Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wytrzymała. ?

Zresztą to jest wszystko na gumie, myślę, że nie tak łatwo uszkodzić szybę. Tak tylko myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Gdybym robił to drugi raz, w sumie to nie wiedziałem że się ta wycieraczka rozpadnie, to poszukałbym dłuższej nakrętki, takiej żeby nakręcić ją na tę końcówkę. Potem wkręciłbym w nią inną śrubkę, która by to "wypchała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hohe napisał:

poszukałbym dłuższej nakrętki, takiej żeby nakręcić ją na tę końcówkę. Potem wkręciłbym w nią inną śrubkę, która by to "wypchała".

Dlatego Marcin proponuje ściągacz kupić :D. Ten patent może miał by sens na przednich ramionach , ale na tylnej nie . Już Ci piszę co by się dalej działo - wkręcasz w tą nakrętkę śrubę ... kręcisz , kręcisz i może faktycznie puści - hura . Odkręcasz śrubę a tam przelot przez który leci płyn jest cały zmasakrowany od tej śruby . Ściągasz tapicerkę klapy , odkręcasz silniczek i wyrzucasz do kosza .  A i nie pytaj skąd to wiem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mariusz36 napisał:

Dlatego Marcin proponuje ściągacz kupić :D. Ten patent może miał by sens na przednich ramionach , ale na tylnej nie . Już Ci piszę co by się dalej działo - wkręcasz w tą nakrętkę śrubę ... kręcisz , kręcisz i może faktycznie puści - hura . Odkręcasz śrubę a tam przelot przez który leci płyn jest cały zmasakrowany od tej śruby . Ściągasz tapicerkę klapy , odkręcasz silniczek i wyrzucasz do kosza .  A i nie pytaj skąd to wiem :D.

Czyli idealnie bo wlasnie silniczek nadaje sie tylko do kosza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariusz36 napisał:

Dlatego Marcin proponuje ściągacz kupić :D. Ten patent może miał by sens na przednich ramionach , ale na tylnej nie . Już Ci piszę co by się dalej działo - wkręcasz w tą nakrętkę śrubę ... kręcisz , kręcisz i może faktycznie puści - hura . Odkręcasz śrubę a tam przelot przez który leci płyn jest cały zmasakrowany od tej śruby . Ściągasz tapicerkę klapy , odkręcasz silniczek i wyrzucasz do kosza .  A i nie pytaj skąd to wiem :D.

Nie jest to wykluczone. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 10:37, Kooga napisał:

Czyli idealnie bo wlasnie silniczek nadaje sie tylko do kosza :D

Zamiast męczyć się ściągaczem, weź brzeszczot i obetnij oś silniczka pod samym ramieniem wycieraczki. Sokoro silnik jest do wyrzucenia to najlepsze i najszybsze rozwiązanie. Robiłem tak już w kilku Audi a i ramię wycieraczki w tym przypadku da się uratować bo wybijesz bez problemu ten stożek  na odpowiedniej średnicy tulejki lub nawet na imadle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gibons napisał:

Kto poleci jakieś dobre wycieraczki przednie?

Różne ludzie polecali całkiem niedawno, jak dla mnie to brać oryginały, moje mają 2.5 roku i dopiero prawa na końcówce zaczyna trochę mazać i nie było żadnych innych wad. Nie miałem lepszych, chyba że trafiłem na jakieś wyjątkowo udane. Zmieniam na wiosnę też na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do b6 brałem jakiś czas temu Dipp i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gibons napisał:

Kto poleci jakieś dobre wycieraczki przednie?

Ja mam o polowe tańsze od bosha już dłuższy czas i jest ok, w boshu zaraz miałem paski 

oximo, warto spróbować, 50 zł to nie majątek a będziesz wiedział na własnej skórze 

aaa no i kupiłem bo słyszałem dużo dobrych opini

Edytowane przez WydRos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy tym temacie, jak to jest z podgrzewanymi spryskiwaczami? Jaka jest zasada działania? Sam płyn lecący na szybę nie jest podgrzewany. Chodzi o sam element spryskiwacza? Czy jeszcze to bardziej w układ idzie? Głupie pytanie w sumie, ale ostatnio mnie to zaciekawilo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaciekPL napisał:

Skoro jesteśmy przy tym temacie, jak to jest z podgrzewanymi spryskiwaczami? Jaka jest zasada działania? Sam płyn lecący na szybę nie jest podgrzewany. Chodzi o sam element spryskiwacza? Czy jeszcze to bardziej w układ idzie? Głupie pytanie w sumie, ale ostatnio mnie to zaciekawilo 

Sama dysza, ale u mnie i tak zamarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hohe napisał:

Sama dysza, ale u mnie i tak zamarza. 

Dzięki ? tak myślałem właśnie. Ktoś kiedyś mówił że płyn się podgrzewa.. Chyba jak podgrzeje i wleje na szybę. 

To jeszcze jedno, spryskiwacze mgielkowe.. Te od a4 b9 a6 a7 itd. Niby są mgielkowe ale pozostawiają dużo do życzenia. Nie można powiedzieć bo są lepsze od zwykłych ale porównując z vw czy chyba nawet widziałem u mamy w a2ce. To wygląda trochę słabo. Te z VW podejda do naszych B8? 

Edytowane przez MaciekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MaciekPL napisał:

Dzięki ? tak myślałem właśnie. Ktoś kiedyś mówił że płyn się podgrzewa.. Chyba jak podgrzeje i wleje na szybę. 

To jeszcze jedno, spryskiwacze mgielkowe.. Te od a4 b9 a6 a7 itd. Niby są mgielkowe ale pozostawiają dużo do życzenia. Nie można powiedzieć bo są lepsze od zwykłych ale porównując z vw czy chyba nawet widziałem u mamy w a2ce. To wygląda trochę słabo. Te z VW podejda do naszych B8? 

Podejdą, ale trzeba trochę podpiłować. U mnie niestety, nie spryskiwały dobrze. Ale ja mam wycieraczki w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, WydRos napisał:

oximo, warto spróbować

Zamówiłem, zobaczymy ile są warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hugo napisał:

Zamówiłem, zobaczymy ile są warte :)

Okres zimowy to będą wykorzystane i sprawdzone na maxa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakiś ceriglass na filcowym klocku, ipa i chociaż najtańsza niewidzialna nałożona na szybe :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 22:35, Gawron97 napisał:

Czy zacisk od a7 2014r 3.0 podejdzie do a4 2.0 tdi? W a7 345mm tarcza jest 

Jo, tarcza tez

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...