Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

w moim smiesznym configu, z holandii (gdzie zdarzaja sie audi a6 bez klimy...), mam skladane, grzane i fotochrom... powinni to dawac w standardzie w aucie za 300k+..

A które to auta za 300k+?

Bo B8 ciężko tak wyposażyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, nie ma co się emoncjonować brakami w wyposażeniu bo po pierwsze primo mozna sobie coś porezać a nic tak nie cieszy jak dobre rezanko :D Po drugie primo to co dla nas wydaje się "obowiązkowym" wypasem nie koniecznie jest obowiązkowym wypasem dla zamawiającego auto. a po trzecie primo...ultimo część opcji wypasu dobierana jest pod rynek na którym sprzedaje się auto. Spróbujcie znaleźć grzanie d*py w autach z włoch. Poza tym jest coś takiego jak narodowe programy sprzedaży które będą obejmować pewne typowe wyposażenie auta a innego nie, tym sposobem Włoszki mają np składane lustra częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gadałem z rafim to wkłady 100zł, wyjmuje stare, wkładam nowe i po problemie, a ze składanymi to już pomijając fakt, że impreza 10razy droższa, to gorsze jest to, że nie mam nikogo w okolicy (100km) kto by mi to zrobił (ja się nie podejmę), a poza tym, jak już kupować lustra to z S4 zamiast plastików :D Więc póki co, tylko wkłady grzane :grin: Strasznie mi się widzą składane lustra, no i jeszcze prawe lustro mam trochę przetarte, więc kolejny argument do wymiany, ale musi się napatoczyć ktoś chętny do montażu i pomyślimy :grin:

Co ty gadasz, że nie masz ;-) Gadaj z Krissem. On do swojej dokladal i lusterka polift składane elektrycznie i sterowniki, i wcale 1000 go to nie wyszło. Mi zmieniał lusterka skladane, grzane i fotochrom, na szczęście sterowniki miałem obsługujące, to za lusterka dalem 500 zl

Tak jak chłopaki piszą sterowniki możesz mieć ok vcds em można sprawdzić. W dziale DIY masz wypisane nr sterownikow obsługujących. A jak nie to koszt też duży nie jest, sam przełącznik to koszt ok 60 zł w używce

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Cocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko cena samego wkładu pomiędzy zwykłym grzanym a grzany+fotochrom to jak stąd w piz...u

wymiana na fotochrom i składane to oprócz luster (najlepiej kupić wtedy z opcją fotochrom) to jeszcze sterowniki w drzwi...impreza robi się w okolicach 1000 peelenów. same wkłady grzane ok 200-250

Sterowniki w drzwiach mogą już być pod składane lusterka i nie trzeba by było wymieniać - ja tak miałem.

Proszę mnie tutaj nie kusić :grin:

Baaa powiem wiecej spore szanse ze tak jest :D

Powiedz jeszcze, ze lusterka sa skladane i grzane i wystarczy tylko przycisk do lusterek zmienic na ten z grzaniem i skladaniem :grin:

A wiązka? Co z wiązką? Trzeba kłaść nową czy też jest? :grin:

Z tego co gadałem z rafim to wkłady 100zł, wyjmuje stare, wkładam nowe i po problemie, a ze składanymi to już pomijając fakt, że impreza 10razy droższa, to gorsze jest to, że nie mam nikogo w okolicy (100km) kto by mi to zrobił (ja się nie podejmę), a poza tym, jak już kupować lustra to z S4 zamiast plastików :D Więc póki co, tylko wkłady grzane :grin: Strasznie mi się widzą składane lustra, no i jeszcze prawe lustro mam trochę przetarte, więc kolejny argument do wymiany, ale musi się napatoczyć ktoś chętny do montażu i pomyślimy :grin:

Co ty gadasz, że nie masz ;-) Gadaj z Krissem. On do swojej dokladal i lusterka polift składane elektrycznie i sterowniki, i wcale 1000 go to nie wyszło. Mi zmieniał lusterka skladane, grzane i fotochrom, na szczęście sterowniki miałem obsługujące, to za lusterka dalem 500 zl

Tak jak chłopaki piszą sterowniki możesz mieć ok vcds em można sprawdzić. W dziale DIY masz wypisane nr sterownikow obsługujących. A jak nie to koszt też duży nie jest, sam przełącznik to koszt ok 60 zł w używce

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Ja Krissa i tak już za dużo namęczyłem :grin: Może lepiej niech Kriss się wypowie na temat tego pomysłu :kox:

A co do lusterek :facepalm: Drożej im pewno wychodziło wyjęcie z podstawowej wiązki instalacji od grzania, więc ją zostawiają, a tylko szkła montują zwykłe. Powiem szczerze, że gdybym brał auto (nowe) które kosztowałoby w granicach 200-230tyś (tyle kosztuje B9 z moim wyposażeniem w B8) to ze śmiechu zjechałbym pod stół, gdyby Pani handlowiec mi powiedziała, że za grzane lusterka muszę jeszcze dopłacić :grin: Dobrze, że 4 koła i kierownicę dają w standardzie.

20161007_145812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B9 jest sporo droższe niż B8 :)

Nowa B8 lift podstawa od 126tyś, B9 podstawa od 133 tyś. Praktycznie żadna różnica. Robiłem po prostu pi razy drzwi wycenę B9, gdybym chciał mieć wszystko to, co mam w B8 i ceny wahały się koło 200tyś zł, stąd moje obliczenia.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik_arxqnhq.jpg

Tak jak tutaj widzisz, gdybys mial grzane to na srodku mialbys widoczne grzanie :D

I kiedy to grzanie sie wlacza? Wraz z wlaczeniem grzania tylnej szyby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik_arxqnhq.jpg

Tak jak tutaj widzisz, gdybys mial grzane to na srodku mialbys widoczne grzanie :D

I kiedy to grzanie sie wlacza? Wraz z wlaczeniem grzania tylnej szyby?

Chyba automatycznie przy włączonym zapłonie i temp <5 stopni na zewnątrz, pod warunkiem, że przełącznik jest w neutralnej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącza się jak przekręcisz w pozycję grzania. Jak nie przekręcisz, to się nie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W deszczu też u mnie działa. Więc tak jakby zawsze grzały. A może jest jakaś zależność z wycieraczkami itd.

JawoR36 mój kuzyn robi renowacje felg, daje też komuś do malowania. Dużo felg naprawia tych co miały trafić na przetop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik_arxqnhq.jpg

Tak jak tutaj widzisz, gdybys mial grzane to na srodku mialbys widoczne grzanie :D

I kiedy to grzanie sie wlacza? Wraz z wlaczeniem grzania tylnej szyby?

Chyba automatycznie przy włączonym zapłonie i temp <5 stopni na zewnątrz, pod warunkiem, że przełącznik jest w neutralnej pozycji
Ok. Ja mam ta opcje wiec "na bogato" skonfigurowana furmana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jutro muszę zamówić część i chcę mieć 100% pewności że dobrze zamawiam.

Miałem stłuczkę. Gościu lekko wjechał mi w tyl i uszkodził zderzak klapę i jeden z tłumików, a dokładnie jego końcówkę.

Mam u siebie założony tłumik od audi 3,0 TDI z wydechem na dwie strony. Taki jak na zdjęciu poniżej.

21532990d0548bbfmed.jpg

Ubezpieczalnia zakwalifikowała mi do wymiany tylko właśnie końcówkę tego tłumika bo podobno jest to cześć wymienna ii dostępna w ASO. Niech im będzie bo w sumie tylko ona jest uszkodzona. Proszę was o potwierdzenie żebym miał 100% pewności czy ta końcówka do tego tłumika 3,0 tdi ma numer: 8k0 253 683 J

Po grafice jak szukam w googlach to wyskakują różne zdjęcia i nie mam pewności czy to na pewno to. Wg etki niby to waśnie ten numer ale chcę potwierdzić to u bardziej rozeznanych osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jutro muszę zamówić część i chcę mieć 100% pewności że dobrze zamawiam.

Miałem stłuczkę. Gościu lekko wjechał mi w tyl i uszkodził zderzak klapę i jeden z tłumików, a dokładnie jego końcówkę.

Mam u siebie założony tłumik od audi 3,0 TDI z wydechem na dwie strony. Taki jak na zdjęciu poniżej.

21532990d0548bbfmed.jpg

Ubezpieczalnia zakwalifikowała mi do wymiany tylko właśnie końcówkę tego tłumika bo podobno jest to cześć wymienna ii dostępna w ASO. Niech im będzie bo w sumie tylko ona jest uszkodzona. Proszę was o potwierdzenie żebym miał 100% pewności czy ta końcówka do tego tłumika 3,0 tdi ma numer: 8k0 253 683 J

Po grafice jak szukam w googlach to wyskakują różne zdjęcia i nie mam pewności czy to na pewno to. Wg etki niby to waśnie ten numer ale chcę potwierdzić to u bardziej rozeznanych osób

Podjedź do ASO celem zrobienia wyceny naprawy samochodu. Podadzą Ci numer części, cenę za nią, a także skasują za wycenę naprawy, za wszystko zapłaci ubezpieczyciel od OC i problem z głowy, a i parę złotych się ostanie. Jak już Ci wypłacą z OC te parę stów to kupujesz drugi wydech cały za 200zł, swój sprzedajesz także za 200zł i wymieniasz. W sumie, to kupiłbym w miejsce ori końcówek Ultery, za które też by chętnie zapłacili. Wiem, wiem, odpowiedź nie na temat, ale zawsze jako tako alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawę mam w salonie Toyoty bo Audi nie chcieli podjęć się roboty, bo nie mają teraz blacharza (jest na l4 ) i dopiero za miesiąc wzięliby mi auto do naprawy. Naprawa jest bezgotówkowa więc nie mam żadnej gotowki do dyspozycji. Toyota ma problem bo jak sie zwróciła do audi po części wg ustaleń z ubezpieczalnią to zaczęli szukać części po Vinie auta i wychodzi im że mam pojedynczy tłumik. i teraz mają problem żeby zamówić mi taki jak trzeba. Szukam więc tutaj pomocy żebyście mogli ustalić jaki to jest numer. Panowie w audi potrafią tylko znaleźć części po Vinie i nie wykazują chęci poszukania części w inny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że naprawa bezgotówkowa jest stworzona po to, by klient, czyli poszkodowany nie musiał przejmować się szukaniem części, dobieraniem mechaników czy pilnowaniem przebiegu naprawy. Niech się firma ubezpieczeniowa bierze za naprawę, a Ty bierz samochód zastępczy na ich koszt. Co zwykłego Kowalskiego interesuje to, że Audi nie potrafi znaleźć odpowiednich części do naprawy, tym bardziej że szkoda jest z OC.

Załatw VIN od innej trzy litrówki i niech spróbują znaleźć numer dla tamtego VINu.

Ps. A czemu upierasz się przy serwisie Toyoty? Jesteś ze Świdnicy, czyli niedaleko do Wro, nie myślałeś żeby auto odstawić do np VAG Serwis? Ogarniają tam też naprawy powypadkowe z OC i wątpię, żeby Ci tak błahymi rzeczami głowę zawracali jak brak wiedzy na temat końcówki wydechu.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Numer jest wybity na koncowce ale zaraz zrobie Ci foto bo mam stare w garazu.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

post-1344951-1475916635,0721_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Numer jest wybity na koncowce ale zaraz zrobie Ci foto bo mam stare w garazu.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

attachicon.gif20161008_104847.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

to są nakładki na końcówki tlumika od 3,0 tdi?

Wydawało mi się, że naprawa bezgotówkowa jest stworzona po to, by klient, czyli poszkodowany nie musiał przejmować się szukaniem części, dobieraniem mechaników czy pilnowaniem przebiegu naprawy. Niech się firma ubezpieczeniowa bierze za naprawę, a Ty bierz samochód zastępczy na ich koszt. Co zwykłego Kowalskiego interesuje to, że Audi nie potrafi znaleźć odpowiednich części do naprawy, tym bardziej że szkoda jest z OC.

Załatw VIN od innej trzy litrówki i niech spróbują znaleźć numer dla tamtego VINu.

Ps. A czemu upierasz się przy serwisie Toyoty? Jesteś ze Świdnicy, czyli niedaleko do Wro, nie myślałeś żeby auto odstawić do np VAG Serwis? Ogarniają tam też naprawy powypadkowe z OC i wątpię, żeby Ci tak błahymi rzeczami głowę zawracali jak brak wiedzy na temat końcówki wydechu.

Oddałem do toyoty bo najszybciej zobowiązali się naprawić auto. Dostałem auto zastępcze więc jest OK ale nie zamierzałem czekać na naprawę swojego miesiąca lub dwóch. W toyocie już je naprawili brakuje im tylko nakładki zderzaka która już jest zamówiona i właśnie tej końcówki. Zadzwonili że mają z nią problem i sam zobowiązałem się że pomoge im znaleźć na nią namiary dlatego pytam czy numer który podałem jest poprawny żeby ja jak najszybciej zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale najwazniejsze pytanie ty masz nakładki na wydechu czy sam wydech z przyspawaną właśnie ta końcówką tak jak ejst na fotce bo to dwie różne rzeczy są...


etka.cc/audi/part_single/catalog/au/markt/RDW/modell/A4/year/2009/drive_standart/636/hg_ug/253/subcategory/253095/part_id/262873/lang/e#sec_9


tu masz etke z wydechami zerknij może to Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...