Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Załóż sobie zwykłe głośniki na tył, lub od banga, jak ni zmieniasz końcówki mocy itp. to Ci lepsze głośniki nie poprawią akustyki. Jak już chcesz sobie poprawić i ocieplić cały dźwięk to zrób wygłuszanie drzwi to na pewno przyniesie lepszy efekt niż wymiana głośników. Jeśli już chcesz to wrzuć Hertz to głośniki w kategorii takiej jak Focal zresztą firmy są powiązane a to czy ta marka lepsza czy ta to zależy od modelu głośnika a nie strikte samego loga ... Jak założysz wyższu model czy Focal czy Hertz to z automatu bedzie wymagało to wymiany reszty, zazwyczaj wysokie modele potrzebują więcej mocy Focale z serii kewlarowej to oczywiście grają pięknie ale nie ten budżet i nic nie da wymiana dwóch w tylnych drzwiach, nawet jak wydasz 2 tys. na tylne w drzwi to daję głowę ze nie usłyszysz różnicy.

Ja bym poszedł w fabryczne i wygłuszenie drzwi plus ori subwoofer, jeśli budżet jest ograniczony to i tak trochę będziesz musiał dołożyć do tej kwoty którą masz bo jeśli fabrycznie nie masz suba to wzmak do wymiany ale przynajmniej nie potrzebnie nie wpędzisz się w wysokie koszty. Tylne głośniki zwykłe fabryczne podejrzewam że kupisz za przysłowiową flaszkę, reszta kasy na wygłuszenie :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Mumen taka opcje też rozwazalem żeby wymienić tyl na ori działający i dołożyć suba z oryginalnym wzmacniaczem.  Teraz mam najsłabsze nagłośnienie tj. 8 głośników.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mumen napisał:

Ja bym poszedł w fabryczne i wygłuszenie drzwi plus ori subwoofer, jeśli budżet jest ograniczony to i tak trochę będziesz musiał dołożyć do tej kwoty którą masz bo jeśli fabrycznie nie masz suba to wzmak do wymiany ale przynajmniej nie potrzebnie nie wpędzisz się w wysokie koszty. Tylne głośniki zwykłe fabryczne podejrzewam że kupisz za przysłowiową flaszkę, reszta kasy na wygłuszenie :).

A jak jest przy standardowym nagłośnieniu (8 głośników) vs. Audi Sound System (10 głośników), gdzie jest wzmak? Co trzeba zrobić przy 8, żeby dołożyć suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie do osób które mają system ż 8 głośnikami i mmi3g jaka końcówkę tunera radiowego mają. Czy to jest 53 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zlocio napisał:

A mam jeszcze pytanie do osób które mają system ż 8 głośnikami i mmi3g jaka końcówkę tunera radiowego mają. Czy to jest 53 ?

Ja przy 8 głośnikach mam 53,podjedziesz to zobaczysz różnice tego co pisaliśmy na priw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lamerskie pytanie, ale czy te dystanse z linku poniżej, służą do zamocowania fabrycznych głośników czy do zmiany na inne?

Dystanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hohe napisał:

Przepraszam za lamerskie pytanie, ale czy te dystanse z linku poniżej, służą do zamocowania fabrycznych głośników czy do zmiany na inne?

Dystanse

Link coś nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam nie ma żadnego linku :) Coś poszło nie tak :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hohe napisał:

Pod akcesoryjny glosnik 165mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hohe napisał:

Dystanse służą do przejścia na glosnik o średnicy 165 mm. Fabryczne glosniki mają coś koło 200mm i pasują bez takich przejsciowek.  Jednak jeśli chcesz zmienić ori glosniki na jakieś inne to potrzebujesz takich dystansow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zlocio napisał:

Dystanse służą do przejścia na glosnik o średnicy 165 mm. Fabryczne glosniki mają coś koło 200mm i pasują bez takich przejsciowek.  Jednak jeśli chcesz zmienić ori glosniki na jakieś inne to potrzebujesz takich dystansow. 

Aha, dzięki. Będę na dniach rezał Kessy, więc postanowiłem przy okazji wygłuszyć drzwi. Czytając o wygłuszaniu, spotkałem się z opiniami, że założenie dystansów bardzo poprawia jakość dźwięku. Dlatego pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hohe napisał:

Aha, dzięki. Będę na dniach rezał Kessy, więc postanowiłem przy okazji wygłuszyć drzwi. Czytając o wygłuszaniu, spotkałem się z opiniami, że założenie dystansów bardzo poprawia jakość dźwięku. Dlatego pytam. 

Jeśli zostawiasz ori glosniki to dystansow nie dokladasz wystarczy samo wygluszenie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zamierzam wygłuszyć żeby było ciszej w aucie bo tutejsze drogi są masakrycznie 'chropowate' i strasznie halasuje. Audio nie będę ruszał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hohe napisał:

Ok. Zamierzam wygłuszyć żeby było ciszej w aucie bo tutejsze drogi są masakrycznie 'chropowate' i strasznie halasuje. Audio nie będę ruszał. 

Liczyłem ile maty potrzeba na jedne drzwi ? Gdzie kupowales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hohe napisał:

Ani nie liczyłem, ani nie kupiłem. Myślę o Tych

Ta będzie znacznie lepsza

 

https://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace/Wyciszanie-drzwi/StP-i-Silver-mata-wygluszajaca-butylowa-alubutyl

Edytowane przez Gibons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo cieńsza od tamtej i jednocześnie droższa, myślisz, ze lepiej wyciszy?

A orientujesz sie może Damian, ile tych mat potrzeba na czworo drzwi do avanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hohe napisał:

Sporo cieńsza od tamtej i jednocześnie droższa, myślisz, ze lepiej wyciszy?

A orientujesz sie może Damian, ile tych mat potrzeba na czworo drzwi do avanta?

Droższa bo większy arkusz. Tamte ponoć pękają przy niskiej temperaturze. Co do ilości zależy czy środek drzwi też chcesz kleić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gibons napisał:

Droższa bo większy arkusz. Tamte ponoć pękają przy niskiej temperaturze. Co do ilości zależy czy środek drzwi też chcesz kleić ?

A wypadałoby srodek kleić? To ile potrzeba ze środkiem a ile bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...