Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, M4RK0 napisał:

u mnie 8j et47 i dystans 13mm siadło na styk

 

 

unnamed.jpg

A od czego to felga i ile cali ma ? czyli et 34 teoretycznie dało by rade ? Tylko pytanie jak się mieści w nadkolu? Bo chciał bym kupić coś na lato i na zimę w miarę pewnego żeby nie było znowu niespodzianki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

felga ori taka https://www.original-felgen.com/8k0601025q1h7.html

tylko taka fotke mam z dystansami. tył 17mm przod 13mm ale 20 i 15 mm też by weszło

 

 

unnamed (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, WydRos napisał:

Nie mam rozpisanego tego ale w kluczyku musi być taka cewka, wtedy jest keyless, jak Europa to 868

obsługuje na pewno 8T0 959 754H, G, K

3C0F545E-BB25-4050-9514-8C7D2BCB68E4.jpeg

Jakoś przegapiłem Twój post, dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek jak masz zimę 8j to pakuj dystans i wejdzie. 

U mnie tak wygląda na 17stce

IMG_20190123_150322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, M4RK0 napisał:

felga ori taka https://www.original-felgen.com/8k0601025q1h7.html

tylko taka fotke mam z dystansami. tył 17mm przod 13mm ale 20 i 15 mm też by weszło

 

 

unnamed (1).jpg

No i na 18 wygląda spoko , będę musiał 18 na zime poszukać i 19 na lato, mam nadzieję że nie będę żałować :D

10 godzin temu, Gibons napisał:

Marek jak masz zimę 8j to pakuj dystans i wejdzie. 

U mnie tak wygląda na 17stce

IMG_20190123_150322.jpg

Musiał bym zmienić opony bo moje mają duży rant ochronnych wystający na 1cm od felgi, i jak dam dystans minimum 5mm to wtedy może by podeszło, ale w letnich kapciach nie ma nawet o tym mowy bo one wystają po za nadkole bez dystansu :D

Więc muszę poszukać na lato felg 19 / 8.5 / i et w granicach 40-45 wtedy będę mógł dać dystans bo koło schowa się w nadkole i nie będzie problemu z miejscem dla zacisku, to samo w zimowych ale jednak bym szukał też 17 bo 18 trochę na zimę szkoda.

Macie jakieś propozycje co do modelu felgi na lato który by podszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, reikeb napisał:

No i na 18 wygląda spoko , będę musiał 18 na zime poszukać i 19 na lato, mam nadzieję że nie będę żałować :D

Musiał bym zmienić opony bo moje mają duży rant ochronnych wystający na 1cm od felgi, i jak dam dystans minimum 5mm to wtedy może by podeszło, ale w letnich kapciach nie ma nawet o tym mowy bo one wystają po za nadkole bez dystansu :D

Więc muszę poszukać na lato felg 19 / 8.5 / i et w granicach 40-45 wtedy będę mógł dać dystans bo koło schowa się w nadkole i nie będzie problemu z miejscem dla zacisku, to samo w zimowych ale jednak bym szukał też 17 bo 18 trochę na zimę szkoda.

Macie jakieś propozycje co do modelu felgi na lato który by podszedł?

Nie rozumiem po co szukać felg z et 45 i pchać dystans jak od razu można kupić felgi z et 30-35, przy 8,5j powinno być równo z nadkolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, corradoowner napisał:

Nie rozumiem po co szukać felg z et 45 i pchać dystans jak od razu można kupić felgi z et 30-35, przy 8,5j powinno być równo z nadkolem

A no po to, żeby mieć oryginalny wzór Audi, a nie jakieś podjebki. Mi osobiście bardzo rzadko się podoba jakaś inna felga niż ori, a na zimę, w małych rozmiarach typu 17/18 to już całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, corradoowner napisał:

Nie rozumiem po co szukać felg z et 45 i pchać dystans jak od razu można kupić felgi z et 30-35, przy 8,5j powinno być równo z nadkolem

to już Ci tłumacze, teraz mam takie et gdzie koło jest praktycznie równo z nadkolem i zacisk przez to blokuję się o ramiona felgi, mały dystans powoduję że felga delikatnie się wysuwa tym samym znika problem z obcieraniem zacisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JawoR36 napisał:

A no po to, żeby mieć oryginalny wzór Audi, a nie jakieś podjebki. Mi osobiście bardzo rzadko się podoba jakaś inna felga niż ori, a na zimę, w małych rozmiarach typu 17/18 to już całkiem.

Dokładnie tak jak mówi kolega, co oem to oem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JawoR36 napisał:

A no po to, żeby mieć oryginalny wzór Audi, a nie jakieś podjebki. Mi osobiście bardzo rzadko się podoba jakaś inna felga niż ori, a na zimę, w małych rozmiarach typu 17/18 to już całkiem.

Przecież ori felg Audi masz do wyboru w różnych konfiguracjach

 

1 minutę temu, reikeb napisał:

to już Ci tłumacze, teraz mam takie et gdzie koło jest praktycznie równo z nadkolem i zacisk przez to blokuję się o ramiona felgi, mały dystans powoduję że felga delikatnie się wysuwa tym samym znika problem z obcieraniem zacisku. 

Nie musisz mi tłumaczyć na czym polega dodanie dystansu. Napisałeś że rozważasz zakup innych felg więc można kupić takie, które nie wymagają dystansu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, corradoowner napisał:

Przecież ori felg Audi masz do wyboru w różnych konfiguracjach

 

Nie musisz mi tłumaczyć na czym polega dodanie dystansu. Napisałeś że rozważasz zakup innych felg więc można kupić takie, które nie wymagają dystansu. 

Takich będę też i szukał ale jeszcze jestem uzależniony od ich budowy wówczas... musi być "płaska" felga nie wklęsła bo wówczas trzy tej budowie zacisku będzie znowu lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, reikeb napisał:

Takich będę też i szukał ale jeszcze jestem uzależniony od ich budowy wówczas... musi być "płaska" felga nie wklęsła bo wówczas trzy tej budowie zacisku będzie znowu lipa...

Mam "wklesle" felgi od a5 8,5x18 et29 i zacisk brembo 4 tłoki ma sporo luzu. Mierzylem komplet od rs4 b8 i jest to samo, mieści się bez problemu. Taki zestaw wpadnie na wiosnę do mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, corradoowner napisał:

Mam "wklesle" felgi od a5 8,5x18 et29 i zacisk brembo 4 tłoki ma sporo luzu. Mierzylem komplet od rs4 b8 i jest to samo, mieści się bez problemu. Taki zestaw wpadnie na wiosnę do mnie. 

Tak się składam że mam identyczną felgę na lato :) i przymierzałem do tego zacisku jak miałem na aucie i niestety wadziło o zacisk, ten zacisk ma specyficzną kanciastą budową inne są zaokrąglone dla tego pasują... dystans nie wchodzi w grę bo jak sam wiesz ta felga z przodu jest na równo a nawet lekko wystaje za nadkole, więc mały impas więc trzeba kombinować z kołami :D

Edytowane przez reikeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, reikeb napisał:

Tak się składam że mam identyczną felgę na lato :) i przymierzałem do tego zacisku jak miałem na aucie i niestety wadziło o zacisk, ten zacisk ma specyficzną kanciastą budową inne są zaokrąglone dla tego pasują...

Tego nie wiedziałem. Tym bardziej cieszę się że nie wybrałem tego zacisku. Pewnie ten zacisk przy tarczy 380mm wszedł by ta felgę bo były oddalony od ramion felgi. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, corradoowner napisał:

Tego nie wiedziałem. Tym bardziej cieszę się że nie wybrałem tego zacisku. Pewnie ten zacisk przy tarczy 380mm wszedł by ta felgę bo były oddalony od ramion felgi. 

Całkiem możliwe :D ten zacisk bardzo dobrze prezentuje sie na aucie :D dla tego postanowiłem zmienić koła pod niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, reikeb napisał:

Tak się składam że mam identyczną felgę na lato :) i przymierzałem do tego zacisku jak miałem na aucie i niestety wadziło o zacisk, ten zacisk ma specyficzną kanciastą budową inne są zaokrąglone dla tego pasują... dystans nie wchodzi w grę bo jak sam wiesz ta felga z przodu jest na równo a nawet lekko wystaje za nadkole, więc mały impas więc trzeba kombinować z kołami :D

Ja w tym roku porysowałem sobie zacisk od SQ5, bo się okazało, że dojazdówka 18'' trze o zacisk ? Więc jak ktoś jeździ na większych heblach, to proponuję od razu zakładać dojazd na tył, a z tyłu felgę na przód (jak ja) lub dorzucić do dojazdówki dystans min 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JawoR36 napisał:

Ja w tym roku porysowałem sobie zacisk od SQ5, bo się okazało, że dojazdówka 18'' trze o zacisk ? Więc jak ktoś jeździ na większych heblach, to proponuję od razu zakładać dojazd na tył, a z tyłu felgę na przód (jak ja) lub dorzucić do dojazdówki dystans min 5mm.

Uuuu masakra, też miałem taką rozkminkę czy dojazdówka wtedy podejdzie ale trzeba zrobić jak piszesz, zmienić koła i jazda. Ja mam dojazdówkę 19 cali ale odstawiam że bez dystansu by tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, corradoowner napisał:

Tego nie wiedziałem. Tym bardziej cieszę się że nie wybrałem tego zacisku. Pewnie ten zacisk przy tarczy 380mm wszedł by ta felgę bo były oddalony od ramion felgi. 

380mm. Też by nie wszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, zakładacie duże heble i 17??? jaja se robicie i dobrze że wam to nie wchodzi, duże heble to i duże koło panowie, 17 to bym przeżył w b5 a nie w b8 :polew::tongue4:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u Siebie 380-tki od SQ5 i do tego pasują felgi OEM od A4 ALLROAD 18 8J ET26

Do tego muszą być opony 225/45 i bez żadnego dystansu i przycierki o nadkola:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...