Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Na ciepłym. Nawet jak upały były i po 10h stał, odpalałem, to zaterkotał. Rano jak jest ok. 20 stopni, to też potrafi zaterkotac po nocy.

Zastanawiam się nad olejem. Mam rozrzedzony trochę i być może to też ma swój wkład. Bo podczas jazdy i po wyłaczeniu, gdy od raz odpale jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, grzes283 napisał:

Na ciepłym. Nawet jak upały były i po 10h stał, odpalałem, to zaterkotał. Rano jak jest ok. 20 stopni, to też potrafi zaterkotac po nocy.

Zastanawiam się nad olejem. Mam rozrzedzony trochę i być może to też ma swój wkład. Bo podczas jazdy i po wyłaczeniu, gdy od raz odpale jest ok...

Szykuj się na wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana cię nie ominie i im szybciej tym lepiej;) jak już będą robić to niech pompę oleju sprawdza ;) tam tez jest „ołówek” jak w 2.0 i warto tą pompę przeglądnąć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałęem trochę o ciśnieniu oleju w 3.0 tdi. Gdzieś ktoś pisał, że często przyczyną jest zapchany smok, słaba pompa, bądź jakieś luzy na panewkach....objawiac się to może terkotaniem napinaczy przy odpalaniu, gdyż jest za słabe ciśnienie oleju.....nie wiem na ile się tą teorią kierować. Nie było by fajnie wydać 6k na rozrząd, a po kilku dniach problem terkotania by wrócił.

Czy mogę vcdsem sprawdzić ciśnienie oleju? Czy tylko jakiś manometr etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barca8585 napisał:

witam mam pytanie czy w b8 przedlift są różne wersje panoramy

Co rozumiesz przez różne wersje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie wiem czy jest tylko jeden rodzaj no bo jest panorama  i jest  szyberdach  czy coś jeszcze jest dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, barca8585 napisał:

własnie nie wiem czy jest tylko jeden rodzaj no bo jest panorama  i jest  szyberdach  czy coś jeszcze jest dlatego pytam

Szyberdach masz w sedanie. Panorama avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, barca8585 napisał:

Ok a teraz są różne panoramy czy tylko jeden typ

Raczej jeden. Może być z białą roleta lub czarna s-line. Jeżeli chodzi o wielkość i system otwierania zamykania. Nie spotkałem się aby były różnice jakieś. Na 99% niczym się nie różnią poza kolorem rolety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gibons napisał:

Raczej jeden. Może być z białą roleta lub czarna s-line. Jeżeli chodzi o wielkość i system otwierania zamykania. Nie spotkałem się aby były różnice jakieś. Na 99% niczym się nie różnią poza kolorem rolety. 

A orientujesz sie może czy jest opcja wymiany rolety? Czarna podsufitka siedzi mi w głowie, ale średnio pasuje do niej biała roleta panoramy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zyklone napisał:

A orientujesz sie może czy jest opcja wymiany rolety? Czarna podsufitka siedzi mi w głowie, ale średnio pasuje do niej biała roleta panoramy... 

Tak tylko trzeba zrzucić podsufitke. Nie którzy farbuja biała specjalnym preparatem. Powiem Ci ze efekt super wygląda jak ori. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę kupić sprawdzony moduł do elektrycznej klapy, aby można było otwierać i zamykać z klczyka bo w oryginale tego niestety nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mlodziak22 napisał:

Gdzie mogę kupić sprawdzony moduł do elektrycznej klapy, aby można było otwierać i zamykać z klczyka bo w oryginale tego niestety nie ma. 

Dawaj na priv dam Ci namiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mlodziak22 napisał:

Gdzie mogę kupić sprawdzony moduł do elektrycznej klapy, aby można było otwierać i zamykać z klczyka bo w oryginale tego niestety nie ma. 

W dziale giełda albo wpisz w olx albo Allegro to ci wyskoczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, zaznaczę, że szukałem i nic podobnego nie znalazłem na forum. Problem z b8 10r 2.0tdi cagb sedan. Mniej więcej od 70km/h słychać tak jakby coś biło z prawej strony z przodu, dźwięk jakby coś tłukło i zwiększając prędkość drgania przenoszą się na bude, jest to dość odczuwalne podczas jazdy. Te objawy są podczas normalnej jazdy na biegu, podczas hamowania, podczas przyśpieszania czy też jazdy na luzie, w każdym możliwym aspekcie tak się dzieje. Sprawdzony zawieszenie, gumy ok, wszystko wygląda dobrze, zamienione koło przód- tył, nadal to samo. Nie było się do czego doczepić, wymieniłem łożysko wraz z piastą i nadal to samo, ktoś miał może podobnie u siebie? Przeguby czy półoś raczej odpadają, bo dzieje się tak jak wyżej napisałem podczas przyśpieszania, hamowania czy jazdy na luzie. Skończyły mi się pomysły niestety... a kolejny raz 4fun wymieniać części nie chce

edit. na kompie zero błędów, temat pojawił się nagle i stopniowo się nasilał, teraz są odgłosy i drgania są bardziej odczuwalne, o ile ma to coś do rzeczy to napisze, że jest gwint i 20" na profilu 30, wcześniej też na takim setupie jeździłem i wszystko było jak w najlepszym porządku

Edytowane przez Chuck Norris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...