Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Góral65 napisał:

Sprawdź to sprzęgiełko jeśli jest zatarte, to przy jego wymianie wymień też pasek, powinno pomóc  

Ogolnie zywotnosc tych paskow jest krotsza niz rozrzadu? Ten przejechal okolo 50k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam to samo, mechanik powiedział, że ten pasek wymienia się zazwyczaj dwa razy zanim wymieni się rozrząd. Mnie też przy mocnym skręcaniu w miejscu zaczyna piszczeć i szykuje się wymiana tego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat przerabiany ale możecie mi powiedziec jaki jest orientacyjny koszt regeneracji/wymiany  pompy olejowej w 2.0 caga ? Czy wystarczy wymiana słynnego imbusa?  na co jeszcze zwrocic uwage przy tych silnikach z 2008r ?  Poprostu mam okazje zakupic taki samochód na dniach i chciałbym mała pigułkę  informacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, forman napisał:

Wiem że temat przerabiany ale możecie mi powiedziec jaki jest orientacyjny koszt regeneracji/wymiany  pompy olejowej w 2.0 caga ? Czy wystarczy wymiana słynnego imbusa?  na co jeszcze zwrocic uwage przy tych silnikach z 2008r ?  Poprostu mam okazje zakupic taki samochód na dniach i chciałbym mała pigułkę  informacji :D

Jeśli gniazdo nie jest wyrobione co rzadko się zdarza do wymiany jest tylko imbus koszt to coś około 20zł, drugą bolączką tych silników jest zacierająca się pompa paliwa, też potrafi nabić kosztów, tu masz temat

 

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Góral65 napisał:

Sprawdź to sprzęgiełko jeśli jest zatarte, to przy jego wymianie wymień też pasek, powinno pomóc  

Wiesz moze czy do wymiany paska potrzebny jest ten trzpien blokujacy? (zdjecia) czy mozna obejsc sie bez?

 

IMG_20181030_113937.jpg

IMG_20181030_113951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kooga napisał:

Wiesz moze czy do wymiany paska potrzebny jest ten trzpien blokujacy? (zdjecia) czy mozna obejsc sie bez?

 

IMG_20181030_113937.jpg

IMG_20181030_113951.jpg

Ja użyłem mały klucz imbusowy.

Edytowane przez duzy616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kooga napisał:

Wiesz moze czy do wymiany paska potrzebny jest ten trzpien blokujacy? (zdjecia) czy mozna obejsc sie bez?

 

IMG_20181030_113937.jpg

IMG_20181030_113951.jpg

Przy wymianie samego paska nie zakładałem blokady tylko kluczem poluzowałem napinacz aby można było zdjąć pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Góral65 napisał:

Przy wymianie samego paska nie zakładałem blokady tylko kluczem poluzowałem napinacz aby można było zdjąć pasek

Dzieki za odpowiedz, pasek zamowiony i zobaczymy czy wystarczy tylko pasek zmienic :)

Dostep niby dobry do napinacza, ale demontowales cos zeby dojsc kluczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kooga napisał:

Dzieki za odpowiedz, pasek zamowiony i zobaczymy czy wystarczy tylko pasek zmienic :)

Dostep niby dobry do napinacza, ale demontowales cos zeby dojsc kluczem?

Nie nic nie demontowałem, ja jeszcze wymieniałem sprzęgiełko na alternatorze, nie powiem tu była gimnastyka.

Sprawdzałeś to sprzęgiełko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Góral65 napisał:

Jeśli gniazdo nie jest wyrobione co rzadko się zdarza do wymiany jest tylko imbus koszt to coś około 20zł, drugą bolączką tych silników jest zacierająca się pompa paliwa, też potrafi nabić kosztów, tu masz temat

 

Czyli generalnie odpuscic ten silnik ? Jak wyglada weryfikacja pompy wysokiego cisnienia? da rade jakos zaradzić  albo zweryfikowac to przed wyrokiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jak kupisz bedziesz pewnie wymieniał rozrząd to dołożysz 400-500 zł i kupisz pompę po 2012r która jest poprawiona i będziesz miał spokój, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Góral65 napisał:

Bez przesady, jak kupisz bedziesz pewnie wymieniał rozrząd to dołożysz 400-500 zł i kupisz pompę po 2012r która jest poprawiona i będziesz miał spokój, 

z pompą olejawą to  bym prawdopodobnie wstawiał ta po regeneracji z "futurum" ale jak wyglada kwestia pompy wysokiego cisnienia? też regularnie sie psuje ? czy moglbym temu zaradzic albo zweryfikowac aktualny stan ? (czytalem o filtrze na czujniku tej pompy ale czy jego wyeryfikacja wystarczy ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, forman napisał:

z pompą olejawą to  bym prawdopodobnie wstawiał ta po regeneracji z "futurum" ale jak wyglada kwestia pompy wysokiego cisnienia? też regularnie sie psuje ? czy moglbym temu zaradzic albo zweryfikowac aktualny stan ? (czytalem o filtrze na czujniku tej pompy ale czy jego wyeryfikacja wystarczy ? )

Nie ma reguły, te pompy padały już przy 120tkm a są też przypadki co mają sporo ponad 200tkm i jeszcze nic się nie dzieje, ważne tankować pewne paliwo, można sprawdzać sitko na czujniku ale nie jest to 100% weryfikacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Góral65 napisał:

Nie ma reguły, te pompy padały już przy 120tkm a są też przypadki co mają sporo ponad 200tkm i jeszcze nic się nie dzieje, ważne tankować pewne paliwo, można sprawdzać sitko na czujniku ale nie jest to 100% weryfikacja

Reasumując wymiana na nową pompe cisnienia da mi już względny spokój z tym silnikiem ? bo to ona jest rozumiem winowajcą pojawiających sie opiłków :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, forman napisał:

Reasumując wymiana na nową pompe cisnienia da mi już względny spokój z tym silnikiem ? bo to ona jest rozumiem winowajcą pojawiających sie opiłków :) ?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Góral65 napisał:

Nie nic nie demontowałem, ja jeszcze wymieniałem sprzęgiełko na alternatorze, nie powiem tu była gimnastyka.

Sprawdzałeś to sprzęgiełko?

Nie, sprzegielka nie sprawdzalem, na poczatku wymienie sam pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Góral65 napisał:

Tak

jeszcze jedno pytanie, czy w celu wstepnej weryfikacji dostane sie do filterka pompy bez rozbierania polowy samochodu ? :) da rade to zrobić "pod blokiem" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...