Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, reikeb napisał:

Dawaj na PW, nie będziemy tu syfu robić :)

Właśnie negocjacje trwają .

To daj znać na pw bo ja teraz do pracy idę i nie będę miał fona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, Gibons napisał:

To daj znać na pw bo ja teraz do pracy idę i nie będę miał fona. 

Napisałem właśnie może się nie wyświetliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gibons napisał:

To daj znać na pw bo ja teraz do pracy idę i nie będę miał fona. 

Pisz do mnie na tel to ustawimy się jakoś z rana bo ja tez od południa pracuje a mam w domy trochę roboty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy kratka zderzaka pod acc z alllroada pasuje do przedlifta? Bez sline 

kupię jak coś 

73DD3645-23D0-4F9F-8B72-79E4395556F3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ta ze zdjęcia, to nie wydaje mnie się. Inny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hohe napisał:

Porównaj sobie.

  Ukryj zawartość

b4fc2f01483ea79b366d466a5df2

 

Mogłem popatrzeć fakt

no to kupię pare kratek jedna do acc jak ktoś ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WydRos napisał:

Mogłem popatrzeć fakt

no to kupię pare kratek jedna do acc jak ktoś ma 

Jeśli zależy Ci na chromowanych obwódkach, to chyba musisz je dorazać sam. Ori takie nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z panorama, panel sterowania niby działa, ale tylko wtedy gdy trzyma się guzik. Jak nastawia na poszczególne tryby otwarcia to nie reaguje. Panel do wymiany czy problem w czymś innym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciekPL napisał:

Problem z panorama, panel sterowania niby działa, ale tylko wtedy gdy trzyma się guzik. Jak nastawia na poszczególne tryby otwarcia to nie reaguje. Panel do wymiany czy problem w czymś innym? 

VAG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

może ktoś z posiadaczy 3.0tdi borykał się z ubywającym płynem chłodniczym i pomógłby zlokalizować problem u mnie? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luk330 napisał:

Siema,

może ktoś z posiadaczy 3.0tdi borykał się z ubywającym płynem chłodniczym i pomógłby zlokalizować problem u mnie? :)

 

 

Chłodnica egr lub uszczelka pod głowica ewentualnie jak są wycieki to wąż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gibons napisał:

Chłodnica egr lub uszczelka pod głowica ewentualnie jak są wycieki to wąż. 

Chłodnica EGR była sprawdzana ciśnieniowo i jest szczelna. Dobieranie się do uszczelek pozostawiam jako ostateczność, bo w sumie oprócz ubywania płynu żadnych innych objawów nie ma (tak jak pisałem w zlinkowanym poście, pod kątem UPG dwóch mechaników robiło testy, nie ma masła w oleju, nie ma masła w płynie ani CO2 w płynie). Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś typowe miejsca w 3.0tdi gdzie często cieknie, chcę sprawdzić dokładnie wszystko zanim zdecyduję się na zrzucanie głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, luk330 napisał:

Chłodnica EGR była sprawdzana ciśnieniowo i jest szczelna. Dobieranie się do uszczelek pozostawiam jako ostateczność, bo w sumie oprócz ubywania płynu żadnych innych objawów nie ma (tak jak pisałem w zlinkowanym poście, pod kątem UPG dwóch mechaników robiło testy, nie ma masła w oleju, nie ma masła w płynie ani CO2 w płynie). Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś typowe miejsca w 3.0tdi gdzie często cieknie, chcę sprawdzić dokładnie wszystko zanim zdecyduję się na zrzucanie głowic.

Gdyby był wyciek raczej byś zobaczył. Dawales jakiś barwnik? Ile ci tego ubywa? Jak dużo to wyłączył bym chłodnice egr z obiegu i zobaczył co się dzieje. Jeżeli to są małe dolewki to może być nieszczelności. Jeżeli duże a nie widać wycieku. To albo Chłodnica. Najlepiej ja obejść żeby ją sprawdzić. Jeżeli to nie ona to raczej takie duże ubytki nic innego jak uszczelka może nawet peknieta głowica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gibons napisał:

Gdyby był wyciek raczej byś zobaczył. Dawales jakiś barwnik? Ile ci tego ubywa? Jak dużo to wyłączył bym chłodnice egr z obiegu i zobaczył co się dzieje. Jeżeli to są małe dolewki to może być nieszczelności. Jeżeli duże a nie widać wycieku. To albo Chłodnica. Najlepiej ja obejść żeby ją sprawdzić. Jeżeli to nie ona to raczej takie duże ubytki nic innego jak uszczelka może nawet peknieta głowica. 

1-1,5litra na 2 miesiące (1500-2000km). Obaj mechanicy twierdzili, że po G12 (czy po G13 - już nie pamiętam) ślady po wyciekach są dość wyraźne i nie potrzeba barwnika. Ale chyba zaleję jakiś barwnik i może coś się pojawi jednak.

Obejście tej chłodnicy EGR jest ciężkie do zrobienia? Nie widziałem jej na oczy - wyciągał mi ją mechanik i zawoził gdzieś na sprawdzenie szczelności (dostałem na to papier).

Robiłem to u gościa, który serwisuje dziesiątki 3.0tdi i on twierdzi, że w 3.0tdi problem popękanych głowic praktycznie nie występuje (chyba, że był mocno przegrzany) a wywlone uszczelki rzadko się zdarzają, sugeruje, żeby póki co jeździć i obserwować, może się coś pojawi. Podświadomie nie chcę myśleć póki co o zwalaniu głowic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek i korek sprawdzałeś? może jak auto jest mocno nagrzane ciśnienie wywala płyn/pare 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomeks napisał:

Zbiorniczek i korek sprawdzałeś? może jak auto jest mocno nagrzane ciśnienie wywala płyn/pare 

Daj też nowy Korek jak kolega mówi. Obejście chłodnicy polega na wypiciu węży i spieciu ich razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko zwiazane z pdc. 

Dlaczego niektóre zderzaki maja pdc wystajace ze zderzaka a niektore wpasowane w zderzak. To tylko roznica w koszach? Zajęcie pokazuje te bardziej widoczne czujniki 

IMG_9559.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, EdoTensei napisał:

Witam pytanko zwiazane z pdc. 

Dlaczego niektóre zderzaki maja pdc wystajace ze zderzaka a niektore wpasowane w zderzak. To tylko roznica w koszach? Zajęcie pokazuje te bardziej widoczne czujniki 

IMG_9559.JPG

Według mnie to jest dokładne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, EdoTensei napisał:

Witam pytanko zwiazane z pdc. 

Dlaczego niektóre zderzaki maja pdc wystajace ze zderzaka a niektore wpasowane w zderzak. To tylko roznica w koszach? Zajęcie pokazuje te bardziej widoczne czujniki 

IMG_9559.JPG

Niektóre czy pojedyncze przypadki? Pewnie dokładane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...