Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, mam problem z baterią, coś mi ją zjada ale dość nieregularnie. Chciałbym podłączyś miernik i poszukać winowajcy i mam w związku z tym pytanie. Jak mi wiadomo, muszę odpiąć jedną klemę u wpiąć w szereg miernik. Pytanie brzmi, czy zamknięcie elektrycznej klapy z wpiętym miernikiem nie zjara mi tego drugiego? Klapa pewnie trochę prądu ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy miernik ma bezpiecznik. Jesli pobór prądu bedzie wiekszy niz 10A to taki bezpiecznik wyskoczy. Jesli wlozysz tam większy bezpiecznik niz jest przewidziany to wtedy dopiero upalisz miernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 amperów powiadasz? To zamknięcie i otwarcie klapy wytrzyma?

to zwal siedzenia i wyjdź tylnymi drzwiami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomoże ktos fotkami kierownicy przedliftowej 3 ramiennej ze zdjetymi lopatkami do zmiany biegow? Zastanawiam sie czy mozna dolozyc do łopatki do kiery bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomoże ktos fotkami kierownicy przedliftowej 3 ramiennej ze zdjetymi lopatkami do zmiany biegow? Zastanawiam sie czy mozna dolozyc do łopatki do kiery bez

nie da się przełożyć. mam taką kierę na zbyciu jak by cooo ;)

czy pilifty wychodziły w kolorze LY7G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wrócę do mojej baterii. Czy z tych screenów można coś na jej temat wywnioskować?

Auto zgaszone:

3096184200_1448451274.jpg

Auto odpalone:

8651615200_1448451276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet lepiej, o już drugi aku mi wykończyło. Jak można to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

pytanie mam małe. Potrzebuje kupić oponki na zime, w sumie jednorazowo. Święta się zbliżają i czas odwiedzić PL. Zazwyczaj w zimę leciałem samolotem, ale w tym roku niestety zamknęli bezpośrednie połączenie tanich linii a każda inna opcja lotu (ceny wywindowali maksymalnie) wychodzi drożej niż zakup opon i przejazd samochodem. Tu gdzie mieszkam opony zimowe są bezużyteczne i dotychczas tak owych nie miałem, ale że jade i przez holandię, belgię no i niemcy opony zimowe są wymagane a poza tym nie wyobrażam sobie jechać na letnich jakby śnieg spadł (co patrząc po porze roku jest całkiem prawdopodobne :wink: ).

A więc do rzeczy: obecnie mam standard alu 16" z oponami 255/55/16. Przeglądałem wątek opon i widzę, że 205/60/16 są zamiennikami. Obydwa rozmiary są mniej popularne niż wszechobecny 205/55/16 więc i cena jest wyższa.

Przeglądałem ceny i 205/60/16 są tańsze niż 225/55/16. Więc z racji w sumie jednorazowego użytku to nie będę inwestował wielkich pieniędzy (tańsze zimówki lepsze w zimę niż najlepsze letnie) więc rozważam zakup 205/60/16. Da się na tym jeździć? Ktoś używał? Jakieś opinie? Nie patrzę zupełnie pod kątem jak to będzie się prezentowało na aucie i takie tam, tylko czy da się na tym jeździć.

Dzięki za jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet lepiej, o już drugi aku mi wykończyło. Jak można to sprawdzić?

Przyłączam się do pytania...mój aku chyba też na wykończeniu. Poziom naładowania 50% jutro rano pewnie będzie z 10%[emoji47] [emoji34]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie w sprawie aku

-mam start stop ale nie używam go czy muszę kupić aku AGM czy może być inny (może coś polecicie !!! ??? )

-teraz siedzi 105Ah 950A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem różnę wątki na temat aku i gdzieś, ktoś pisał, chyba Grzegorz, że jak nie używa się s/s, to wystarczy zwykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ładowania to 14,4 ale pewnie jakieś dopuszczalne granice są. By trzeba miernik podłączyć pod aku i sprawdzić po kolei napięcia, na zgaszonym, ile spada przy odpalaniu, ile jest na aku bez włączonych świateł itd, ile z włączonym wszystkim co się da, no i odpowiednio ile na wolnym obrotach jak i większych czy się zmieniają wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ładowania to 14,4 ale pewnie jakieś dopuszczalne granice są. By trzeba miernik podłączyć pod aku i sprawdzić po kolei napięcia, na zgaszonym, ile spada przy odpalaniu, ile jest na aku bez włączonych świateł itd, ile z włączonym wszystkim co się da, no i odpowiednio ile na wolnym obrotach jak i większych czy się zmieniają wartości.

Postaram się to jutro zrobić i odezwę się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...