Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Dariusz30 napisał:

Witam Panowie 

2 tygodnie temu ubezpieczałem klientowi dwa audi A4 B8 i B9 do tego też ma jeszcze kilka innych w garażu . A4 B8 strasznie wpadła mi w oko i postanowiłem kupić sobie ten samochód . Teraz pytanie który model wybrać .Disel czy Benzynka ? Jakie są wasze doświadczenia ? Zależy mi na rozsądnym spalaniu przy dobrych osiągach , koniecznie kultowy napęd 4x4  :)

Zdania są podzielone,  tak silniki diesla jak i benzyny mają swoje bolączki, zależy też ile jeździsz,  ważne aby nie był  styrany, penie wiele głosów będzie za 3,0 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

24 minuty temu, Góral65 napisał:

Zależy mi na rozsądnym spalaniu przy dobrych osiągach

Dla jednego rozsądne spalanie to będzie 5l ropy, dla drugiego 15l benzyny :) Doprecyzuj to będzie łatwiej doradzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację to nie było pytanie precyzyjne . W ciągu miesiąca jeżdżę średnio 2-3 tysiące kilometrów . Głównie trasy po 50 do 100 km ,trochę po mieście. Dla mnie rozsądne spalanie to bliżej 5 litrów nie 15 :) Jest to auto osobę nie autobus ;)

Na pewno chce model z napędem Quattro , myślę że już po lifcie po roku 2012 .Raczej Sedan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie z q z silnikiem 2.0 170 KM u mnie to koło 8L. Na trasie idzie zejść tak bliżej 6. Ale to już spokojna jazda do tak 120km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o spalaniu 5 litrów w B8, to nie B6 1.9TDI, szczególnie przy quattro

Edytowane przez marcin_o23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem w trasie z napędem na jedna oś spokojnie te 5 można osiągnąć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To benzynowe z automatu odpadają jak chcesz tak niskie spalanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie da rade coś z tym zrobić, czy tylko ratuje mnie nowa gałka?

gałka.jpg

Poszukuje dekory aluminiowe TRYGON

nr 8K0867409L

nr 8K0867410L

Edytowane przez duzy616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, reikeb napisał:

 

A niby taka porządna firma xD no nic czekamy :) Dawaj znać jak coś się ruszy :) pozdrawiam :hi:

Spoko, dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dariusz30 napisał:

Macie rację to nie było pytanie precyzyjne . W ciągu miesiąca jeżdżę średnio 2-3 tysiące kilometrów . Głównie trasy po 50 do 100 km ,trochę po mieście. Dla mnie rozsądne spalanie to bliżej 5 litrów nie 15 :) Jest to auto osobę nie autobus ;)

Na pewno chce model z napędem Quattro , myślę że już po lifcie po roku 2012 .Raczej Sedan .

Jak jest 3.0 TDI i pewny przebieg + automat (quatro musi mieć) to ja bym brał bez zastanowienia. . . za śmieszne pieniądze robisz 300-310 konia, a jak dołożysz trochę to 350-360 wypluje i na trasie przy dobrym bucie  9l/100 km. (przynajmniej u mnie tak pali). Jak jeżdżę do 120km/h  to 7,5-8 l łyknie. W mieście to szkoda patrzeć na spalanie (pewnie koło 12) Ale takiego silnika nie kupuje się na miasto (takie moje zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, duzy616 napisał:

Panowie da rade coś z tym zrobić, czy tylko ratuje mnie nowa gałka?

gałka.jpg

Poszukuje dekory aluminiowe TRYGON

nr 8K0867409L

nr 8K0867410L

Eee cofam, co napisałem wcześniej (myślałem o obszyciu, ale tu chyba nic to nie pomoże)

trza kupić drugą, chyba najtaniej wyjdzie 

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o spalaniu 5 litrów w B8, to nie B6 1.9TDI, szczególnie przy quattro
Nigdy w b6 nie zeszlem poniżej 6.5 litra a miałem ośkę avf. Przeważnie było to 7-7,5 trasy mieszane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pajda napisał:
14 godzin temu, marcin_o23 napisał:
Zapomnij o spalaniu 5 litrów w B8, to nie B6 1.9TDI, szczególnie przy quattro

Nigdy w b6 nie zeszlem poniżej 6.5 litra a miałem ośkę avf. Przeważnie było to 7-7,5 trasy mieszane

B6 AWX, przepisowo po angielskiej autostradzie 120km/h spokojnie 5.2-5.6 l/100km . po mieście 8l/100km

b8 CAHA autostrada 5.8-6.5l/100km a miasto 9-11l/ 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwadrian napisał:

B6 AWX, przepisowo po angielskiej autostradzie 120km/h spokojnie 5.2-5.6 l/100km . po mieście 8l/100km

b8 CAHA autostrada 5.8-6.5l/100km a miasto 9-11l/ 100km

A dlaczego CR palą więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pajda napisał:

Nigdy w b6 nie zeszlem poniżej 6.5 litra a miałem ośkę avf. Przeważnie było to 7-7,5 trasy mieszane

Było wpaść na kurs operowania pedałem gazu. Na trasie jadąc do 140-150km/h da się tym autem robić naprawdę śmieszne spalanie. Np. trasa z Ingola do Lublina, 1237km na 60l czyli 4,85l/100km :grin: Na niemieckim paliwie oczywiście przejedzie się więcej km :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hohe napisał:

A dlaczego CR palą więcej?

Też się zastanawiam, zasilanie CR, 16 zaworów, teoretycznie powinien mniej palić. Może ma znaczenie masa pojazdu i liczba odbiorników prądu wpływając na większe obciążenie silnika. 

Jedno jest pewne: spalanie z katalogów i artykułów prasowych można między bajki wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hugo napisał:

Było wpaść na kurs operowania pedałem gazu. Na trasie jadąc do 140-150km/h da się tym autem robić naprawdę śmieszne spalanie. Np. trasa z Ingola do Lublina, 1237km na 60l czyli 4,85l/100km :grin: Na niemieckim paliwie oczywiście przejedzie się więcej km :decayed:

Ja trasę z Dover do Zgorzelca  około 1150km też na zbiorniku AWX-em robiłem. CAHA już musiałem dolewać po drodze ;)

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwadrian napisał:

Ja trasę z Dover do Zgorzelca też na zbiorniku AWX-em robiłem. CAHA już musiałem dolewać po drodze ;)

W CNCD to już dwa razy trzeba tankować na trasie gdzie AWX leciał na baku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...