Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, sprawa, która już trochę zaczęła mnie irytować, silnik 2.0tdi CAGB, auto nie dogrzewało się ewidentnie, wymieniłem termostat wraz z płynem chłodniczym. Auto dogrzewa się po ok 15km, czasem zaraz po dogrzaniu jak chwile postoi to temp. potrafi spaść poniżej 90 stopni. Wiem, że jest jeszcze jeden termostat ten malutki o nr 1j0 122 351, nie jest dostępny praktycznie nigdzie tam gdzie szukałem, jedynie w aso nie pytałem o niego, czy jest możliwe, że to on może być winny takiej sytuacji? Na kompie zero błędów, wszystko ok pokazuje, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, Chuck Norris napisał:

Panowie, sprawa, która już trochę zaczęła mnie irytować, silnik 2.0tdi CAGB, auto nie dogrzewało się ewidentnie, wymieniłem termostat wraz z płynem chłodniczym. Auto dogrzewa się po ok 15km, czasem zaraz po dogrzaniu jak chwile postoi to temp. potrafi spaść poniżej 90 stopni. Wiem, że jest jeszcze jeden termostat ten malutki o nr 1j0 122 351, nie jest dostępny praktycznie nigdzie tam gdzie szukałem, jedynie w aso nie pytałem o niego, czy jest możliwe, że to on może być winny takiej sytuacji? Na kompie zero błędów, wszystko ok pokazuje, z góry dzięki

W 2.0tdi w b8 to chyba standard jest. Gdzieś temat nawet o tym byl dość długi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wymieniał ten drugi mały termostat o tych numerach co podałem 1j0 122 351 ? Mega mnie to irytuje, bo jak jadę to temperatura niby się podnosi do 90, nagrzewa się auto, ale chwilę mu odpuszczę to potrafi spaść... W starej b6 przy takiej samej pogodzie jak teraz mamy, wsiadam, robię 8km i mam na blacie 90 stopni, auto może stać potem odpalone pół dnia i wskazówka będzie stała jak widły w gnoju na 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chuck Norris napisał:

A czy ktoś wymieniał ten drugi mały termostat o tych numerach co podałem 1j0 122 351 ? Mega mnie to irytuje, bo jak jadę to temperatura niby się podnosi do 90, nagrzewa się auto, ale chwilę mu odpuszczę to potrafi spaść... W starej b6 przy takiej samej pogodzie jak teraz mamy, wsiadam, robię 8km i mam na blacie 90 stopni, auto może stać potem odpalone pół dnia i wskazówka będzie stała jak widły w gnoju na 90

Dokładnie mega wkurzajace.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chuck Norris napisał:

A czy ktoś wymieniał ten drugi mały termostat o tych numerach co podałem 1j0 122 351 ? Mega mnie to irytuje, bo jak jadę to temperatura niby się podnosi do 90, nagrzewa się auto, ale chwilę mu odpuszczę to potrafi spaść... W starej b6 przy takiej samej pogodzie jak teraz mamy, wsiadam, robię 8km i mam na blacie 90 stopni, auto może stać potem odpalone pół dnia i wskazówka będzie stała jak widły w gnoju na 90

Też miałem problem z temperaturą, wymieniłem za jednym razem obydwa, główny ewidentnie był wadliwy nie domykał się ten drugi mniejszy ciężko stwierdzić, ale teraz max do 10km przy obecnej temperaturze łapie mi 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obijałem tarcze sprzęgła na nowo w kevlar plus szlif docisku i dwumasy celem zrównania powierzchni do tego regulacja docisku na nowo. Wszystko to robilem w Bielsku Białej ponad rok jazdy sprzęgło zbiera jak szalone... jedyna wada ze czasem delikatnie przy wolnym puszczaniu sprzegła poszarpuje. Pozatym same pozytywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Góral65 napisał:

Też miałem problem z temperaturą, wymieniłem za jednym razem obydwa, główny ewidentnie był wadliwy nie domykał się ten drugi mniejszy ciężko stwierdzić, ale teraz max do 10km przy obecnej temperaturze łapie mi 90'

Ten mały termostat brałeś w aso czy gdzieś indziej może? Pamiętasz koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chuck Norris napisał:

Ten mały termostat brałeś w aso czy gdzieś indziej może? Pamiętasz koszt?

Tylko i wyłącznie ori, za dużo roboty by ryzykować z zamiennikiem, 190zł główny a 130 ten mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde...jedni piszą, że nawet po wymianie obu nic im się nie zmieniło i temperatura dalej nie trzymała na 90* ? 

@Góral65 a przy jakiej temp zewnętrznej trzymało Ci 90*? W zime przy lekkich mrozach np -10 też trzymało 90* ? Bo nie powiem, też mnie to irytuje, ale jak mam wymieniać i nic się nie zmieni to... Jak narazie plastikowa przekładka między chłodnicami zdaje egzamin :kox:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KoJ@K napisał:

Kurde...jedni piszą, że nawet po wymianie obu nic im się nie zmieniło i temperatura dalej nie trzymała na 90* ? 

@Góral65 a przy jakiej temp zewnętrznej trzymało Ci 90*? W zime przy lekkich mrozach np -10 też trzymało 90* ? Bo nie powiem, też mnie to irytuje, ale jak mam wymieniać i nic się nie zmieni to... Jak narazie plastikowa przekładka między chłodnicami zdaje egzamin :kox:

 

Termostat bym wymienił tak czy siak ale w b8 dużo ludzi narzeka na awaryjny czujnik temperatury 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciejppl napisał:

Orientuje się ktoś czy tylny dyfuzor od A5 podejdzie do A4?

Nie podejdzie, jakiego szukasz?? Będę miał 2 na sprzedaż ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaciekPL napisał:

Nie podejdzie, jakiego szukasz?? Będę miał 2 na sprzedaż ? 

Pytam z ciekawość bo bratu został od A5 i myślałem że podchodzi do A4, a tak myślę by na nowy rok wsadzić na dwa wydechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciejppl napisał:

Pytam z ciekawość bo bratu został od A5 i myślałem że podchodzi do A4, a tak myślę by na nowy rok wsadzić na dwa wydechy :)

Ładuj ładuj, mój już czeka na montaż :D jeszcze 3tyg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, KoJ@K napisał:

Kurde...jedni piszą, że nawet po wymianie obu nic im się nie zmieniło i temperatura dalej nie trzymała na 90* ? 

@Góral65 a przy jakiej temp zewnętrznej trzymało Ci 90*? W zime przy lekkich mrozach np -10 też trzymało 90* ? Bo nie powiem, też mnie to irytuje, ale jak mam wymieniać i nic się nie zmieni to... Jak narazie plastikowa przekładka między chłodnicami zdaje egzamin :kox:

 

Ostatnio na Podhalu z rana było od -2 do -4, po uzyskaniu właściwej temp. nawet jadąc kilka kilometrów z górki trzyma ładnie zobaczymy jak będzie przy większych mrozach, w ubiegłym roku główny termostat już szwankował  miałem problemy temperaturą, a jeszcze poprzedniej zimy nie pamiętam:doh:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MaciekPL napisał:

Ładuj ładuj, mój już czeka na montaż :D jeszcze 3tyg :(

Teraz trochę kasy muszę odłożyć, więc dopiero jakoś po nowym roku. :(. Narazie jestem na etapie poszukiwania tych części :D jakby coś taniego by się znalazło lub znajomy przywiezie jakieś auto to wtedy coś pomyślę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WydRos napisał:

Termostat bym wymienił tak czy siak ale w b8 dużo ludzi narzeka na awaryjny czujnik temperatury 

O jakim awaryjnym czujniku mówisz ? Coś więcej na jego temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...