Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Hugo napisał:

W CNCD to już dwa razy trzeba tankować na trasie gdzie AWX leciał na baku :grin:

Miałem Calibrę :decayed: zbiornik 63l i Dover - Zgorzelec też bez tankowania robiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

8 minut temu, Hugo napisał:

Było wpaść na kurs operowania pedałem gazu.

Dokładnie . Zacytowana wcześniej b6 , 1,9 po programie 170 KM. jeszcze nigdy nie widziałem żeby przekroczyła 7 l. Rzadko się zdarza żeby 6l przekroczyła , a lekko nie ma . Tak samo b8 silnik CAHA jak kupiłem i wracałem z Niemiec z szybkością 120 to średnie spalanie małem 4,8 . Fakt, tego spalania już nie powtórzyłem , ale też nie zdarza mi się jeździć taką szybkością . Jeżdżąc w okolicach 200 nigdy nie przekroczyłem spalania 8l. a już napewno 10l. nawet po mieście . Tak jak napisał Hugo , uczyć się jeździć , albo do mechanika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na trasie z Hannover-Oleśnica wyszło spalanie 5.8 ale w sumie 130kmh nie było przekraczane, ale czuje że jak ja będę dzisiaj wracać Oleśnica-Hannover spalanie zakręci się 2 granicach 7.5l/100 . Po programie i tam mi się spalanie zmniejszyło bo wcześniej przyprędościach 160-170 palił około 8l/100 a teraz jakieś 0.5 litra mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu jestem w stanie moim avf po programie jadąc w trasie z prędkościami 120-130 osiągnąć wynik 4,8-5l, w mieście +1l, no ale kolega chce taki wynik osiągnąć w b8 z quattro co jest nierealne, szczególnie że pochwalił się jakie przebiegi i dystanse pokonuje, a jazda na kołach 15 i prędkości 80km/h żeby tylko osiągnąć najniższe spalanie to dla mnie :grin:, może lepiej poszukać lupo z 1.4tdi

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle mnie zrozumieliście , nie chce osiągnąć spalanie 5 litrów . Wiem że to nie realne :)  Aby podsumować :

1. Silniki Benzynowe odpadają jeżeli myślimy o dobrym spalaniu ? 

2.Który w takim razie z silników polecacie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 tdi jeżeli chcesz pojeździć a nie tylko się toczyć :)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dariusz30 napisał:

1. Silniki Benzynowe odpadają jeżeli myślimy o dobrym spalaniu ? 

W 2.0TFSI średnie spalanie przy quattro i automacie będzie na poziomie 10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hugo napisał:

W 2.0TFSI średnie spalanie przy quattro i automacie będzie na poziomie 10l

Haha chyba w snach ;) średnie spalanie to tak bardziej 12l a teraz jak zimno to 15, wiem bo mam a nie kolega kolegi opowiadał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PIXI napisał:

Spoko, dam znać :)

Nie dostałem nadal żadnej odpowiedzi więc własnie nastukałem maila bezpośrednio do konkretnego Pana z servisu. Ciekawe kiedy odpisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Haha chyba w snach ;) średnie spalanie to tak bardziej 12l a teraz jak zimno to 15, wiem bo mam a nie kolega kolegi opowiadał ;)

Ja też kolegów nie pytam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmieć jak nie lada poemat :D

Jeździłem B6 1.9 AVF manual po modzie 190km 400nm w napędzie quattro-rozmiar opon 225/45R17. Ewidentnie napęd dosłownie zabijał ten sinik, uważam jeśli silnik 4-cylindrowy to musi być mocny plus dobra skrzynia z odpowiednimi przełożeniami np. s-tronic inaczej sam napęd generował duże obciążenie i auto jechało dużo słabiej niż taki sam silnik w ośce plus oczywiście spalanie duże w koło komina minimum 9 a w trasie w męczarniach i bardzo lekkim operowaniu gazem do 120 udało się zejść do 6,5.

Jeździłem B7 3.0 ASB manual po modzie 300km 600nm oczywiście w quattro-rozmiar opon 235/40R18. Auto jechało z dużą lekkością i nie czuło w ogóle oporu napędu quattro mega elastyczne i szybkie. Spalanie kiedyś na siłę udało się zejść w trasie do 7.2 a normalne to w koło komina 11 trasa 8,5.

Jeździłem B7 2.0 BKD manual po modzie 210km 450nm FWD-rozmiar opon 225/40R18. Bardzo przyjemne połączenie, auto na co dzień bardzo elastyczne jedynie czasami brakowało trakcji quattro. Spalanie najmniejsze względem poprzedników  w trasie na spokojnie można osiągnąć 6 litrów i mniej natomiast w koło komina paliło tylko 7,5.

Teraz Jeżdżę B8 3.0 CCWA manual(wiem lepszy i praktyczniejszy byłby w automacie) po modzie 310km 650nm quattro-rozmiar opon 235/40R19. Auto jest najlepszym połączeniem wszystkich poprzednich moich audików A4 elastyczność, płynność jazdy, dynamika plus przyspieszenie do tego odpowiednie spalanie. Generalnie im dalej jedziesz tym mniej pali jak się dobrze rozgrzeje (trasa powyżej 100km) to nie problem w trasie przy spokojnej jeździe do 120 zejść do poziomu 6,2 litra, dynamiczna jazda w trasie 7,2-7,5 litra, ogień w trasie 9 itrów, normalna jazda w koło komina trasy ok. 10 km 8.5-9 litrów  samo miasto 10-12 litrów. Reasumując generalnie u mnie średnia z tankowania trochę trasy trochę w koło komina i miasta wychodzi zimą ok. 8,5 litra latem ok. 7,5 litra

To by było na tyle :D

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ledy zakładanie w podsufitke cis konkretnego polecacie? Interesują mnie tylko te w podsyfitke [emoji16]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fafnasty napisał:

Jakie ledy zakładanie w podsufitke cis konkretnego polecacie? Interesują mnie tylko te w podsyfitke emoji16.png

20180129_173902-600x787.png

Zrobię zdjęcie jutro wieczorem.. Ale jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, reikeb napisał:

Nie dostałem nadal żadnej odpowiedzi więc własnie nastukałem maila bezpośrednio do konkretnego Pana z servisu. Ciekawe kiedy odpisze :)

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś w PL czy w krainie ryżu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wikary napisał:

Kupiłeś w PL czy w krainie ryżu ?

W DE, 65euro.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fafnasty napisał:

Jakie ledy zakładanie w podsufitke cis konkretnego polecacie? Interesują mnie tylko te w podsyfitke emoji16.png

Napisz do kolegi Tomnik na forum :)

 

 

Czy oslona silnika ze zderzakiem s-line jest inna niz przy zwyklym zderzaku?
Zastanawiam sie nad tym czy trzeba oslone zmienic przy wymianie zderzaka :eusathink:

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kooga napisał:

Napisz do kolegi Tomnik na forum :)

 

 

Czy oslona silnika ze zderzakiem s-line jest inna niz przy zwyklym zderzaku?
Zastanawiam sie nad tym czy trzeba oslone zmienic przy wymianie zderzaka :eusathink:

Jest inna ale mozna ja przerobic do tej s-line (troche podciac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gibons napisał:

Jest inna ale mozna ja przerobic do tej s-line (troche podciac)

Ok dzieki, moja ze zwyklego zderzaka i tak nadaje sie do wymiany wiec wymienilbym na nowa pod s-line :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz te oslony nie sa drogie wiec nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...