Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, yanosho napisał:

Wymieniałeś olej w Manualu?

W BMW F30 serwis mówi że olej jest dożywotnio w skrzyni. Problem polega na tym że życie skrzyni liczą na 200k km a potem wymiana.

Pracownik serwisu BMW powiedział mi żebym zmieniał olej w skrzyni co 60k km jak nie chce mieć problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

15 minut temu, yanosho napisał:

Wymieniałeś olej w Manualu?

Poprzedni własciciel wymienial w skrzyni i dyfrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

W BMW F30 serwis mówi że olej jest dożywotnio w skrzyni. Problem polega na tym że życie skrzyni liczą na 200k km a potem wymiana.

Pracownik serwisu BMW powiedział mi żebym zmieniał olej w skrzyni co 60k km jak nie chce mieć problemów :)

O to to dokladnie.. :) W BMW byly montowane te same tipy.. czasami z innym konwerterem itp.. kazdy kto troche tych skrzyn porobil powie Ci zeby wymienic olej.. tylko zrobic to normalnie.. nie spuscic polowe i dolac :-) masz caly zestaw do tego i robisz wymiane dynamiczna z adaptacja po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie temat np Romco w b8 3.0tdi on miał założone na 1BL eibacha i do tego 19 cali a potem 20cali są foty w temacie. Ja jeżdziłem na 1BE i eibachu. Jak dla mnie zauważalny + na komfort. I też nie tylko ja tak stwierdziłem. Eibacha chyba ostatnio zakładał też Pucek na 1BE

Ja mam eibach przy 1be i uwazam ze rewelacyjny komfort przy ladnym wyglądzie. Mialem 1bv ale w b7 i bylo znacznie mniej komfortowo. Takze te 1be i eibach prokit jest bardzo wywazonym modem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, cos mi sie porobiło z ustawieniem wycieraczek przod. Prawa wycieraczka nie chowa sie do podszybia, a lewa uderza o slupek. Tak jakby byly obie na silniczku przestawione. Przesylam zdjecie z zewnątrz i srodka auta. O co chodzi? a03d5884d247083dde6dc5f13e676120.jpg36696083425f873a87cf590d85e6165e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArkadiuS miałem tak w B6.

Kiedy przymarzly wycieraczki w nocy.

Rano wsiadam i przez przypadek wlaczylem wycieraczki.

Na trzpieniu z silnika mechanizm przeskoczyl i zmienila sie pozycja podstawowa. 

Musialem rozkrecic i na nowo ustawic i dokrecic mocniej. Teraz autem jezdzi znajomy i dziala do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj ją ciutkę wyżej.

 

U siebie mam naklejkę rej. dość nisko na szybie a prawe ramie podniesione do góry.

 

W momencie załączenia trybu automatycznego, wycieraczki lekko unoszą się do góry i idealnie przyslaniają naklejkę homologacyjną.

 

Przyjdzie zima, tablica rej. zabije się śniegiem i nie będzie do kogo wysłać fotek z fotoradarów....

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

f978c4ca0bfeeebc575ab2c6d1413db8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArkadiuS miałem tak w B6.

Kiedy przymarzly wycieraczki w nocy.

Rano wsiadam i przez przypadek wlaczylem wycieraczki.

Na trzpieniu z silnika mechanizm przeskoczyl i zmienila sie pozycja podstawowa. 

Musialem rozkrecic i na nowo ustawic i dokrecic mocniej. Teraz autem jezdzi znajomy i dziala do dzisiaj.

Tyle ze u mnie nie przymarzla, a zrobila to sama z siebie :/. A przynajmniej nie ma sprawycy (autem jezdzi małżonka [emoji4])

 

Tak sobie mysle ze pewnie jakis spoleczniak chcial postawic wycieraczki do gory i sie jemu nie udalo. Ale przy okazji narobił wieksze problemy. Ehhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj ją ciutkę wyżej.
 
U siebie mam naklejkę rej. dość nisko na szybie a prawe ramie podniesione do góry.
 
W momencie załączenia trybu automatycznego, wycieraczki lekko unoszą się do góry i idealnie przyslaniają naklejkę homologacyjną.
 
Przyjdzie zima, tablica rej. zabije się śniegiem i nie będzie do kogo wysłać fotek z fotoradarów....
 
 
 
Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
f978c4ca0bfeeebc575ab2c6d1413db8.jpg
W trybie automatycznym podnosi sie jeszcze o kilka cm.

Wkurza mnie gdy ja tak widze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, barca8585 napisał:

Pany co to może być oprócz szprzegla ze szarpie przy ruszaniu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2017 o 14:54, wrclaguna napisał:

Miałem to opisywac  ale jakos nie miałem czasu  :wink:

Regulator płynu chłodzącego jest miedzy silnikiem a sciana grodziową
Nie ma tam zadnej wtyki itd
Robilismy to u kumpla i jak reka odjał temperatura trzyma 90C
Czekamy na mrozy jeszcze :decayed:

 

IMG_1549(1).jpg

Grzegorz - możesz napisać jak sytuacja wygląda obecnie? 
Nadal trzyma 90 stopni? 

Podpowiedzcie od czego zacząć zmagania ze wskaźnikiem temperatury silnika? Po przejechaniu 80km wskazówka ani drgnęła a komp pokazuje: 
631w6t3oqyuq_t.jpg

 

Edytowane przez krystiano91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - możesz napisać jak sytuacja wygląda obecnie? 
Nadal trzyma 90 stopni? 

Podpowiedzcie od czego zacząć zmagania ze wskaźnikiem temperatury silnika? Po przejechaniu 80km wskazówka ani drgnęła a komp pokazuje: 
631w6t3oqyuq_t.jpg
 


Też chcialbym wiedziec czy cos pomoglo? Bo zmagam sie z podobnymi dolegliwosciami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kasjan napisał:

 

 


Też chcialbym wiedziec czy cos pomoglo? Bo zmagam sie z podobnymi dolegliwosciami ;)

 

Widze, ze wielu z nas zmaga sie z tymi dolegliwosciami, chyba po prostu ten typ tak ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odłączam stary aku i podłaczam nowy i wszystko jest ok? Czy jakiś "zaklęć" trzeba użyć?

Ori miałem 110/850,wsadziłem 92/800 i śmiga bez żadnego kodowania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest lusterko z czujnikiem wilgotności ? bo nie mam czujnika zmierzchu i deszczu, a chciałbym to dołożyć i zdejmując zaślepke tak to u mnie wygląda

20171218_205516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...