Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sprawa zycia i śmierci:

potrzebuję na teraz pożyczyć lub kupic w Gdańsku kulę haka wypinanego Westfalia do B8 bo bez tego nie mogę zahamować auta na hamowni a do domu dalego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Jak z A5 pasuje to mogę pożyczyć,tylko musiałbyś podjechać,stacjonuje na oruni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomeks napisał:

Jak z A5 pasuje to mogę pożyczyć,tylko musiałbyś podjechać,stacjonuje na oruni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tomek miło było poznać i jeszcze raz dzięki za pomoc jestem twoim dłużnikiem! :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć a nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Mam taki problem, że nie za każdym razem grzeją mi świece żarowe. Czasami po wciśnięciu kluczyka grzeją parę sekund a czasami zaczyna kręcić od razu. Co mu jest? Jakiś czujnik temperatury czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomek_091019 napisał:

Panowie czy ktoś posiada VCDSa 11.6 po polsku? O ile takowy istnieje :P


Jakby co to mam 11.11.3  chyba  ...... lezy mi juz ze 3 lata :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis z rana mialem komunikat o tym aby wymienic akumulator, czy tam go sprawdzic i chcialbym go wymienic zeby nie bylo niespodzianki. Ale dostep do VCDSa bede mial dopiero za okolo miesiac, czy nic sie nie stanie przez ten czas? Auto bedzie sprawnie odpalalo? Czy jednak jest to wymagana natychmiast operacja?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hohe napisał:

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć a nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Mam taki problem, że nie za każdym razem grzeją mi świece żarowe. Czasami po wciśnięciu kluczyka grzeją parę sekund a czasami zaczyna kręcić od razu. Co mu jest? Jakiś czujnik temperatury czy co?

tak ma byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kasjan napisał:

Dzis z rana mialem komunikat o tym aby wymienic akumulator, czy tam go sprawdzic i chcialbym go wymienic zeby nie bylo niespodzianki. Ale dostep do VCDSa bede mial dopiero za okolo miesiac, czy nic sie nie stanie przez ten czas? Auto bedzie sprawnie odpalalo? Czy jednak jest to wymagana natychmiast operacja?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ori 4 letni aku i juz pada?? Zalecam podladowac lub wymienic bo z powodu niskiego napiecia komponenty sie uaktywnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wihajster napisał:

tak ma byc

Co ma tak być? Że świece nie grzeją przy minusowej temperaturze a auto kręci 5 sekund zanim zapali? Nie wydaje mnie się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hohe napisał:

Co ma tak być? Że świece nie grzeją przy minusowej temperaturze a auto kręci 5 sekund zanim zapali? Nie wydaje mnie się. 

wlacz zapłon bez sprzegła i po zgaszeniu kontrolki swiec zobacz jak odpali.Zaloze sie ,ze zawsze  od kopa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wihajster napisał:

wlacz zapłon bez sprzegła i po zgaszeniu kontrolki swiec zobacz jak odpali.Zaloze sie ,ze zawsze  od kopa :wink:

Jak nagrzeję świece w ten sposób- ręcznie, to oczywiście odpala lepiej. Nie wiem, czy Ty dokładnie przeczytałeś mój wpis. Chodzi o to, że pomimo niskich temperatur, świece nie zawsze grzeją automatycznie tylko od razu kręci. Dlatego myślę, że mógł się zepsuć jakiś czujnik który decyduje czy grzać, czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak wygląda sprawa z mapami do MMI 2G HIGH? Jak się je wypala? Tak samo jak w przypadku RNS-E płyta musi być Verbatim DVD DL, booktype: DVD ROM, prędkość wypalania jak najniższa?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hohe napisał:

Jak nagrzeję świece w ten sposób- ręcznie, to oczywiście odpala lepiej. Nie wiem, czy Ty dokładnie przeczytałeś mój wpis. Chodzi o to, że pomimo niskich temperatur, świece nie zawsze grzeją automatycznie tylko od razu kręci. Dlatego myślę, że mógł się zepsuć jakiś czujnik który decyduje czy grzać, czy nie. 

Ja w 3.0TDI mam tak samo, dlatego rano odpalam zawsze sposobem z uruchamianiem zapłonu bez sprzęgła, kilka sekund czekam, wciskam sprzęgło i znów kluczyk i wtedy jest ok.

Kolega mechanik mówił, że spotkał się z tym w kilku innych B8 z dieslem więc nie wiem czy to awaria czy ten typ tak ma, a chętnie się dowiem. U mnie żadnych błędów nie ma, być może trzeba prześledzić w vcds pomiary jakichś czujników temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luk330 napisał:

Ja w 3.0TDI mam tak samo, dlatego rano odpalam zawsze sposobem z uruchamianiem zapłonu bez sprzęgła, kilka sekund czekam, wciskam sprzęgło i znów kluczyk i wtedy jest ok.

Kolega mechanik mówił, że spotkał się z tym w kilku innych B8 z dieslem więc nie wiem czy to awaria czy ten typ tak ma, a chętnie się dowiem. U mnie żadnych błędów nie ma, być może trzeba prześledzić w vcds pomiary jakichś czujników temperatury.

Tak jak mówisz, sam rano zawsze wciskam kluczyk bez sprzęgła a potem drugi raz ze sprzęgłem żeby nie było niespodzianki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak robię, jak nie zapomnę, ale to jest półśrodek. Myślę, że coś jest  i nie powinno tak być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak robię, jak nie zapomnę, ale to jest półśrodek. Myślę, że coś jest  i nie powinno tak być. 
Wydaje mi sie że to jest wina przekaznika świec żarowych , tez tak mam , wymienie przekaznik5298273af3b34bc90ff17bfa76c2acc0.jpg4a6b69e8e56edd124a33f4f8d3e5b20c.jpg

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze warto by sprawdzic czy w momencie włączenia zapłonu, na przewodach od świec pojawia się napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest minusowa temperatura to świece grzeją nawet 5 sek.  i tak chyba prawidłowo powinno być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...