Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co mogło się stać, kiedy rozkładają się lusterka, to prawe nie zatrzymuje się tak jak powinno, tylko odchyla się na maxa w stronę maski :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, Hugo napisał:

Panowie co mogło się stać, kiedy rozkładają się lusterka, to prawe nie zatrzymuje się tak jak powinno, tylko odchyla się na maxa w stronę maski :kwasny:

Silnik lusterka, zdarza sie dosyc czesto, mozliwe, ze to tylko przez mrozy wariuje :)

 

Ps. wiecie moze jaki nr czesci ma duzy glosnik w drzwiach kierowcy?

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest problem z tą blokadą? Jak podczas rozkładania lusterka, przytrzymam ręką, aż rozłoży się do końca to nie zablokuje się w odpowiedniej pozycji?

Zrobiłem tak jak napisałem powyżej i jest dobrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
wracając wczoraj z Zakopca dopadł mnie dziwny problem.
Zaczęło się od tego, że przy utrzymywaniu stałej prędkości coś szarpnęło, tak jakby przerwało.
Po chwili nie dało się już jechać ze stałą prędkością bo mocno szarpało całym autem, silnik jakby przerywał.
Przy przyspieszaniu i przy puszczonym gazie było wszystko ok, moc była, ale reakcja na gaz była opóźniona, po wcisnieciu gazu reakcja byla tak po 1-2 sekundach.
Zatrzymałem się, nieszczelności nie było, wycieków nie było, temperatura w normie, silnik chodził na jałowych równo i cicho, ale obroty były podwyższone - zakładam, że zaczął się wypalać DPF - nie gasiłem tylko sprawdziłem błędy w sterownikach (żadnego nie było) pojechałem dalej. Ze 20km moja jazda wyglądała niestety tak, że co chwilę przyśpieszałem i zwalniałem - tak dało się jechać. Po tym czasie wszystko przeszło i wygląda na to, że już jest ok (dziś przejechałem 360km do Wrocławia i auto zachowuje się już całkiem normalnie).
Wczoraj po wszystkim celowo trochę zapomniałem o 6 biegu i trochę go przegoniłem i w ogóle samochód jakiś żwawszy się zrobił. 
Co to mogło być? DPF już kilka razy się wypalał ale nigdy nie było szarpania przy jednostajnej jeździe - może to sugeruje coś innego? Niestety nie mam teraz pod ręką VCDS, żeby to posprawdzać, jutro wracam do Warszawy dopiero.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w 3.0 tdi w budzie b8 tez był problem z lejącymi wtryskami ? Jak coś to wymienia się wszystkie czy można pojedynczo ? :hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kooga napisał:

Ps. wiecie moze jaki nr czesci ma duzy glosnik w drzwiach kierowcy?

 

glośnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Hugo napisał:

 

glośnik.jpg

Wiesz moze jaka jest roznica miedzy tymi trzema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z końcówką B to do Banga, reszta zwykłe, tylko różnią się ohmami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2018 o 09:54, Hugo napisał:

W CNCD to już dwa razy trzeba tankować na trasie gdzie AWX leciał na baku :grin:

tylko dodaj, że bak 80 litrów. . . :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mlody020 napisał:

tylko dodaj, że bak 80 litrów. . . :kox:

W AWX? To chyba jak lejesz jeszcze we wnękę na koło zapasowe :grin:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hugo napisał:

W AWX? To chyba jak lejesz jeszcze we wnękę na koło zapasowe :grin:

Ps. żartuję oczywiście, nie wiem nawet jaka tam jest pojemność baku, ile wejdzie pod korek, jak najedzie się na cegłę kołem. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8-ki w quattro za to wg mnie mają za mały bak bo przy włączeniu się rezerwy wejdzie ok. 55 itrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8-ki w quattro za to wg mnie mają za mały bak bo przy włączeniu się rezerwy wejdzie ok. 55 itrów 
też nad tym ubolewam.

3.0 tfsi potrafi wciągnąć zdrowe ilości paliwa.

Nie pogardził bym zbiornikiem 120L [emoji14]

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, yanosho napisał:

B8-ki w quattro za to wg mnie mają za mały bak bo przy włączeniu się rezerwy wejdzie ok. 55 itrów 

Zdecydowanie za mały. Jak 50l wejdzie to jest cud. Mówię o laniu do pierwszego odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Hugo napisał:

A to nie jest problem z tą blokadą? Jak podczas rozkładania lusterka, przytrzymam ręką, aż rozłoży się do końca to nie zablokuje się w odpowiedniej pozycji?

Zrobiłem tak jak napisałem powyżej i jest dobrze :decayed:

U mnie tak się działo, gdy auto stało na dworze była odwilż, a w nocy mróz i rano jak uszy kulfona przy zapalaniu do końca. Ja albo wyłącza składanie jak jest taka pogoda i auta nie chce mi się do garażu targać, albo rano kilka razy złożę i wkoncu zaskoczy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na akcje serwisową wymiany nagrzewnicy dzis na przyszły wtorek (tak mi pasowało choć mogłem już na czwartek mieć termin ale nie mieli auta zastępczego w tym terminie) i pani mi mówi ze mam jeszcze jakąś akcje związaną z aktualizacją gatway. Teraz pytanie wo Was co to za akcja. ? emisje spalin już mam zrobioną jak kupowałem auto w niemczech. Dodałem sobie pare kodowań (aku, doświetlanie, parktronik, tempomat, powitanie na desce, opuszczanie lusterka podczas cofania, ) czy jak mi zaktualizują to to stracę te wszystkie kodowania i będę musiał to robić ponownie ? Co a aktualizacjami map (mam wgrane z zeszłego roku z aktywatorem (MMI3g basic) po tej aktualizacji gateway???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: przy oddawaniu auta na akcję serwisową standardowo dają zastępcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zapytała czy potrzebuje wiec powiedziałem ze OK. zaproponowała mi A3 lub Q5 wiec wziąłem Q5. oczywiście bezpłatnie na czas naprawy (okolo 4-5h)

 

Edytowane przez pauloxx81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej bezpłatnie to nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troooopowcy

macie może jakieś fotki B8 na 21 calach?

szukam czegoś glupiego do okazjonalnego zalozenia w 20calach ale...

skoro 20 niepraktyczna to może by w 21 uderzyć?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...