą linią odcięcia + malowanie środka na czarno.

 

 

IMG-d4c29c5b30de8611f784d958d550ab3a-V.jpg

IMG-3380f862f74da13fc93fd2e0a3887e41-V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze spojrzałem na te mandaty, to faktycznie przyszły po polsku tym zwykłym listem. Natomiast polecony przyszedł po francusku

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ja bym odpisał po polsku zeby przeslali potwierdzenie np zdjecie bo nie bylem w tym okresie w tym miejscu

A jak odpisza ze zdjeciem to poprosilbym o anulowanie z wyrazami skruchy :)

[emoji4]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwóć uwage na śrubki od regulowania przesłony, w nie ktorych sa po prawej stronie, a w nie ktorych po lewej. Ale jakbys nie zalozyl to raczej powinno pasić :hi: też będę to za nie długo robił, tylko zakładam albo polifty + gładkie szkła, albo inne soczewki Koito z ostrą błękitnawą linią odcięcia + malowanie środka na czarno.
 
 
IMG-d4c29c5b30de8611f784d958d550ab3a-V.thumb.jpg.b99fadf2ae83c3e376ef5bcb6597d7e4.jpg
IMG-3380f862f74da13fc93fd2e0a3887e41-V.thumb.jpg.b82c9c04232e10d94fb277dd6f4e163c.jpg

Soczewki sam sobie będziesz zmieniał czy zlecasz to jakiejś firmie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW podrzuci ktoś numery modułu LWR obsługującego skrętne lampy w przedlifcie??
Moduł AFS:
8H0 907 357 A, B lub C


wtyczka do modułu AFS:

7M3 972 726A

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrekb_tt napisał:


Soczewki sam sobie będziesz zmieniał czy zlecasz to jakiejś firmie?

Sam sam. 

 

IMG-f7b61fb35c3338ea3bca106a818a9617-V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...