Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Hugo napisał:

@MaciekPL proszę 

 

Dzięki wielkie :)

Dziwne szukałem też tam, coś może przeoczyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Ma ktoś info, co dokładnie wchodzi w zakres serwisu w ASO przy przebiegu 120.000 km przy 2.0 TDI i ewentualnie co jeszcze trzeba dodatkowo by zrobić, czemu przyjrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hugo Dzięki ? W książce przeglądów takie cuda a człowiek o niej zapomina jak ma edycję cyfrową ?

Tylko ten rozrząd 180.000 km, robić teraz? Bo są różne teorie kiedy wymieniać, a chcę na tip top przygotować auto przed zrobieniem chipa (w tym czyszczenie egr, przepustnicy z kolektorem, DPF jak trzeba i może też wtryskiwacze..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś pewien przebiegu i masz rozrząd na ori częściach, to możesz spokojnie jeździć. 

Też mam edycję cyfrową, ale książkę i tak dawali. Taką bez miejsca na wpisy :) 

7DC82C74-B254-40D4-AB5C-2B231613C463.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przebieg jest rzeczywisty. Właśnie mam i ja taką książkę bez miejsca na wpisy i wylądowała w szafce, kompletnie o niej zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponowie pytanie, które kiedyś zadałem i nie dostałem odpowiedzi.

Czy przy wymianie pompy wspomagania w A4 B8 2.0 TDI CAHA trzeba demontować przedni zderzak ( pas przedni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, duzy616 napisał:

Panowie ponowie pytanie, które kiedyś zadałem i nie dostałem odpowiedzi.

Czy przy wymianie pompy wspomagania w A4 B8 2.0 TDI CAHA trzeba demontować przedni zderzak ( pas przedni)?

Pas przedni do pompy wspomagania? Nie, nie trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam osób które jeżdżą 2.0tfsi z USA, najlepiej polift. Chce popytać o eksploatacje itd. :)

A może ktoś wie, czym się różnią mechanicznie, poza skrzynia?

Edytowane przez Osiollekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia to tiptronic zf8hp, a więc 8 biegów. Ciut wolniejsza od stronic i nie ma typowego launch Control ale jest dużo bardziej wytrzymała. Nie ma takich problemów jak stronic. Mam takiego już pół roku i jestem bardzo zadowolony ze skrzyni i z silnika. Pobór oleju zerowy. W USA są silniki cpma i cpmb. Cpma to flexfuel a więc dostosowany do  biopaliwa, a te mają te zalety że się świetnie nadają do tuningu. Niestety, mało która stacja benzynowa je oferuje w sprzedaży. Auta z USA mają statystycznie dużo niższe przebiegi i łatwiej weryfikowalne. Minus to w większości są po jakiś przygodach. Większych lub mniejszych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak myslicie, da rade wyrwac b8 2.0 caga do 35 tyś w sensownym stanie ? nie zalezy mi na bogatym wyposażeniu bo i tak bedę w nim dłubał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wampir napisał:

Skrzynia to tiptronic zf8hp, a więc 8 biegów. Ciut wolniejsza od stronic i nie ma typowego launch Control ale jest dużo bardziej wytrzymała. Nie ma takich problemów jak stronic. Mam takiego już pół roku i jestem bardzo zadowolony ze skrzyni i z silnika. Pobór oleju zerowy. W USA są silniki cpma i cpmb. Cpma to flexfuel a więc dostosowany do  biopaliwa, a te mają te zalety że się świetnie nadają do tuningu. Niestety, mało która stacja benzynowa je oferuje w sprzedaży. Auta z USA mają statystycznie dużo niższe przebiegi i łatwiej weryfikowalne. Minus to w większości są po jakiś przygodach. Większych lub mniejszych.  

Wymieniałeś już może olej w skrzyni? Przelatane mam 55tys i zaczynam o tym myśleć ale nie mam info co i jakz

Mam CPMB i tez jest flexfuel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nalatane 107tys km i jeszcze nie wymieniałem.

Audi twierdzi, ze się nie wymienia oleju w tiptronicku, ale ja planuje wymienić.

https://www.audizine.com/forum/showthread.php/687598-ZF8-Transmission-NOT-Lifetime-fluid

 

Na audizine i sam producent skrzyni czyli ZF poleca wymienić chyba co 60tys mil czyli ok 100tys km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wampir napisał:

Skrzynia to tiptronic zf8hp, a więc 8 biegów. Ciut wolniejsza od stronic i nie ma typowego launch Control ale jest dużo bardziej wytrzymała. Nie ma takich problemów jak stronic. Mam takiego już pół roku i jestem bardzo zadowolony ze skrzyni i z silnika. Pobór oleju zerowy. W USA są silniki cpma i cpmb. Cpma to flexfuel a więc dostosowany do  biopaliwa, a te mają te zalety że się świetnie nadają do tuningu. Niestety, mało która stacja benzynowa je oferuje w sprzedaży. Auta z USA mają statystycznie dużo niższe przebiegi i łatwiej weryfikowalne. Minus to w większości są po jakiś przygodach. Większych lub mniejszych.  

Jak można spytać jakie średnie zapotrzebowanie na paliwo ma 2.0 TFSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 1.8T Quattro avant to mialem srednie spalanie 11,5 - 12,5 tak z miesiaca jazdy. 

Opony 235/45/17, skrzynia manualna, pokonywałem przeważnie krótkie odcinki do 10km, często do 5km.

Teraz mam 2.0tfsi, automat ZF8hp, opony 245/45/18 i jeżdząc te same odcinki  mam 10,2-11,3.

z 1l mniej pali, ale to chyba dzięki tej skrzyni bo tak genialnie żongluje biegami i nauczylem się jak nią efektywnie jeździć. 

Te wyniki są z jazdy z zachowaniem przepisów ruchu drogowego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, yanosho napisał:

Jak można spytać jakie średnie zapotrzebowanie na paliwo ma 2.0 TFSI?

U mnie wychodzi trasa/miasto 9,2-9,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa to inna bajka. Jak się jedzie 80km/h to miałem 7l, ale drugi raz już tak się nie będę mordował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wampir napisał:

Trasa to inna bajka. Jak się jedzie 80km/h to miałem 7l, ale drugi raz już tak się nie będę mordował :)

Dokładnie robie 25km takiej trasy gdzie cisne 90-120km/h i 6km już miasto typowo. 2 razy dziennie taka trasa, tryb auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...