Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Wikary, Góral65, marcinmariusz i reszta

 

co do mojego zużycia AdBlue to niestety ostatnio 70% to jazda miejska, stąd też chyba większe zużycie??

Nie wiem ile ma bak AdBlue ale oscylował bym ok.18L, kolega w bliżniaczym A4 z tym samym silnikiem z 2015 r po pojawieniu komunikatu wlał 15 litrów :)

Gdy mi się pojawia komunikat, jadę po drodze do Lellek Gliwice na DTS i kupuje 10L za 45 zł brutto, wlewam całość i znowu jazda :)

Na stacjach nie wlewam, bo jakoś czuje w kościach że te całe adblue jest bardzo delikatne a do stacji mam średnie zaufanie ?

Tak rzadko się to wlewa, że te 45zł za 10 jakoś przecierpię :D

Mam pytanie:

Co sądzicie na temat pewnej sugestii mechanika, że w A4 2.0 Ultra Adblue   DPF potrafi wypalić się na postoju (jeżeli są do tego warunki),

tzn. gasimy gdy procedura trwa a on włącza sobie wentylatory na maxa i coś tam robi? 

 

Jest tu ktoś z aso co ma dostęp do jakiegoś PDFa Studdy Programme na temat CNHA lub AdBlue??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, djtatra napisał:

tzn. gasimy gdy procedura trwa a on włącza sobie wentylatory na maxa i coś tam robi? 

jak po zgaszeniu wentylatory chodzą na max to po prostu próbuje schłodzić komorę silnika, nie wypala się wtedy DPF bo jak miałoby to się stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przejściówki magnetycznej to pracownik stacji próbował lać adblue do mojego i też nie pomogło rozlewało się na boki.

A co do wypalania dpf to rzeczywiście po krótkich odcinkach po mieście filtr wypala się na postoju po zgaszeniu auta automatycznie. Słychać wtedy głośno wentylatory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mlody020 napisał:

- a zaślepka to przypadkiem nie jest na jakiś zatrzask? 

- tylne lampy led mogą świecić w dzień lub nie (zależy jak jest zakodowane, więc jak podłączysz kompa to możesz sobie zmienić)

- tego nie wiem, bo nie sprawdzałem u siebie (ale wydaje mi się, że powinno być bez zmian, co ma stop do kierunku i modułu który wpinasz pod pod wiązkę kierunkowskazu)

ps, no ale to masz lamy z tyłu neon czy led? 

mam lampy od polifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. 

Coś tu cicho, to ja z prośbą o poradę. Mam zamontowanych u siebie kilka kamer, intrfejs pozwalający wyświetlać obraz i do tego ostatnio zamontowałem, że tak powiem - splitter.  Problem polega na tym, że nie mogę się pozbyć zniekształceń obrazu. Mam mały woltomierz w gnieździe zapalniczki i zaobserwowałem że kiedy przy 12 woltach jest masakra, to już przy, około, 14 - zniekształcenia znikają. Co może być przyczyną? Czy mogą nią być przekaźniki? Czy przekaźniki mogą powodować takie szumy przy niższym napięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. 

Potrzebuje sobie dokupić dojazdowe koło.  

Teraz aktualnie mam na samochodzie koła 

225/45/17. 

 

Co moge wsadzić w bagażnik czy może ktoś pomoc? 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, strazak990 napisał:

Panowie. 

Potrzebuje sobie dokupić dojazdowe koło.  

Teraz aktualnie mam na samochodzie koła 

225/45/17. 

 

Co moge wsadzić w bagażnik czy może ktoś pomoc? 

 

Pozdrawiam 

125/70/19 ori dojazdowka z b8ki

Edytowane przez MaciekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po zagadkowym pytaniu mógły ktoś podac  od czego to jest (dochodza dwie żyły) ? Mocowany jest do szyny fotela i łaczy sie z wiazka od zapiecia pasow .

Jedynie co przechodzi mi do głowy to czujnik połozenia fotela , Ale w jaki sposób to ma działac to nie wiem . Połozenie maksymalnie odsuniete to wybija dwunaboj ? W innych połozeniach np. srodek gdzie cały czas jest metal to nie rozróznia , 10cm do przodu , 5 cm do tyłu

 

https://www.ebay.co.uk/p/Audi-A5-Sportback-2011-LHD-Front-Seat-Belt-Buckle-Wiring-Loom-Harness-8T0971365G/18016240727

444.PNG

Edytowane przez black_edition
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie doświadczenie z autami sprowadzanymi z korei południowej czy to ten sam "myk? co z autami z ameryki?

Edytowane przez skorzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jeździ ktoś na 18' 8,5J et 29? Jeżeli tak to prosze o jakieś fotki, najlepiej na jakimś nizszym zawiasie, Eibach pro kit itd. I czy ma ktoś założone na 18' oponki 225/45 :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KoJ@K napisał:

Pany jeździ ktoś na 18' 8,5J et 29? Jeżeli tak to prosze o jakieś fotki, najlepiej na jakimś nizszym zawiasie, Eibach pro kit itd. I czy ma ktoś założone na 18' oponki 225/45 :eusathink:

225/40

1be

podsylalem ci kiedyś zdjęcie z przodu 

9494332A-E356-4EB6-A866-730608AF973D.jpeg

71909459-B1AD-47F0-8E55-0C77CB77DFA5.jpeg

DD8E2ADC-DBAB-4C0A-8262-579A4AE57033.jpeg

6E75977F-0041-4651-BE1E-F8065256D302.jpeg

0306B8AD-14C0-4546-BBC0-28CA093F09E2.jpeg

EFF1B828-2EBD-4F63-8FFE-72BD6BDE484F.jpeg

 

Edytowane przez WydRos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/40 do B8 trochę nie bałdzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KoJ@K napisał:

225/40 do B8 trochę nie bałdzo...

No jak widzisz nie za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytałem o 225/45R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skorzyk napisał:

macie doświadczenie z autami sprowadzanymi z korei południowej czy to ten sam "myk? co z autami z ameryki?


z jakim modelem ?

Jesli chodzi o A4 B8 to niektore sterowniki sa do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b8 2013r - sedan, duży koszt tych sterowników? sprzedający sprowadził to auto rok temu, i teraz sprzedaje auto juz na polskich blachach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 22:21, Hohe napisał:

Dobry wieczór. 

Coś tu cicho, to ja z prośbą o poradę. Mam zamontowanych u siebie kilka kamer, intrfejs pozwalający wyświetlać obraz i do tego ostatnio zamontowałem, że tak powiem - splitter.  Problem polega na tym, że nie mogę się pozbyć zniekształceń obrazu. Mam mały woltomierz w gnieździe zapalniczki i zaobserwowałem że kiedy przy 12 woltach jest masakra, to już przy, około, 14 - zniekształcenia znikają. Co może być przyczyną? Czy mogą nią być przekaźniki? Czy przekaźniki mogą powodować takie szumy przy niższym napięciu?

Panowie, no nikt nie zna się na elektronice? Nie wierzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki nie spowodują takiego efektu .A ten splitter i interfejs na jakie napięcie pracy są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wikary napisał:

Przekaźniki nie spowodują takiego efektu .A ten splitter i interfejs na jakie napięcie pracy są?

Domyślam się, że to nie przekaźniki bo kupiłem nowe i jest to samo. Interfejs jest na 7~25V wg producenta a splitter niby 5 ~20. Splitter nie jest problemem, bo założyłem go niedawno, a problem już mam od dawna. Masz jakieś podejrzenia? Albo radę jak to naprawić? Podnieść napięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interfejs jest na napięcie 7-25 V to musi prawidło pracować przy 12V .

A przewody zasilające przypadkiem nie są za cienkie ? 

Po pierwszej instalacji było wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...