Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już przy temacie wycieraczki, można ją w ogóle jakoś wyłączyć? Też mnie wkurza, czasem jak zapomnę i mam na automacie włącza się przy cofaniu. Normalnie szlak mnie trafia, szyba ciemna i później te przejazdy tej wycieraczki. 

Często widzę jak ktoś ma załadowany bagażnik, nie widzi i ta wycieraczka cały czas jeździ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, MaciekPL napisał:

Jak już przy temacie wycieraczki, można ją w ogóle jakoś wyłączyć? Też mnie wkurza, czasem jak zapomnę i mam na automacie włącza się przy cofaniu. Normalnie szlak mnie trafia, szyba ciemna i później te przejazdy tej wycieraczki. 

Często widzę jak ktoś ma załadowany bagażnik, nie widzi i ta wycieraczka cały czas jeździ ?

Można wyłączyć przy wrzucaniu wstecznego żeby się odpalala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS 

orientuje się ktoś jaki ma nr gałka głosu do panela 3g+? 

Kupiłem do 3g z keyless i 3g+ ale bez gałki, wydaje mi się ze z końcówka ..A ale wole się upewnić 

 

6EAF916C-A349-4980-AD71-80CD39C2CD07.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapcie panowie tą szklaną zaślepke, a tamten Avant na rotorach ma zrobione z okrąglego "odpadu" z szyb ;)

 

https://www.olx.pl/oferta/zaslepka-zatyczka-wycieraczki-szyby-wipoff-vw-audi-skoda-seat-CID5-IDfWx8H.html

 

A jak w B6 wywalałem wycieraczke to mnie cisnęli, że okaleczam auto itd :kox:

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie radzisz w trasie, w zimę jak leci ciapa? Ja mam tylną szybę po kilku kilometrach tak uwaloną, że nic nie widać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

A jak sobie radzisz w trasie, w zimę jak leci ciapa? Ja mam tylną szybę po kilku kilometrach tak uwaloną, że nic nie widać..

W trasie? Co tam z tyłu chcesz oglądać? Boczne lusterka i ciśniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mam to auto od paru lat, tak jeszcze ani razu nie użyłem tej wycieraczki. W ogóle nie rozumiem dlaczego na siłę montują je w avantach jak niektóre sedany mają mniej pochyloną szybę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie radzą kierowcy tirów nie mając tylnej szyby, a za sobą naczepe naście metrów, lub np kierowcy dostawczaków czy osobówek z paką ? Ja nikogo do niczego nie namawiam, bo doskonale rozumiem, że komuś może przeszkadzać brak wycieraczki, ale to już jest kwestia przyzwyczajenia. Mi to nie wadzi, a wyglądowo jakoś tak bardziej mi się podoba dupka bez patyka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam kombiaki, a mam je od x lat, to wycieraczki użyłem raz czy dwa i to jescze z efektem jakim? Rozmazania błota na szybie przez co widziałem jeszcze mniej, szkoda szyby, i kasy na pióra, jak dbasz o auto i regularnie podjeżdżasz na bezdotykowa żeby spłukać syf, to na pewno nie trzeba wycieraczki z tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy dostawczaków lub tirow z racji konstrukcji pojazdu nie maja wyjścia i muszą sobie radzić bez tylnej szyby. Co nie oznacza, że jest to wygodne i bezpieczne dla nich i innych uczestników ruchu!

Przy pewnej odległości przeszkody od tylnego zderzaka, nie widać obszaru za autem.

Audi ma tak zaprojektowany "układ" dbania o czystość szyby, że jeżeli jest sprawny to działa bez najmniejszych problemów. U mnie wszystko działa szybko i sprawnie.

Nic nie rozmazuje.

Na tym dyskusja merytorycznie się już zakończyła!  Usuwanie wzcieracyki nie ma absolutnie podstaw.

++++++

Teraz tak pół żartem, a może by tak zamiast przedniej szyby wstawić blache tylko z odsuwana klapką. Będzie taniej, ciszej, a co do widoczności to przecież kierowcy czołgów też sobie radzili z prowadzeniem w takich warunkach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super i jak najbardziej na miejscu porównanie ... Tak jak napisałem wyżej, nikt nikogo do niczego nie namawia, chce to usuwam, nie chce to zostawiam i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WydRos napisał:

od x lat, to wycieraczki użyłem raz czy dwa i to jescze z efektem jakim? Rozmazania błota na szybie przez co widziałem jeszcze mniej

Pamiętaj / pamiętajcie , po prawej stronie kierownicy macie taką manetkę , jak ją naciśniecie od siebie to poleci na tylną szybę płyn . Aa i jeszcze trzeba pamiętać że ten płyn się też dolewa / uzupełnia . Jak tak zrobicie to tylnej szybie nic nie będzie , a i wy będziecie dobrze widzieć czy ktoś was nie chce wyprzedzić . Ja wiem że nie potrzebujecie wycieraki tylnej , bo jak pada deszcz to wasze nosy są przyklejone do przedniej szyby i naciśnięcie manetki , czy uruchomienie wycieraki by was mocno rozproszyło . Mogli byście narobić na drodze niezłego bałaganu . 

Dobrze wam napisał wampir :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??ktoś tu się zbulwersował 

Nie miałem nigdy ochoty wywalać wycieraczki, ale płyn mam zawsze w zbiorniku, nie wiem dlaczego uważasz nas za debili mówiąc sarkastycznie ze odsuwając od siebie manetkę poleci nam płyn z tylu ?, tyle to my wiemy, ja akurat miałem taki przypadek ze użyłem wycieraczki po x czasie od kiedy była ostatnio użyta i niestety za pierwszym razem zanim płyn dotarł na tylna szybę to była już rozmazana i tyle to dało, następny raz nie doszedł w ogóle płyn, a szyba się tylko mogła porysować, pióro mam nowe, nic to nie zmienia, rozbierałem tapicerkę i widzę ze zaczynało już kapać, naprawiłem i mimo to zostawiłem wycieraczkę, ale od pewnego czasu myśle nad jej wywaleniem bo jest mi zbędna 

myslisz ze gdybym miał cały czas brudna tylna szybę i potrzebował jej to bym ja chciał wyrzucić ? Oczywiste ze nie, widok z tylu przez szybę mam zawsze dobry, do tego mam przyciemnione lekko szyby i nie czuje słabej widoczności, a auto płukam jak się zabrudzi 

dlatego polemizowanie ze mam wy***rdolic przednia szybę i wstawić blachę z klapka ? pozostawię bez komentarza 

Edytowane przez WydRos
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pod felgi 9X20 ET 37  i zawieszeniu 1bv jaka opona była by odpowiednią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie orientujecie się czy do kierownicy trójraminennej z B8 podejdzie airbag od kierownicy trójramiennej z B7. Oczywiście chodzi o przedlift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TOM3K napisał:

Panowie pod felgi 9X20 ET 37  i zawieszeniu 1bv jaka opona była by odpowiednią? 

235/30/20 i zdecydowanie musisz obniżyć auto, przy takim setupie auto będzie wyglądać jak wóz drabiniasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, corradoowner napisał:

235/30/20 i zdecydowanie musisz obniżyć auto, przy takim setupie auto będzie wyglądać jak wóz drabiniasty

Ja zakładałem do takiego zestawu 255/30 bo tak przewiduje producent i kalkulator opon, względem odstępstwa od ori. 235 to się na 7,5-8cali zakłada według Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JawoR36 napisał:

Ja zakładałem do takiego zestawu 255/30 bo tak przewiduje producent i kalkulator opon, względem odstępstwa od ori. 235 to się na 7,5-8cali zakłada według Audi.

To znaczy, że nie mogę założyć innej opony? Jak lubisz większe opory toczenia i spalanie to ok. Poza tym 235/30/20 przekłamuje licznik o 0,6% wiec pewnie tyle jak 255/30/20 z podjechanym bieżnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, corradoowner napisał:

To znaczy, że nie mogę założyć innej opony? Jak lubisz większe opory toczenia i spalanie to ok. Poza tym 235/30/20 przekłamuje licznik o 0,6% wiec pewnie tyle jak 255/30/20 z podjechanym bieżnikiem

Uważam, że nie po to ileś tam set mądrych ludzi na świecie myślało nad tym, jakie opony się do czego nadają najlepiej, żeby "Kowalski po zawodówie" wiedział lepiej co się sprawdzi w jego aucie :) Nie lubię prowizorek, kombinowania i innych takich. Nie chce mi się dyskutować na temat tego, że "ale panie toć Pan różnicy nie odczujesz", bo gdyby nie było różnicy, to by sobie tego nie wymyślili, a dwa, nie chcę się martwić jak np strzeli mi opona i uszkodzę rodzinkę jadącą z przeciwka czy czasem ubezpieczyciel nie podważy słuszności montażu opony 235 na 9" feldze itd i zamiast wypłacić im zdrowotne powie, że opona pękła ponieważ nie była przeznaczona do tego samochodu, bo wszystko jest dobrze póki jest dobrze. Słyszałem już o problemach z odszkodowaniami z powodu zbyt wąskiej opony (uszkodzenie felgi na drodze), swapie i innych przeróbek, które przy zwykłej szkodzie z OC nie mają znaczenia, ale jak dojdzie uszczerbek na zdrowiu czy życiu to wpada prokurator i nie pierdzieli się w tańcu.

 

Ps. Większe opory toczenia to też lepsza przyczepność, a rozmawiać o którejś dziesiętnej litra na 100km różnicy w tych oponach właścicielom Audi myślę, że nie wypada :)

Edytowane przez JawoR36
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...