Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, GrzegorzSi napisał:

KSS

Skrzynia typu 0AW, w której są dwa filtry wewnętrzny i zewnętrzny. Wewnętrzny wymienia się przy remoncie, a wg. producenta wymiana zewnętrznego nie jest konieczna przy wymianie oleju, ale.. warto wymienić co te 60.000 km, nowy filtr kosztuje w ASO 140 zł, więc nie majątek i głowa spokojna.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

8 godzin temu, l2k2 napisał:

Skrzynia typu 0AW, w której są dwa filtry wewnętrzny i zewnętrzny. Wewnętrzny wymienia się przy remoncie, a wg. producenta wymiana zewnętrznego nie jest konieczna przy wymianie oleju, ale.. warto wymienić co te 60.000 km, nowy filtr kosztuje w ASO 140 zł, więc nie majątek i głowa spokojna.

Dzięki wielkie za odpowiedz ;) czyli dwa serwisy nie bardzo się orientowali a moj mechanik miał racje w jednym serwisie powiedzieli mi ze się nie wymienia filtra i jest jeden w a drugim ze jest jakaś rurka która się wymienia jedynie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was Panowie miał problem z podświetleniem zegarów - miganie. W moim przypadku nie świecą się dwie diody jedna od poziomu paliwa, druga pomiędzy 30-60km/h, raz działają raz nie, czy to może być zimny lut? Bo diody działają zero jedynkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrzegorzSi napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedz ;) czyli dwa serwisy nie bardzo się orientowali a moj mechanik miał racje w jednym serwisie powiedzieli mi ze się nie wymienia filtra i jest jeden w a drugim ze jest jakaś rurka która się wymienia jedynie ;) 

W starszych multi były dwa filtry, wewnętrzny wymieniany również przy rozbieraniu skrzyni i zewnętrzny, który był częścią przewodu olejowego i się go nie wymieniało przy wymianie oleju a do tego kosztował sporo PLNów. Nie wiem co to za serwisy, ale pojechałbym do serwisu, który sprawdzi jaki rodzaj skrzyni siedzi u Ciebie w aucie, ma o tej konkretnej pojęcie i podchodzi z należytą odpowiedzialnością do tej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, l2k2 napisał:

W starszych multi były dwa filtry, wewnętrzny wymieniany również przy rozbieraniu skrzyni i zewnętrzny, który był częścią przewodu olejowego i się go nie wymieniało przy wymianie oleju a do tego kosztował sporo PLNów. Nie wiem co to za serwisy, ale pojechałbym do serwisu, który sprawdzi jaki rodzaj skrzyni siedzi u Ciebie w aucie, ma o tej konkretnej pojęcie i podchodzi z należytą odpowiedzialnością do tej wymiany.

Serwis Audi w Krakowie i serwis VW w Tarnowie ;) dzięki za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lcu napisał:

Czy ktoś z was Panowie miał problem z podświetleniem zegarów - miganie. W moim przypadku nie świecą się dwie diody jedna od poziomu paliwa, druga pomiędzy 30-60km/h, raz działają raz nie, czy to może być zimny lut? Bo diody działają zero jedynkowo?

Mam to samo, zalozylem poliftowe zegary ktore kupilem od kolegi z forum... niby byly w dobrym stanie a po zalozeniu miganie, coz, po prostu zyje z tym od 3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooga: moze te uzywki byly tez uszkodzone, ja sprobuje chyba rozebrac deske i sprawdzic czy nie ma zimnych lutow, oraz klemy od akumulatora czy nie sa zerdzewiale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lcu napisał:

Kooga: moze te uzywki byly tez uszkodzone, ja sprobuje chyba rozebrac deske i sprawdzic czy nie ma zimnych lutow, oraz klemy od akumulatora czy nie sa zerdzewiale...

Tzn chodzi mi wlasnie o uzywki, bo zmienialem swoje zegary zeby pozbyc sie czerwonego fisa, a po zamontowaniu tych uzywek mam problem z miganiem (w starych zegarach migania nie bylo)

Szkoda, ze wszystkie firmy zajmujace sie naprawa licznikow sa po 500km ode mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, barca8585 napisał:

Witam ktoś wie czy do audi a4 b8 2.0 tdi będzie pasować zawiecha z benzyny lub  2,7  

Będzie, ale w zależności od wyposażenia, napędu, silnika i rodzaju nadwozia mogą mieć totalnie różne klasy wagowe, przez co u Ciebie może auto siedzieć niżej albo wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam pytanko - czemu na fisie pokazuje mi tylko zasięg 800km ? Auto zalane pod korek i wyświetla tylko 800km na zbiorniku. Przejechalem 40km i zasięg dalej bez zmian - o co kaman ?! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KoJ@K napisał:

Witam.

Panowie mam pytanko - czemu na fisie pokazuje mi tylko zasięg 800km ? Auto zalane pod korek i wyświetla tylko 800km na zbiorniku. Przejechalem 40km i zasięg dalej bez zmian - o co kaman ?! ?

Wszystko zależy od twojego stylu jazdy przed tankowaniem (jazda dynamiczna) a jesli jezdziłeś spokojnie po tankowaniu to zasiąg nie maleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystkie spalanie, kilometry, czasy i inne uje muje pokasowałem na fisie. Tesciu ma zasieg 1040, a tutaj 800 i chuuu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, KoJ@K napisał:

Ale wszystkie spalanie, kilometry, czasy i inne uje muje pokasowałem na fisie. Tesciu ma zasieg 1040, a tutaj 800 i chuuu...

Mi pokazywało 880, zależy od stylu jazdy, będzie pokazywać max do poki bak jest pełny, a będzie do poki pływak się nie ruszy, a ruszy się dopiero jak zejdzie te pare litrów z rury od baku pod korek itd wiec rozumiesz, bo pewnie zalane pod korek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod samiusienienieńki :whistling: jutro trasa do Rabki to zobaczymy czy coś się zmieni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w Audi A4 B8 są tylko 3 rodzaje zawieszenia tak? zwykłe, sline i elektryczne tak? I jak to wygląda w poziomie wysokości? Bo znajomy się pyta?

Edytowane przez Maciejppl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...