Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sierpniu byłem na kodowaniu kluczyka co prawda nie dieslem a PB, Pani w recepcji poinformowała mnie, że mam jedną akcję nie wykonaną i czy chcę ją wykonać (związana z "aktualizacją" sterownika silnika) odmówiłem, przyjęła i kazała jeszcze skonsultować z gościem od serwisu. U niego również odmówiłem ze względu na chiptuning przyjął i nic nie ruszali. Jeszcze po kilku dniach zadzwonił do mnie z pytaniem dlaczego odmówiłem aktualizacji czy ze względu na chipa, potwierdziłem i na razie koniec tematu. Na papierkach z serwisu jakie mi potem dali chyba jest notatka odnośnie tego, ale ręki nie dam sobie uciąć a nie mam aktualnie do niej dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

15 minut temu, l.e.s.t.e.r napisał:

długa historia :) zaczęło się od tego że chciałęm wgrać nowe mapy do nawigacji i się nawigacja wysrała... Nie jest tak prosto jak w Audi nawigacja wymaga jednorazowego kodu FSC który generuje ASO na podstawie numeru VIN samochodu.

Kolejna wizyta w ASO i majstry zaczęły grzebać i nie pytając się podnieśli oprogramowanie wszystkich sterowników do najwyższej wersji, w tym sterownika silnika - program z Dynosoftu poszedł w piz*...

W ramach zadośćuczynienia doposażyli auto w tempomat ( zakodowali ) i wyłączyli start/stop. Kolejne 430zł na kod FSC i ty razem udało się wgrać nowe mapy. 

Teraz  tylko do dynosoftu muszę jechać bo auto jeździć nie chce :) 

Ogólnie wgranie map kosztowało mnie chyba z 1500zł - masakra :facepalm:

 

Półtora koła za same mapy? Jezu...

A Dynosoft pewnie za darmo też nie podejdzie do auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hohe napisał:

Półtora koła za same mapy? Jezu...

A Dynosoft pewnie za darmo też nie podejdzie do auta. 

mapy kosztują 430zł z jednorazowym kodem FSC. Jak podnieśli wszystkie sterowniki to kod FSC musiał być nowy więc następne 430 za FSC , dynosoft 400zł, no i ASO 300zł za robotę z postawieniem nawigacji, więc w sumie nie licząc czasu i paliwa wyszło ponad 1500zł :facepalm:

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, l.e.s.t.e.r napisał:

mapy kosztują 430zł z jednorazowym kodem FSC. Jak podnieśli wszystkie sterowniki to kod FSC musiał być nowy więc następne 430 za FSC , dynosoft 400zł, no i ASO 300zł za robotę z postawieniem nawigacji, więc w sumie nie licząc czasu i paliwa wyszło ponad 1500zł :facepalm:

Ale z tymi sterownikami to nie Twoja brocha, nie zapłaciłbym drugi raz. Mnie kiedyś też ASO uszczęśliwiło wyje..niem calego kodowania. Wszystko co dorezałem musiałem kodować od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym sofcie silnika chodzą różne opinie. Sąsiad twierdzi, że mu C7 więcej pali na przykład. Tak czy inaczej, jak mnie nie zmuszają, to nie robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hohe napisał:

Ale z tymi sterownikami to nie Twoja brocha, nie zapłaciłbym drugi raz. Mnie kiedyś też ASO uszczęśliwiło wyje..niem calego kodowania. Wszystko co dorezałem musiałem kodować od nowa. 

zapłaciłbyś :) tylko w aucie na gwarancji możesz od nich wymagać naprawy po takim nie udanym wgraniu map, mają to gdzieś napisane w papierach które masz podpisać przez operacją. Rownież mają napisane gdzieś w umowie żę nie odpowiedają za modyfikację sterowników ( czy jakoś tak ) Ogólnie można im skoczyć :) 

W tych nawigacja sypią się jakieś pamięci, nie pierwszy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, l.e.s.t.e.r napisał:

zapłaciłbyś :) tylko w aucie na gwarancji możesz od nich wymagać naprawy po takim nie udanym wgraniu map, mają to gdzieś napisane w papierach które masz podpisać przez operacją. Rownież mają napisane gdzieś w umowie żę nie odpowiedają za modyfikację sterowników ( czy jakoś tak ) Ogólnie można im skoczyć :) 

W tych nawigacja sypią się jakieś pamięci, nie pierwszy przypadek.

Jak to dobrze, że mam wypasionego Concerta. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hohe napisał:

Jak to dobrze, że mam wypasionego Concerta. ???

te nowe auta to już jest masakra. Ciekawe jak kodowania w A4 B9 bo podejżewam że będzie podobnie jak w F30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PIXI napisał:

O i to jest dobra wiadomość , bardzo mnie to cieszy.

Swoją drogą- nie robiłem programu śmigam serią, więc może by przy okazji zrobić ? Sam qźwa nie wiem ...

Dzięki piękne Krzysiu !

Rzecz oczywiście oczywista :D

a potem do Rogalinio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Hohe napisał:

Czyli jak?

np  żeby zamontować większe hamulce do F30 musisz przekodować 14 sterowników :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, może ktoś miał podobny przypadek 

po wymianie sterownika MASTER od side assist na sterownik o tych samych br z tego samego roku z ta sama końcówka A bo an poprzednim był błąd napięcia, to teraz błędów brak a świecą cały czas diody z prawej strony, od odpalenia auta jednostajnie jednym światłem, przyciskiem nie da się włączyć side assist w drzwiach kierowcy, po podpięcia vcdsa przycisk swieci ale diody nie, na output test brak reakcji 

jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, amaradaar napisał:

Rzecz oczywiście oczywista :D

a potem do Rogalinio :D

Brawo Ty ? 

Nie poszaleje za bardzo... multitronic nie lubi koksu mimo wszystko ?

Skrzynia bajka (zamula...ale komfort duży) - ale brakuje mi "pierdoxnięcia" z  b6 w manualu + 200 kucy ?

Edytowane przez PIXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie może nagrany dzwięk sprawnego silnika 2.0 177KM CGLC w S-tronic'u ? Oglądałem jedną sztukę ale po przejsciu z PD na CR jakoś dziwnie on chodzi IMO :decayed:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Norbas napisał:

Panowie macie może nagrany dzwięk sprawnego silnika 2.0 177KM CGLC w S-tronic'u ? Oglądałem jedną sztukę ale po przejsciu z PD na CR jakoś dziwnie on chodzi IMO :decayed:  

Jak się przesiadłem z 1,9 avf na 2,0 cglc to też myślałem że jest zepsuty ?

Mam Multi więc nie pomogę ...

Edytowane przez PIXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PIXI napisał:

Jak się przesiadłem z 1,9 avf na 2,0 cglc to też myślałem że jest zepsuty ?

Mam Multi więc nie pomogę ...

Ja mam BRB 1.9, kumpel ma 1.9 avf i się śmieje, że te cglc chodzi jak c330 :decayed: 

długo Ci się zagrzewa w te mrozy ? w brb mam 90 na blacie po 6km a tam dopiero po 8-9km... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Norbas napisał:

Ja mam BRB 1.9, kumpel ma 1.9 avf i się śmieje, że te cglc chodzi jak c330 :decayed: 

długo Ci się zagrzewa w te mrozy ? w brb mam 90 na blacie po 6km a tam dopiero po 8-9km... 

Też mi się wydaje, że ma rację ?

W te mrozy to porażka jakaś- po mieście żeby uzyskać 90 stopni to chyba bez ogrzewania trzeba śmigać (dodatkowo nagrzewnica wyłączona bo jest jakaś "usterka fabryczna" - czytaj akcja serwisowa).

Napisz do usera  TOMI 790 on ma cglc w s-tronic. 

Edytowane przez PIXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już o akcjach z B8 :) Spoko napiszę do niego, dzięki wielkie :hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Norbas napisał:

Słyszałem już o akcjach z B8 :) Spoko napiszę do niego, dzięki wielkie :hi: 

? luzik :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" 8.5j
Jakie macie opon? Zastanawiam się nad 235/35 i 245/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...